Штош. Продовжуємо наш культовий серіал " Закупівлі в Міністерстві оборони. 
Попереджаю, трагічний епізод. 

Сьогодні я вчинила кримінальний злочин. 

А тепер в серіях, як ви любите. 

Серія перша. Хто пропустив. 

2 березня 2022 р.  Кабінет Міністрів України приймає постанову 178, якою вводить  "нульова" ставка ПДВ на ПММ, але ТІЛЬКИ на пальне, яке використовується для виконання МОБІЛІЗАЦІЙНИХ ЗАВДАНЬ. 

Серія друга. 

По факту ЗСУ  МОБІЛІЗАЦІЙНИХ ЗАВДАНЬ не виконують, тому й не підпадають під закупівлю  пальним по "нульовій" ставці ПДВ, за виключенням хіба що автомобіля воєнкома, яким він розвозить повістки. 

ЗСУ воюють, ОБОРОНЯЮТЬ державу, й держава зобов'язана забезпечити їх всім необхідним, в тому числі й пальним. 

Серія третя. 
Тут багато тексту юридичного, але потерпіть. Мобілізація та оборона навіть регулюються різними Законами України. Перша - 
"Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, друга "Про оборону".
Яку мету переслідував КМУ, приймаючи 178 – "мобілізаційну постанову" — не зрозуміло, тому що обсяг пального для МОБІЛІЗАЦІЙНИХ ЗАВДАНЬ – мізерний.

Серія четверта. 
Приходить знову ж таки Державна аудиторська служба України та визнає купівлю пального Міністерство оборони України для ЗСУ з ПДВ — збитками держави. 

Серія пʼята. 
За Держаудитом прибігає  ДБР, відкриває кримінальне провадження, кошмарить департамент державних закупівель, блокує роботу колегіального органу по тиловому забезпеченню. 

Не хочу перенавантажувати юридичним текстом. Але. ЗСУ не підпадає під виконання мобілізаційних завдань. ДБР не розбираючись, де мобілізаційні завдання де оборона, чим мобілізаційні завдання відрізняються від оборони, починає робити лише одне, що вміє — кошмарити.

ПО ФАКТУ, слідчі ДБР здійснюють кримінальне переслідування МО, закидаючи, що пальне для сил оборони купили НЕ ПРАВИЛЬНО — не застосували "мобілізаційну поставу" 178, й тому нанесли збитки держави в сумі сплаченого ПДВ.

Серія шоста. Економічний лікбез для ДБР. Знаю, що читають. 

КМУ, приймаючи "мобілізаційну поставу" 178, зобов'язуючи МО  купувати пальне "без ПДВ",
не подумав хто буде компенсувати продавцю ПДВ, адже при імпорті пального в країну продавець сплатив ПДВ. 

Відповідно пальне "із нульовою" ставкою ПДВ буде дорівнювати ціні з ПДВ ( тут я просто ридаю від сміху). А якщо б КМУ й передбачив механізм компенсації ПДВ – то що б тоді заощадив державний бюджет? Відповідно збитків по факту немає !

Серія сьома. 
Я тиждень пишу дописи, тегаю всіх кого можу й не можу, питаю в паблік, як нам закуповувати пальне з ПДВ чи без ПДВ. Бо згідно листа Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine  до Міністра оборони Олексій Резніков  - пальне потрібно на позавчора. Відповіді я не отримала.

Серія восьма. Трагічна. 

Шановні друзі. Сьогодні я скоїла у складі 14 осіб колегіального органу по тиловому забезпеченню, це вже злочине угрупування ( станичних 225 ККУ ) — кримінальний злочин, поставивши свій підпис під протоколом про запуск процедури по закупівлі ПММ з ПДВ. Тому, чекайте на відкриття кримінальної справи проти мене. Маю надію хтось з вас принесе щось смачненьке мені в СІЗО. 

Чому ми так вчинили? 

Бо не отримали відповіді як правильно ні від кого. 

Розуміємо,  що відсутність палива, це просто знищення особового складу, та всієї західної техніки, яку нам надали партнери. 

Бо мали це зробити для ЗСУ, так само ризикуючи, як ризикують вони. 

На цьому ця трагічна частина закінчена, в мене немає сил тегати знову всіх, зробіть це за мене. А ще поширьте. Все ж таки явка з повинною. 

P.S. Державне бюро розслідувань не дай Бог по покопаному чи по помитому. Вам ……….