Останнім часом з'являються аналітичні пости про можливе вторгнення, про швидкі потужні удари з декількох напрямків одночасно. Ось моя особиста, неофіційна, думка:

- Вважаю, що зараз серйозні пости в тональності відчуття безвиході публікувати у відкритих стрічках та/або в ЗМІ категорично не можна.

- Ймовірність масштабного вторгнення сьогодні оцінюю в 2/5, з урахуванням багатьох причин.

- Версії початку подій в таких постах правдоподібні, включно з способами дестабілізації систем управління, як військових так і цивільних.

- А ось з популярними версіями розвитку подій не згоден. Я знаю досить багато рішучих, досвідчених людей, які навіть в умовах вимушеної автономності дій цілком здатні й готові вести ефективний опір всіма доступними засобами; одні самотужки, а інші з підлеглими їм групами, підрозділами, частинами або організаціями різного масштабу. З урахуванням альтернативних варіантів визначення цілей, комунікації, забезпечення і взаємодії.

- Мабуть через незнання, автори зазвичай недооцінюють можливості хлопців в сірих беретах, з емблемою вовка. ССО може набагато більше, ніж багато хто думає.

- Прийнято недооцінювати і тероборону. Часто кажуть, що: «ТРО у нас в занепаді, вагон недоліків, просто резерв сухопутки...». Знаєте, на жаль, в цих словах багато правди. Але в ТРО є багато кваліфікованих патріотів, на різних рівнях, на різних посадах, з різними можливостями. І, повірте, навіть самі по собі, при втраті управління, вони цілком здатні реально розвалити багато планів агресора.

- На жаль, часто недооцінюється й фактор громадянської активності. Це велика помилка, дуже велика. Волонтери, активісти, небайдужі люди — це реальна сила, реальна загроза і агресору, і п'ятій колонні. Ракетно-бомбові удари можуть почати війну, але розвивають і закінчують війну люди. А наші люди вміють дивувати світ, стійкістю, самовідданістю і взаємопідтримкою.

А взагалі, якщо Путін почне війну, в нас має бути одне питання — яку область Росії першою захоплювати при контрнаступі :)