Як крипто-ветерани ставляться до злиття та форку Ethereum?

12 вересня 2022 10:33
views 23
Likes 0
shares 0
comments 0
Підписуйтесь на наш Telegram telegram Підписатися
 

У міру наближення злиття Ethereum (ETH), названого найбільшою подією індустрії блокчейнів цього року, дискусії серед ветеранів галузі та експертів почали розпалюватися. Теми обговорення зосереджені переважно на переході механізму консенсусу від Proof of Word (PoW) до Proof of Stake (PoS).

Оскільки злиття буде викликано зрушенням у механізмі консенсусу, зазвичай існує дві точки зору: ті, хто виступає за PoW, та інші, хто виступає за PoS. Через ці відмінності дуже ймовірний «хард-форк» ETH: коли ETH на основі PoW продовжує працювати як хард-форк, а нова версія після злиття називатиметься ETH 2.0. Подивімось як ветерани блокчейну відносяться до Merge та Fork.

Phân biệt Proof of Work (PoW) – Proof of Stake (PoS) — GFS Blockchain

Група Pro-PoS: 

 
  • Chainlink: підтримує злиття, але не розгалуження

Chainlink, децентралізована мережа оракулів блокчейна, побудована на Ethereum, вказала, що підтримує злиття, але не підтримуватиме розгалужені версії мережі Ethereum.

«Користувачі повинні знати, що розгалужені версії блокчейну Ethereum, включаючи форки PoW, не будуть підтримуватись протоколом Chainlink. Це узгоджується як з Ethereum Foundation, так і з рішенням ширшої спільноти Ethereum, досягнутим за допомогою соціального консенсусу, оновити блокчейн Ethereum до консенсусу PoS», — йдеться у повідомленні Chainlink на своєму веб-сайті.

  • Frax Finance: проти форку PoW

Сем Каземіан, співзасновник блокчейн-проєкту Frax Finance, ініціював пропозицію проголосувати проти хардфорка ETH у спільноті, закликавши Frax DAO вибрати ETH на основі PoS як єдину прийнятну мережу ETH. Проєкт стоїть за токеном FRAX, алгоритмічною стабільною монетою із частковим забезпеченням.

У реченні пояснюється, що Frax є п'ятою за величиною стабільною монетою та головним токеном на Uniswap. Це також є важливою частиною екосистеми ETH. Таким чином, «має сенс чітко донести бажання власників FXS до відома громадськості за допомогою управління», — йдеться у реченні, маючи на увазі токен управління акціями Frax за його тікером FXS.

  • Віталік Бутерін: Прихильники хардфорку «хочуть швидко заробити»

Засновник Ethereum Віталік Бутерін заявив на пресконференції в Південній Кореї, що ті, хто наполягає на хард-форці Ethereum для збереження PoW, просто намагаються швидко заробити.

Бутерін сказав, що не бачив нічого, окрім підтримки PoS усередині спільноти, і зазначив, що більшість людей, які хочуть зберегти доказ роботи, є аутсайдерами екосистеми ETH.

  • Crypto Pragmatist: Об'єднаний ланцюжок – це «справжній» Ethereum.

Засновник Crypto Pragmatist Джек Ніволд написав у Твіттері, що хард-форк PoW стане містом-примарою. Він додав, що малоймовірно, що ми взагалі побачимо якесь прийняття форка PoW з причин логістики.

«Громадський консенсус полягає в тому, що об'єднаний ланцюжок — це справжній Ethereum».

  • DCG: «Немає намірів підтримувати форк PoW»

Баррі Сілберт, генеральний директор DCG, венчурної компанії, що спеціалізується на ринку цифрових валют, заявив у Твіттері, що компанія повністю підтримуватиме ETH PoS на додаток до ETC і «не підтримуватиме будь-якої форк ETH PoW».

«Майнери ETH повинні перейти на ETC, щоб максимально збільшити свій дохід у довгостроковій перспективі», — написав він у Твіттері.

PoW група:

 
  • Чендлер Гуо: «Я зробив форк Ethereum один раз, і я зроблю це знову!»

Майнер Ефіріума Чендлер Гуо неодноразово заявляв про підтримку ETH PoW. Гуо нещодавно розповів телепрограмі, що він допоміг організувати гірників, щоб підтримати його зусилля, щоб позбавити їх необхідності «закривати свій бізнес».

Він сказав: «Я думаю, що форк PoW має відбутися, а обчислювальні потужності мають бути збережені. Там люди (майнери) вклали багато коштів, іноді не вірячи в ETH і свою кар'єру. Безвідповідально дозволяти цим людям раптово втрачати роботу чи ставати банкрутами».

Його твіт у липні був таким: «Я розгалужу Ethereum один раз, і я зроблю це знову!»

  • Джастін Сан:Вклад PoW може бути недооцінений

Джастін Сан, засновник публічної мережі Tron та активний прихильник Poloniex, написав у Твіттері: «Як кит із більш ніж мільйоном ETH, я зароблю багато грошей, перейшовши на POS (POS, очевидно, більш доброзичливий до власників ETH). … Я думаю, що певною мірою спільнота Ethereum може недооцінювати, який внесок POW в Ethereum як основний механізм консенсусу».

Сан також оголосив про свою підтримку хардфорка, розмістивши два нові токени на біржі Poloniex. Токени будуть називатися ETHS та ETHW, що пов'язано з доказом частки та доказом роботи відповідно. ETHW буде нещодавно створеним хард-форком Ethereum, де майнери GPU продовжують майнути ETH після злиття ланцюжка Beacon. 

Крім того, Sun прагне стимулювати перехід до розгалуження Ethereum, щоб зберегти версію поточної мережі в ланцюжку перевірки працездатності. Він пропонує до 1 мільйона ETHW для створення спільноти розробників, якщо ланцюжок буде реалізований.

  • APENFT: підтримує потенційний хард-форк

APENFT Marketplace оголосила про свою підтримку злиття Ethereum 2.0 та потенційного хард-форку 10 серпня. Це гарантує, що нова мережа Ethereum зможе розмістити всі проєкти NFT із форком.

  • BitFinex: запускає нові токени 

Криптовалютна біржа BitFinex запустила токени New Chain Split Token (CST) на Ethereum наприкінці серпня. З запуском користувачі можуть торгувати як форком ETHPoW, так і токен ETH PoS, отриманими в результаті злиття на платформі деривативів BitFinex. Обидва токени будуть окремими, а також доступні в торгових парах. 

Чия думка вам ближче, до кого прислухатися і зробити правильні висновки вирішувати вам.

Коментарі

Інші пости автора