Довгоочікуване злиття Ethereum (ETH) увійшло в період зворотного відліку. Злиття, яке є важливою частиною довгострокового оновлення ETH, головним чином включає механізм консенсусу, який переходить від Proof of Work (PoW) до Proof of Stake (PoS).

Хоча в багатьох статтях уже перераховано основні поняття та вплив The Merge, наприклад, як це вплине на плату за газ, ця стаття має на меті обговорити потенційні ризики, які злиття може принести різним зацікавленим сторонам ETH, таким як стейкери та власники, а також екологічні розробники. Він також містить пропозиції щодо того, як хеджувати ризики.

 

Як стейкери можуть зменшити ризики?

Валідатори в Beacon Chain повинні будуть запустити клієнт рівня виконання після злиття на додаток до своїх клієнтів рівня консенсусу. Це наполегливо рекомендувалося перед злиттям, але деякі валідатори передали ці функції стороннім постачальникам. Це стало можливим, оскільки єдиними даними, які вимагалися на рівні виконання, були оновлення депозитного контракту.

Після злиття валідатори повинні переконатися, що транзакції користувача та блоки переходу стану, які вони створюють і підтверджують, є дійсними. Для цього кожен вузол ланцюга маяків має бути з'єднаний із рівнем виконання (клієнтом). 

Слід зазначити, що кілька валідаторів все ще можна поєднати з одним вузлом ланцюга маяків і комбінаціями клієнтів виконавчого рівня. Це розширює обов'язки валідаторів, але також дає валідатору, який пропонує блок, право на пов'язані з ним комісії за пріоритетність транзакцій (які зараз надходять майнерам).

У той час як винагороди валідатора все ще генеруються в ланцюжку маяків і вимагають подальших оновлень мережі для отримання, комісії за транзакції будуть стягуватися, знищуватися та розподілятися на виконавчому рівні. Валідатори можуть вказати будь-яку адресу Ethereum як одержувача комісії за транзакцію.

Після оновлення клієнта консенсусу валідатори повинні встановити «одержувача комісії» як частину конфігурації верифікатора, щоб забезпечити надсилання комісії за транзакцію на адресу, яку вони контролюють. Якщо вони використовують стороннього постачальника для ставки, постачальник повинен визначити, як розподіляються ці комісії.

Крім того, у Staking Launchpad є консолідований контрольний список готовності, за допомогою якого стейкери можуть переконатися, що вони виконують кожен крок процесу. EthStaker також проводить семінари з підготовки до перевірки та планує збільшити кількість сеансів.

Стейкер, який хоче запустити валідатор у тестовій мережі під час підготовки до перетворення PoS з основної мережі, може працювати в тестовій мережі Goerli (тепер об'єднаної), яка також має примірник Staking Launchpad.

Що щодо розробників на Ethereum?

Злиття матиме обмежений вплив на підмножину смарт-контрактів на Ethereum, тому контракти навряд чи будуть розірвані. Крім того, інтерфейс прикладного програмування (API) більшості користувачів залишатиметься стабільним.

Іншими словами, більшість додатків на Ethereum включають набагато більше, ніж контракти в ланцюжку. Тепер настав час переконатися, що інтерфейсний код, інструменти, конвеєри розгортання та інші компоненти поза ланцюгом працюють належним чином. Рекомендується, щоб розробники запустили повний цикл тестування та розгортання на Sepolia або Goerli та повідомляли про будь-які проблеми з інструментом або залежностями розробникам цих проектів.

Також зауважте, що всі тестові мережі, окрім Sepolia та Goerli, будуть застарілими після злиття. Якщо ви користуєтеся Ropsten, Rinkeby або Kiln, вам слід планувати переїзд до Goerli або Sepolia.

Що повинні робити майнери та оператори вузлів ETH?

Після злиття Etherem використовуватиме механізм консенсусу на основі PoS. Це означає, що майнінг на основі PoW більше не буде можливим.

Якщо їхні клієнти не були оновлені до останньої версії, ці клієнти будуть синхронізовані з попередньо розгалуженим блокчейном. 

Оператори вузлів, які не оновили своїх клієнтів, залишаться на несумісному ланцюжку, дотримуючись старих правил після успішного оновлення, і не зможуть надсилати ETH або працювати в об'єднаній мережі Ethereum.

Що робити користувачам або власникам Ethereum?

Загалом власникам ETH, незалежно від того, чи використовують вони програми Ethereum, торгують Ether на біржах або просто зберігають ETH у своїх гаманцях, не потрібно вживати жодних дій щодо The Merge. Якщо програми, біржі чи гаманці надають додаткові інструкції чи поради, власники повинні перевірити їх дійсність і остерігатися шахрайства.

Оскільки злиття є складним процесом, власникам ефіру рекомендується зберігати свої активи на провідних біржах, які мають сильні заходи захисту активів користувачів, наприклад Huobi Global. Остання є провідною у світі криптовалютною біржею, яка працювала протягом дев'яти років з моменту свого заснування без будь-яких аварій безпеки. 

Huobi Global оголосила, що підтримуватиме The Merge і готова до можливого хардфорку та нового токена, який може бути створений на його основі. Біржа запровадить заходи, включаючи призупинення послуг депозиту та зняття для токенів ETH і ERC-20, щоб захистити безпеку активів користувачів і зменшити торговельні ризики, які можуть виникнути через нестабільність цін під час хардфорку.

Huobi Global також має заходи на випадок непередбачених обставин для двох можливих сценаріїв щодо The Merge:

1). Новий токен не створюється: Huobi Global підтвердить стабільність і безпеку основної мережі Ethereum, перш ніж відновити послуги депозиту, зняття коштів, маржинальних позик і криптопозик для ETH. 

 2). Мережа розгалужується на два конкуруючі ланцюжки, і створюється новий токен: символ ETH використовується в ланцюжку ETH PoS. Потім Huobi Global надсилатиме користувачам форк-токени у співвідношенні 1:1 на основі знімків балансу ETH, зроблених до оновлення в Парижі. Розгалужені токени будуть зараховані на спотові облікові записи користувачів. 

Слідкуйте за нестабільністю ринку

Попри те, що вибір найкращої біржі може захистити користувачів від шахрайства, це не означає, що власники ефіру не втратять гроші, оскільки під час процесу злиття можуть бути надзвичайно серйозні короткострокові коливання ціни ефіру.

Звичайно, хоча в цей період можна отримати значний прибуток від частої торгівлі, ризик також високий. І в довгостроковій перспективі ефір також ризикує втратити своє домінування як криптовалюта, обрана для смарт-контрактів. Найімовірнішим результатом є те, що домінуватиме декілька програмованих криптовалют, а не одна.