Днями російські ЗМІ повідомили, що в окупованому Луганську пролунали кілька вибухів. За повідомленням ТАСС, ЗСУ випустили по південно-західній частині Луганська, попередньо дві ракети Storm Shadow. Повідомлялося, що над містом здіймаються клуби диму. За інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ «Права Справа», ракетний удар було нанесено по місця[розташування військової техніки бойовиків на територіях промислових баз, що розташовані за адресою: пров. Краснодонський.

Варто зазначити, що ще у жовтні 2015 аналітичний відділ «Права Справа» оприлюднив інформацію про місце розташування військової техніки проросійських терористів і окупантів на територіях промислових баз у Луганську.

Примітно, що після оприлюднення інформації аналітичного відділу ГІ «Права Справа» 7 листопада на Youtube-каналі бойовиків «Юго-ВОСТОК информационно-аналитическое агентство» було опубліковане відео: «НМ ЛНР. Отдельный Батальон Материального Обеспечения».

У коментарі до відео повідомлялось про те, що «для успішного ведення бойових дій і виконання поставлених бойових завдань, в „Народній Міліції ЛНР“ був створений Окремий Батальйон матеріального забезпечення».

На відео бойовиків можна було побачити територію в районі промислових баз у пров. Краснодонський, на якій розміщувалася військова техніка терористів.

Це був не перший випадок, коли окупанти були вимушені підтвердити наявність живої сили і техніки в тому чи іншому місці їхнього базування після оприлюднення відповідної оперативної інформації аналітичного відділу ГІ «Права Справа».

Так, наприклад, 1 жовтня 2015 року аналітичний відділ ГІ «Права Справа» надав на загал інформацію про те, що в окупованому Луганську зафіксована активізація руху живої сили та техніки росіян на базі «Транспеле». Вже 3 жовтня у штабі «народної міліції ЛНР» повідомили про те, що зараз відбувається відведення танків з територій, прилеглих до Луганська: «Зокрема, йдеться про район колишньої бази компанії „Транспеле“.

Менше з тим, 22 червня 2020 року аналітики „Права Справа“ оприлюднюють інформацію, що російська федерація продовжує перекидати окремі підрозділи ЗС РФ і військову техніку на територію окупованих районів Донбасу в обхід офіційних пунктів пропуску. Подібна тактика росіян не є новою. Робиться це для того, щоб унеможливити фіксацію подібних фактів з боку СММ ОБСЄ.

Утім, попри всі заходи російської сторони щодо мінімізації витоку інформації, 6 червня у щоденному звіті ОБСЄ знайшла підтвердження інформація „Права Справа“ про передислокацію окремих підрозділів ЗС РФ з боку РФ до тимчасово окупованої території Луганської області.

Спираючись на початкові дані, зазначені у звіті ОБСЄ, українській стороні вдається визначити точні координати прибуття вантажівок у Луганськ: 48.538979, 39.325941. У ЗМІ повідомляється, що ця територія давно використовується російськими окупаційними військами в якості бази для окремого батальйону матеріального забезпечення 2-го Армійського Корпусу „ЛНР“.

22 лютого 2021 року „Права Справа“ інформує про те, що до окупованого Луганська з території Російської Федерації зайшла колона важкої техніки. Під час її пересування в низці районів Луганської області повністю зник стільниковий зв'язок.

За інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ „Права справа“, з 15-го по 17 лютого в ОРДЛО відбулася планова ротація регулярних підрозділів ЗС РФ, а також передислокація автомобільної техніки з Росії на територію України.

Розвантаження техніки з цієї колони відбулося за адресою; м. Луганськ, пров. Краснодонський, де базується окремий батальйон матеріально-технічного забезпечення 2-го армійського корпусу „ЛНР“.

СММ ОБСЄ також підтвердила цю інформацію.

Координати бази були передані аналітичним відділом ГІ „Права Справа“ представникам розвідтовариства.

Наразі одним з місць дислокації важкої бронетехніки противника в окупованому Луганську є база „Транспеле“ ТОВ „Лаа-Транс“. Крім того, наявність важкої бронетехніки бойовиків зафіксовано на території АТП 10927 за адресою: м. Луганськ, вул. Оборонна, 101-а. На території АТП створено базу для капітального ремонту пошкодженої бронетехніки бойовиків.

Варто зауважити, що ворог навмисно розміщує особовий склад, військову інфраструктуру і техніку в місцях масового скупчення цивільного населення, використовуючи їх як живий щит, тим самим виключаючи відкриття відплатного вогню з боку ЗСУ.

Збройні сили України дають відсіч ворогу! Ми – під надійним захистом наших військових. Зберігаємо спокій і віримо в ЗСУ!

І головне – віримо в нашу перемогу!

Спеціально для Центру громадської аналітики „Вежа“.