Що таке енергоменеджмент?
Енергетичний менеджмент – це проактивне, організоване й систематичне генерування, дистрибуція та використання енергії з урахуванням екологічних та економічних задач.
В контектсті управління громадою, енергоменеджмент надзвичайно важливий, оскільки витрати на енергопостачання для громадських будівель складають від 5 до 20% місцевого бюджету (в залежності від кількості й призначення будівель).
... і ці кошти можуть бути значно зекономлені завдяки підвищенню енергоефективності на місцевому рівні.
Перелік інформаційних ресурсів
№1 — ОНЛАЙН-КУРС
«Енергоменеджмент – вибір прогресивних міст»
10 відео тривалістю до 10 хвилин кожне допоможуть вам структурувати знання та ефективно організувати процес впровадження енергоменеджменту
у вашій громаді за прикладом різних міст України.
«У Миргороді, після енергомодернізації дитячого садочка, енергоспоживання знизилося на 39% на рік!»
Список відтворення усіх відео доступний за посиланням для перегляду в YouTube та за цим посиланням для перегляду на інформаційній платформі Місто ЕМ.
№2 — СТАТТІ З ПЛАТФОРМИ МІСТО ЕМ
Фонд знань
Ряд статей на теми «Основи енергетичного менеджменту»,
«Енергетичний моніторинг», «Енергетичний аудит»
та інші
За посиланнями ви знайдете підбірку документів за наступними темами:
Як приклад — поділимося з вами статтею про кращі практики, які ілюструють практичний досвід і забезпечують контакти з українськими громадами й ОТГ у сфері муніципального енергоменеджменту (МЕМ).
Завантажте її повністю за посиланням.
Муніципальний енергоменеджмент (MEM) – головні рівні й модулі.
№3 — КОНКУРСИ Й ГРАНТИ
Гранти на енергоефективність
Де їх шукати?
Інформаційна платформа Ресурсний центр «Гурт»
З 1995 року ресурсний центр «Гурт» розміщує актуальні гранти та конкурси для різних категорій заявників: молоді, підприємців, представників муніципалітетів і т.д.
На порталі «Децентралізація» ви зможете знайти найкращі практики використання реформи на благо громади та у рубриці «Новини» знайти гранти та конкурси для громад.
Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) сприяє розвитку України в різних сферах, зокрема у напрямку енергоефективності українських міст.
Права на ілюстрації, відео та матеріали належать їхнім авторам.