Відсутність контролю за сплатою орендної плати за землю, що належить громаді, завищення вартості будівельних робіт, порушення при нарахуванні заробітної плати та інші недоліки у сумі понад 31 млн грн виявили держаудитори у Мереф'янській громаді  на Харківщині.

 

Загалом Мереф'янською громадою недоотримано 28 млн грн  доходів, зокрема в результаті не виконання рішення щодо проведення поновлення технічної документації із нормативної грошової оцінки земель населених пунктів громади та внаслідок не укладання додаткових угод до договорів оренди землі.

Також, внаслідок не проведення роботи щодо організації платного паркування у місті, громада недоотримала доходів на суму понад 3,8 млн гривень.

Не освоєння коштів державної субвенції спричинило неможливість якісного планування навчального процесу учнів шкіл та навчальних закладів.

Так, встановлення завищених критеріїв при оголошенні тендеру на придбання послуг з доступу до Інтернету для закладів освіти, призвело до скасування торгів через відсутність зареєстрованих учасників, через що виділенні державою кошти залишилися неосвоєними та були повернуті до держбюджету у сумі 600 тис. грн., а школярі залишились без якісного Інтернету.

Разом з тим, аудиторами виявлені збитки у розмірі 921 тис гривень серед яких зайве використання коштів освітньої субвенції та порушення при нарахуванні заробітної плати.

Слід окремо зазначити про виявлені аудиторами факти завищення вартості проведених ремонтно-будівельних робіт, на громадських об'єктах,  що призвели до незаконних витрат бюджетних коштів на суму понад 200 тис. гривень.

За результатом аналізу діяльності та економічного стану громади, держаудиторами розроблено 10 пропозицій, які спрямовані на підвищення ефективності управління, використання та збереження майна громади.

Крім того, Північно-східним офісом Держаудитслужби направлено вимогу щодо повного усунення виявлених ревізією фінансових порушень нанесених та збитків, оштрафовано трьох посадовців та матеріали ревізії передані правоохоронних органів.