Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби проведений комплексний аудит бюджету Височанської селищної територіальної громади, а також ревізії комунальних підприємств цієї громади за 2020-2022 роки.

 

Держаудиторами встановлено, що через бездіяльність посадовців селищної ради у питаннях прийнятті рішень щодо проведення нормативної грошової оцінки земель, не внесення змін до договорів оренди землі, в частині зміни розміру орендної плати, відсутності дозвільного механізму з розміщення зовнішньої реклами на землях комунальної власності, громада може втратити розрахунково 27 млн гривень.

Досліджувалось не лише ймовірні збитки. Так, у результаті дослідження витрат бюджету на утримання закладів освіти, встановлено, що впродовж 2021-2022 років, діти отримували неповноцінне харчування, споживаючи недостатню кількість продуктів. За підрахунками держаудиторів, відповідальним за це напрямок посадовцями вдалось так «зекономити» 2,5 млн гривень.

Також, діяльність посадовців комунальних підприємств громади, заслуговує на окрему увагу не лише держаудиторів, але й правоохоронців. У результаті проведених ревізії в КП «Тепловодопостачання Височанської селищної ради», виявлено закупівлю модульної котельні, яку фактично ніхто не отримав.  Місцевому бюджету нанесли збитків на суму майже 2 млн грн і лише завдяки зусиллям аудиторів, кошти повернулись у бюджет громади.

 Ревізією комунального підприємства, яке займається благоустроєм, виявлено витрачання коштів не за цільовим призначенням, а саме: 155 тис грн, які виділялися на придбання твердопаливного котла, посадовець вирішив використати на власний розсуд. Ані фактичної наявності, ані жодних документів, підтверджуючих придбання котлів не виявлено. Замість закупки котлів, керівництво КП на ці гроші виплатило собі премію та навіть після виявлення держаудиторами такого факту, посадовці КП не виявили бажання повернути незаконно отримані гроші.

Північно-східним офісом Держаудитслужби підготовлено 9 пропозицій, які направлені на покращення фінансової дисципліни та підвищення ефективності використання коштів громади.

Крім того, перевіреним установам направлені вимоги щодо негайного усунення виявлених фінансових порушень та проінформовано правоохоронні органи Харківської області, якими вже відкрито ряд кримінальних проваджень.