Днями президент РФ Путін заявив, що Україна нібито досі не передала Росії закордонне майно, що залишилося від СРСР, незважаючи на оплату Москвою всіх зовнішніх боргів Радянського Союзу.

 Нагадаю, у 1993 році Росія взяла на себе зобов'язання погасити всі борги колишнього «радянського союзу» — за всі колишні союзні республіки.

 За словами Путіна, борги РФ за всіх погасила, але далеко не всі виконали зобов'язання щодо передачі нам своїх закордонних активів. «Наприклад, Україна досі цього не зробила», – заявив очільник Кремля.

На переконання аналітичного відділу ГІ «Права Справа», президенту України Зеленському потрібно терміново  створити державну комісію щодо вивчення та оцінки збитків, нанесених Україні радянською окупацією та тоталітарним комуністичним режимом. За результатами її роботи вимагати від Російської Федерації, як правонаступниці СРСР, грошової компенсації за нанесені збитки за роки радянської окупації.

Російська Федерація як правонаступниця СРСР має компенсувати Україні збитки від знищення 12 млн. українців під час Голодоморів 1932-1933рр та 1946-1947рр, насильницької депортації 1.5 млн. українців під час колективізації, репресій та т.зв. «об'єднання» західноукраїнських земель у складі УРСР.

Справа втім, що подібні комісії щодо підрахунку збитків за часів радянської окупації давно вже створені у країнах Прибалтики.

Створення подібної комісії в Україні  буде реальним кроком та пересторогою усім реваншистським силам в РФ, які марять ідеєю оновленого союзу, як у середині нашої країни, так і зовні.

Сума витребуваної компенсації дозволить споживати безкоштовно російський газ протягом десятків років, що суттєво вплине на розвиток економіки України.

Подібний крок змусить уряд РФ зрозуміти, що Україна рішуче засуджує тоталітарне минуле радянських часів та ставить хрест на планах путінської адміністрації відновити т.зв. панслов"янський єдиний простір під егідою правонаступниці СРСР – РФ.

Без засудження тоталітарного минулого і виплати витребуваної компенсації неможливий динамічний та поступовий крок та побудова дійсно незалежної та заможної України.

Нагадаю, в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" президент України Володимир Зеленський заявив, що в росіян та українців має бути одна мета — закінчити війну на Донбасі та віддати Україні вкрадені території.

"Машина пропаганди, яка вже давно працює в Росії, заганяє людей у повне нерозуміння правил сучасного світу та у ненависть стосовно сусідів. Але якщо цю пропаганду та всі штучні агресивні процеси прибрати, ситуація виглядатиме зовсім інакше", — зауважив президент України.