- Хто страждає від зміцнення національної валюти?
- Експортери.
- Хто з експортерів найбільш вразливий до таких коливань?
- Виробники сільгосппродукції.

Сільське господарство потребує великих вкладень в посівний матеріал, паливо, добрива, довгострокових інвестицій в матеріально-технічну базу і приносить відносно невеликий чистий прибуток по відношенню до витрат і виручки. Проте несе велике соціальне навантаження, забезпечуючи роботою людей у селах.

- Що фермери роблять восени?
- Продають врожай.

Продають по курсу 24 і недоотримують 15% виручки! Не прибутку, а виручки, подекуди 15% може бути усім прибутком фермера. І це катастрофа для багатьох з них.

- Що фермери роблять навесні?
- Саджають і сіють. Але, внаслідок падіння курсу восени - матимуть проблеми з коштами на посівний матеріал.

- Що планується відкрити наприкінці року ?
- Ринок землі!

Бінго!

Зубожілі (тепер вже по справжньому) фермери понесуть умовному, а може і не дуже, дяді Бені велику частину своєї землі, щоб хоч якось почати рік. (А він, прошу зауважити, весь цей час продає їм паливо за цінами, які були ще за долара по 28).
І от настає посівна, долар наприкінці лютого, на початку березня стрибає до 36-40 (щось я таке вже пригадую, а ви не пригадуєте?) і тут фермери отримують новий удар.
Оптимісти в цьому місці додають, що долар відкатують знов до 28, але ... навіщо? І за який рахунок.
Взагалі, я насправді нічого у цьому питанні не розумію, освіти не маю, і сам нічого не вирощую, просто вийшов зранку на балкон, подивився у вікно, поспілкувався у ФБ з другом, і ось таке мені подумалось.

dmitriy.chukhalenko
Дмитро Чухаленко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації