Усі інвестори та практики дійшли єдиної думки, що ринок криптовалют входить на ведмежу територію. Зима – час підготовки до посіву насіння навесні. Huobi Research опитала понад 20 представників видатних глобальних інституційних інвесторів, сподіваючись використати їх статус розвитку, філософію інвестування та напрямок компонування як зразок, щоб зрозуміти їхню думку про поточну ситуацію та тенденції галузі, а також виявити потенційні можливості.

З інтерв'ю ми дізналися, що більшість інституційних інвесторів вважають за краще більше досліджувати та менше діяти. Вони більше уваги приділяють інфраструктурним проєктам, спираючись на ZK, нові ланцюжки L1 та проміжне ПЗ. Що стосується додатків, DeFi, GameFi та соціальні мережі входять до трійки лідерів. Серед них DeFi є найкращим напрямком для установ, у той час, як GameFi та соціальні мережі залишаються спірними.

 
 

Основні напрями їх діяльності такі:

⚫ ZK — один із потенційних основних драйверів наступного циклу, який має довгострокову цінність. Він займає два основні рівні оповідання: масштабування Ethereum і обчислення конфіденційності. Прискорювальна мережа ZK та майнінг знаходяться у центрі уваги інституційних інвестицій для стабільної ігрової структури.

⚫ Установи більш стратегічно зосереджені на нових ланцюжках L1, а не на впевненості у відповідь. Вони виявили інтерес до двох інновацій, що з'явилися в останніх ланцюжках L1, мови програмування Move та технології паралельної обробки, і вважають, що їхня цінність може розширитися за межами конкретного ланцюга L1.

⚫ За ступенем уваги Middleware поступається тільки ZK та новим L1chains. Найбільш популярною є децентралізована ідентифікація, протоколи даних та гаманці.

⚫ Установи зазвичай стежать за DeFi, але в цілому залишаються осторонь. Що стосується наявних протоколів DeFi, ті з них, які мають стабільний грошовий потік і не залежать від субсидій, швидше за все, знову зростуть у зростанні. Що стосується нових протоколів DeFi, установи в цей час зосереджуються на протоколах з відносно зрілим бізнесом у традиційних областях, але з меншою кількістю конкурентів у мережі, які переважно спостерігаються на ринку деривативів.

⚫ Соціальні мережі виглядають спірно: всі погоджуються з тим, що соціальне — це необхідна потреба з високим потенціалом. Однак багато організацій вважають, що теперішні проєкти SocialFi все ще знаходяться на ранніх стадіях розробки, з незрозумілими моделями та нестійкими золотими копальнями в майбутньому: висновки з інтерв'ю з 20 інституційними інвесторами 2 парадигми. Якщо вони покладатимуться лише на токеноміку та перетворення пакетів соціальних мереж Web2, їм буде важко залучити користувачів у традиційних гігантів.

⚫ Суперечки навколо GameFi широко поширені: з одного боку, багато установ визнають, що ігри можуть найкраще залучати додаткових користувачів, з іншого боку, деякі установи вважають поточні моделі GameFi нестійкими. Ми вважаємо, що найбільш перспективні напрямки в майбутньому належать до категорії інфраструктури, включаючи ZK, нові ланцюжки L1 та проміжне програмне забезпечення. Хоча з боку додатків більше невизначеності, DeFi, швидше за все, виділятиметься, а потенційні можливості випадають у секторі деривативів. SocialFi ще має пройти деякий час, тому що попередні умови ще не виконані. GameFi має потенційні можливості для зростання, і ті, у кого є кращі економічні моделі, мають більше шансів.