Багато інвесторів можуть бути знайомі з двома термінами з торгівлі акціями чи ф'ючерсами: фундаментальний аналіз (FA) і технічний аналіз (TA). Однак які є еквіваленти FA і TA на ринку криптовалют? Як ці два інструменти служать інвесторам?

TA стосується аналізу минулих ринкових тенденцій і цінових коливань перед тим, як інвестувати в криптовалюти. FA належать до оцінки всіх соціальних, економічних і політичних факторів, які можуть вплинути на вартість цифрових активів. Для будь-якого аналізу ринку важливо включати обидва аналізи, які мають різні операційні процедури та необхідні показники.

 

Що таке FA на ринку криптовалют?

У сфері цифрових активів FA працює з розумінням того, що майбутній потенціал має ґрунтуватися не лише на минулих показниках. Він враховує як мікроекономічні, так і макроекономічні умови, які можуть вплинути на ринок.

Отже, можна вважати, що FA прагне визначити, як зовнішні фактори можуть впливати на ефективність цифрових активів. Ці міркування зосереджені на менш відчутних і якісніших аспектах, таких як лідерство проєктів або ліквідність і обсяг.

Як правило, FA розглядає такі аспекти, як метрики в ланцюжку, які включають активні адреси та хешрейт; показники проєкту, які включають білий документ, команду та конкурентів; фінансові показники, які включають ліквідність та обсяг або механізми пропозиції.

На основі такого аналізу FA може розв'язувати деякі питання, наприклад, чи стане токен або проєкт більш цінним у майбутньому.

Що таке TA на крипторинку?

TA передбачає аналіз чисел і статистичних даних, які можуть визначати рух цін і обсяг торгів цифровими активами. Інвестори визначають минулі тенденції ринку та зміни цін, щоб визначити, чи варто інвестувати в цифрові активи.

Попередні ринкові тенденції та зміни цін є важливою інформацією для TA. Технічні аналітики вправно використовують діаграми, графіки та математичні рівняння, щоб судити про минулі тенденції цифрових активів. Основне припущення, що лежить в основі TA, полягає в тому, що коливання ціни активу не є випадковими та, як правило, з часом розвиваються в помітні тенденції.

Технічні аналітики використовують різноманітні індикатори для визначення ринкових тенденцій на основі графіків і історичних змін ціни. Серед численних індикаторів TA найпоширенішими та відомими прикладами є прості ковзні середні (SMA), індекс відносної сили (RSI), смуги Боллінджера (BB). 

FA/TA? Який з них використовувати інвесторам?

Оскільки TA розглядає минулі тенденції та ціни, його можна використовувати для вивчення активів або проєктів, які мають довгу історію, таких як біткойн. Навпаки, проєкти, які існують лише кілька років або навіть менше, не мають історичної інформації, тому не дуже підходять для ТП. У цьому випадку можна розглянути FA, оскільки він може надати інформацію про розробників проєктів: чи мають вони хорошу історію та роблять надійні та цінні інвестиції.

FA менш вимоглива до технічної точки зору – інвесторам не потрібно бути експертом ринку криптовалют, щоб добре виконувати свою роботу. Розробники цифрових активів часто оприлюднюють свою основну інформацію та фінансові дані в Інтернеті, щоб задовольнити інвесторів, які дотримуються стратегії FA. 

ТА вимагає від аналітиків значної інвестиційної підготовки та досвіду. Оскільки технічні аналітики повинні аналізувати рівняння, діаграми та графіки, їм потрібен високий рівень математичних знань, щоб розрізняти ринкові тенденції, а також падіння та зростання вартості криптовалюти.

Основна передумова TA полягає в тому, що ринкові ціни вже відображають усі фундаментальні фактори. Однак, на відміну від підходу TA, який головним чином зосереджується на історичних даних про ціни, FA використовує ширшу стратегію дослідження, яка приділяє більше уваги якісним факторам. Таким чином, багато інвесторів зараз використовують поєднання обох методів, що дає їм найкраще з обох світів.