5f3a7628a3170.jpg

6 млн 574 тис грн боргу за відведення стоків має селище Коцюбинське. Ні судові рішення, ні договір про розстрочення виплати боргу по факту не мають значення для Управління житлово-комунального господарства (УЖКГ) «Біличі», що обслуговує мережі Коцюбинського, адже воно й досі не сплачує за зобов'язаннями і продовжує накопичувати поточний борг, тим самим ставлячи під загрозу цілодобову безперервну роботу каналізації в Коцюбинському і не тільки.

Хронічні недоплати Коцюбинським за відведення стоків тривають роками. Офіційна версія утворення боргу – немає грошей, населення хронічно недоплачує за тарифом. Проте, тариф для населення за водовідведення у Коцюбинському становить 6,54 грн/куб.м, а сума, яку УЖКГ «Біличі» має сплачувати за спожиті послуги водовідведення через приєднані мережі ПрАТ «АК „Київводоканал“ становить удвічі менше – 3,012 грн. Отже, навіть якщо половина мешканців недоплачують за послугу з водовідведення, на покриття поточних витрат на водовідведення гроші точно є. Але де ж вони?!

Якщо порахувати, різниця між 6,54 і 3,012 грн має йти на обслуговування локальної каналізаційної мережі і, цілком можливо, що мережа вже досить зношена і потребує чималих грошей на ремонти. Та якщо тариф недостатній для покриття витрат і на відведення стоків і водночас на обслуговування локальних каналізаційних мереж, то варто з цим щось робити, принаймні переглянути тариф. Проте останніми роками тарифи в Коцюбинському „заморожені“ і використовуються виключно як інструмент формування негативної громадської думки щодо створення київської агломерації: „Приєднаємось до Києва – одразу зростуть тарифи“ (нагадаємоу 2018 році на громадських слуханнях населення Коцюбинського висловилось „за“ приєднання до столиці).

Однак тарифи в будь-якому разі рано чи пізно точно зростуть до економічно обґрунтованого рівня, а от хронічне недофінансування робіт з оновлення мереж призведе до їх катастрофічної зношеності. Накопичений за водовідведення борг, незалежно від політичної ситуації, обрання нового мера чи депутатів, громаді Коцюбинського все одно доведеться сплатити, бо про це вже є рішення суду.

Покращити ситуацію із заборгованістю могла б селищна рада за рахунок виділення дотацій комунальному підприємству, як вже це було одного разу минулого року. Але у Коцюбинському наразі тиша…

Якщо й далі нічого не робити з погашенням заборгованості, Київводоканал змушений буде обмежити надання послуги з водовідведення до рівня платоспроможності УЖКГ „Біличі“ – тобто скільки заплатили, стільки стоків Київводоканал і відведе, але куди подіне Коцюбинське решту?!