Завершення року — відмінний час, щоб поміркувати про минулі 12 місяців і подумати про майбутнє. Щоб вирушити у новий рік з позитивом і енергією для досягнення поставлених цілей, подбати про це варто ще до його настання. Ми розповімо про те, що варто зробити вже зараз, щоб змінити життя у новому році.
Збережіть спогади
Знайдіть час, щоб поміркувати над своїми спогадами з минулого року, гарними і поганими. Скористайтеся своїм телефоном, щоб собі у цьому допомогти: передивіться пости у соцмережах, які ви публікували, прочитайте замітки, перегляньте фотографії.
Збережіть важливі спогади, створивши фотоальбом або поставте роздруковані фото у рамку або на коркову дошку. До них можете додати цитати, які підтримували вас цього року, вирізки з журналів, скріншоти важливих для вас повідомлень — усе, що приносило емоції. Таку «дошку спогадів» можна зробити і у цифровому вигляді — склавши її у редакторі або просто виділивши окрему папку у хмарному сховищі або на комп'ютері. Це допоможе дізнатися, які мрії і цілі здійснилися, а до чого варто докласти зусиль наступного року.
Подбайте про добробут
Формуйте правильні фінансові звички, якими будете користуватися наступного року. Складіть просту таблицю або діаграму своїх доходів і витрат за тижнями або місяцями. Визначте бюджет для своїх витрат на їжу, машину, комунальні послуги та інші аспекти життя. Відзначте дату у своєму щоденнику, щоб щомісяця перевіряти свої фінанси, перевіряти квитанції на банківські виписки, оплачувати рахунки і відстежувати свої витрати. І не забудьте закласти у бюджет на січень суму, яку готові витратити на свята.
Відзначте усі події та особливі випадки
Використовуйте роздрукований календар на наступний рік або додаток у телефоні. Занесіть туди особливі події і дати, включаючи дні народження і річниці, щоб нікого не забути. Регулярно перевіряйте календар або налаштуйте нагадування — найкраще два: за кілька днів до важливої події і у день, коли вона відбудеться. Так, наприклад, перед днем народження друга ви точно встигнете купити подарунок і вчасно його привітати.
Ставте важливі цілі заздалегідь
Не варто чекати на понеділок у новому році, щоб ставити цілі щодо своїх майбутніх досягнень. А ще наші обставини і пріоритети змінюються протягом року, тому дуже важливо переглянути свої цілі, щоб переконатися, що вони як і раніше є актуальними. Запишіть їх у блокнот або планувальник, щоб нічого не забути.
Встановіть розпорядок дня
Ми можемо будувати великі плани на великі справи, але часто дрібниці, які ми робимо щодня, мають найбільше значення. Встановіть кілька розпорядків дня і звичок, щоб стежити за своїм будинком, своїм часом і собою та помічати, як вони день у день впливають на ваше життя. Зробіть це вже зараз, щоб сформувати звичку і перейти з нею у новий рік.
Згадайте, з чим ви добре впоралися минулого року
Занадто часто люди пов'язують закінчення одного року і процес постановки цілей на наступний з роздумами про усі речі, з якими вони не настільки добре впоралися минулого року. Інколи добре бути самокритичною людиною, але не дозволяйте собі настільки захопитися цим, щоб забути про свої досягнення.
Навіть якщо ви дійсно відчуваєте, що є багато місця для зростання у новому році, варто відсвяткувати й свої перемоги. Наприклад, відмова від поганих звичок, кар'єрне зростання, отримані досвід і знання, чудові спогади і зміни на краще. Обов'язково знайдіть, за що себе похвалити, і зробіть це, щоб перейти у наступний рік з позитивом і вдячністю собі.
Наведіть порядок
Згідно з Psychology Today, безлад може призвести до погіршення психічного здоров'я, нездорового харчування, неефективних розумових процесів і в цілому до зниження якості життя. А починати рік з таких речей не варто.
Ми не пропонуємо провести прибирання у всіх захаращених місцях у вашому житті протягом декількох тижнів до нового року. Почніть з одного і рухайтеся далі.
Виділіть час для турботи про себе
Незалежно від того, чи залишився у році день, тиждень або місяць, вам потрібно виділити час для догляду за собою. Не обов'язково бронювати день у спа-салоні — ми часто надмірно ускладнюємо догляд за собою. І при цьому відмовляємо собі, тому що вважаємо, що це занадто складно або вимагає забагато часу. Насправді, догляд за собою складається з простих речей, які ви полюбляєте — їм і варто приділити час.
Наприклад, якщо вам подобається сидіти у улюбленому кафе, читати журнал і пити каву, настав час це зробити. Або заплануйте день, коли зможете полежати у ванній і провести вечір за переглядом серіалу. А якщо ви полюбляєте активний відпочинок або рукоділля, приділіть час їм.
Це створить позитивний настрій на наступний рік, а ще допоможе розслабитися і відволіктися від передсвяткової метушні.
* * *
Хочеш дізнатися більше? Підписуйся на Telegram канал ДЕСНЯНЩИНА ФАКТИ. ПОДІЇ. КОМЕНТАРІ