5d5720e80f35a.jpg

Колись, мабуть найзнаменитіший з відомих, львівський будівничий Іван Левинський задумав проект під назвою – місто сад. Ідея полягала в тому, щоб на місці болота збудувати мікрорайон, який складався б з невеликих вілл, оточених деревами. Разом з громадою висушили болота на місці теперішньої Кастелівки і таки зреалізували ідею. Однією з вілл була вілла Терлецького – не менш відомого львів'янина. Я про неї писала тут: Вілла Терлецького

5d5720d15ce78.jpg

А потім, як саранча, на місто сіла зграя радянських рагулів. І таких не простих рагулів, а рагулів з нав'язливою ідеєю все перебудувати. Вони не знайшли собі невисушене болото, вони побачили Кастелівку. Це з болота зробити місто сад важко, а якщо навпаки то багато розуму не треба:

5d5721073d492.jpg

На жаль, не змогла вчора бути на зустрічі пана мера з громадою Кастелівки. Але відео подивилася. Пан мер виступив, як ведучий на батлі челябінських реперів. Поставив собі галочку і ся втішив. Аргументи пана мера: люди собі купили будівлю і можуть робити з нею, що хочуть.

А пан мер не думає, що ці люди живуть не в пустелі, а в соціумі? І чи дійсно вони можуть робити, що їм заманеться?
Я собі купила квартиру. За вашою логікою я можу її переобладнати під сміттєспалювальний завод? І пох мені на думку сусідів, це ж я купила.

5d572137ca9c5.jpg

Другий аргумент пана мера, що час рухатися в Європу і замінювати стару архітектуру на нову.
Пане мер, ви десь в Європі таку архітектуру бачили? І справді — назвіть бодай одну будівлю, збудовану при вас, якою ви можете пишатися.
Про європейських архітекторів можу погодитись. Але назвіть бодай одного з числа ваших «архітекторів», роботою (витвором) якого може пишатися місто. А ви знаєте, що є архітектори і «архітектори». А це две бальшие разницьі, как говорят в Лисичанске.

Повертаючись до вілли Терлецького.
Якісь люди, в якийсь спосіб, купили собі віллу для своїх потреб. Вона видалася їм замалою. Логіка підказує, якщо так сталося, то треба продати віллу, яка їм не підходить – і купити собі ділянку землі в іншому місці, де громада не має нічого проти – і там будувати.
Вам ратуша як? Не замала часом?

5d57215c312ef.jpg


Відносно батла рефері. Пане мер, наскільки я розумію, місто має бюджет на озеленення. Якась частина цього бюджету, за логікою, припадає на район Кастелівка. За час вашого мерства (12 років) у цьому районі не було висаджено ні одного дерева. Я так розумію, ви закумулювали дуже великі кошти на Кастелівку. Ви ж їх не потринькали?

Видатний, признаний світом, Іван Левинський проектував цей район під назвою — місто-сад. Я маю пропозицію. На тому місці, де ви плануєте будувати готель, який ми вам збудувати все одно не дамо, я пропоную закласти парк під назвою «Місто-сад», використавши для цього закумульовані за 12 років кошти. Громада проти не буде. Ми можемо зробити з вами зустріч. Наприклад, на стадіоні, який ви теж хочете забудувати, і який ми забудувати не дамо. Збереться вся громада Кастелівки, і можете бути на 100% переконані, що за такий парк проголосують всі до одного. Я сама висаджу дерево, мабуть дуб, в пам'ять про Василя Сліпака.

Ще одне питання. Ви, як експерт по сміттю, могли б заїхати і подивитися на свинюшник, який розвели по всій Кастелівці. Я, як львів'янка і мешканка району Кастелівки, справно і вчасно оплачую за прибирання прибудинкової території. Чому так брудно? Куди ідуть наші кошти? Ви на них утримуєте «архітекторів»? Чи муніципальну дружину? Якої в нашому районі не бачила ні разу. А наркоманів тут не менше, ніж в будь-якому іншому районі міста. Чи вам ще шприців нафотографувати? Я можу, це не важко. Їх тут повно.

5d5721878b0fd.jpg

А взагалі, разом зі своїми «архітекторами», забудьте про будь-яке будівництво на Кастелівці. Ще раз — ваш «професіоналізм» громада вже оцінила на обох минулих виборах. І оцінила його в межах статистичної похибки. А отже не вам розповідати комусь про європейські міста. Ви для чогось постійно їздите в Лисичанськ. Я думаю, за мера вас і там не оберуть. Лишіть людей в спокої.

P.S. Дерева не висадили ні одного, а спиляли цілу купу здорових. Це дендрофобія?
Чи пеньків вам нафотографувати?

Вілла Терлецького

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2837771346240007&id=100000215077838&__xts__[0]=68.ARB2KUlNWGr9KjLa3GWwZPp2-TPIgEf-7kP0-9LtDgmd3Atq7IRiiTHxcbohpStOJDtOonOEZcw-uugpypbZkNCiGaSYYTZwboafkMIpD13tB6x5-TM4Y0WpnvEWn2VgUAmM3cv9Kcwas9vPFtxKu8vL3c1PkvwqcX3khMP8YQzAHz3MTf6BiB0Y7IBpARSFd0o-DBywAFuurZG4&__tn__=-R