Я вам обіцяла новий проект. І просто па- рам- пам- піу. 
А вийшло ПА-РАМ -ПАМ -ПІУ. 
З сьоднішнього дня, я починаю вас знайомити з Героями України та учасниками проекту. Сам проект ви побачите 14 жовтняу, та зможете прийняти в ньому участь 😉 
Починаємо. І робіть перерости. Ми всі повинні знати справжніх Героїв. 

#ГероїУкраіни

Він — фактурний серйозний чоловік. Чарівна посмішка і впевнений та пронизливий погляд. Цей погляд можна назвати сканером. Бо коли Він дивиться на тебе, тобі здається, що Він знає про тебе все — навіть те, чого ти сам про себе не знаєш.

Ми зустрічаємось з Ним і, як мені здається, знайомимось.

- Дана Ярова. 

- Едуард Хорошун… До речі, Дана, мені здається, ми знайомі.

Я намагаюсь згадати, де, коли і за яких обставинах, ми могли познайомитись. 

- Дана, 2014 рік, польовий шпиталь, — каже Він, на секунду випереджаючи мене. 

- Едуард, 61-й польовий шпиталь? Точно! Згадала! Ми приїхали до вас з обладнанням, вас обстрілювали, тут же  йшло сортування поранених. Ви нас дуже швидко відправили, бо гриміло сильно.  Єдине, я не пам'ятаю, це було до чи після Іловайську? 

- Так точно. 4 вересня 2014-го, після Іловайську. Тому так швидко вас і відправили, — посміхається він.

- Боже, як ви то згадали, ще й дату?- я напружую свій мозок, але дату згадати не можу. 

Потім перевірила — таки 4 вересня 2014 року.

- Я все пам'ятаю, — відповідає він. А з обличчя не сходить чарівна посмішка. 

Едуард Миколайович Хорошун — начальник військово-медичного клінічного центру Північного регіону, полковник медичної служби. 

Після закінчення Української військово-медичної академії служив у Криму. Навесні 2014 року з військами, що не зрадили присязі, вийшов на материкову Україну, виконував обов'язки військового медика в Дніпрі, Києві та Одесі. Неодноразово направлявся в район проведення АТО/ООС, де врятував життя тисячів українських військовослужбовців і цивільних громадян.

На час роботи головним хірургом  61-го мобільного госпіталю, який дислокувався в районі виконання завдань, йому випав Іловайськ. Тоді у госпіталі, за три доби, прооперували 254 людини.

З початком військової агресії Росії проти України у лютому 2022 року полковник Хорошун організував оборону військово-медичного центру в оточенні та здійснював евакуацію поранених.

Звання Героя України полковнику Хорошуну присвоєно 28 лютого 2022 року.