Для GameFi гра скінчилась? Останнім часом це питання може бути найголовнішим серед крипто- та блокчейн-спільноти, враховуючи жахливу продуктивність ігор «грай та заробляй» (P2E). Схоже модель P2E, що колись захопила уяву як розробників, так і геймерів, нагороджуючи гравців NFT чи ігровими токенами, які можна було обміняти на готівку, останнім часом прийшла у занепад. 

Згідно зі звітом Arcane Research, кількість гравців у колись популярних іграх типу «грай і заробляй», такі як Axie Infinity, Decentraland і The Sandbox, впала майже на 96% з листопада минулого року. Щомісячна кількість активних гравців Axie Infinity впала на 72% (з 2,7 мільйона в січні до 766 800 у липні). Вартість його внутрішньоігрового токена Smooth Love Potion (SLP) впала майже на 97% у порівнянні з піком минулого травня до 0,004989 доларів США.

Подібним чином кількість гравців у грі StepN з переходом і заробітком, яка винагороджує гравців жетонами, коли вони бігають або гуляють на свіжому повітрі, з травня впала на 75% до 170 000. Його токен GMT впав майже на 80% до $0,90.

 

Причини зниження

Збіг факторів може бути причиною слабких показників GameFi. Хоча Arcane Research зазначає, що загальні настрої крипторинку та зниження інтересу до метавсесвіту та NFT, безсумнівно, сприяли спадній спіралі. Нестабільна бізнес-модель пояснює різке падіння активних користувачів, оскільки приділяла надмірне значення нагородам. Інші події, які ще більше вплинули на довіру юзерів, включають злом на суму 600 мільйонів доларів , який вплинув на Axie Infinity у березні, та нещодавній злом Solana, який виснажив понад 8000 гаманців.

 

Перейти до «Грай і заробляй»

Одним із способів відновити блиск GameFi може бути розвиток її бізнес-моделі для кращого задоволення потреб ринку – перехід до моделі «грай і заробляй», що повертається до своїх основ, віддаючи пріоритет іграм, а не прибуткам. Це стосується вищезгаданої «ахіллесової п'яти» P2E, яка занадто покладалася на нагороди на шкоду собі, коли ціни на токени в грі впали.

Розробники Axie Infinity підхопили цю тенденцію, випустивши нову версію гри під назвою Origin, яка підкреслює ігровий досвід замість жетонів у грі. Попри те, що це, схоже, змінило тенденцію падіння, кількість нових щомісячних облікових записів зросла з 4030 у червні до 5387 у липні. Однак досі достеменно невідомо, чи є це виграшною формулою в довгостроковій перспективі.

UniX Gaming також використовує модель «грай і заробляй», представляючи ігри, які розвивають спільноту геймерів. Як сказав Blockworks її засновник і генеральний директор Мірко Базіл : «В іграх і криптовалютах найважливішим є суспільство. Найбільші успіхи обох галузей — це створення привабливих і впливових спільнот».

 

Ворота в метавсесвіт

Наступним етапом для розвитку GameFi є метавсесвіт, який в основному стосується гейміфікації соціальної взаємодії . Із зростаючою кількістю віртуальних світів, у яких розміщені ігри, існує відповідний ризик збільшення фрагментації, якщо ми не знайдемо спосіб об'єднати метавсесвіт, щоб зробити його таким же бездоганним, як мережа Інтернет. Уявіть собі метавсесвіт, де ви не можете вільно й легко переміщатися між різними віртуальними світами (такими як ігри, представлені The Sandbox і Decentraland) і недоліки стануть очевидними.          

В епоху Web3, коли люди володіють своєю цифровою ідентичністю, користувачі захочуть отримати новий досвід та доступ до ексклюзивних мереж або монетизувати цифрові творіння. Ось чому єдиний метавсесвіт є ключовим рішенням для реалізації цього бачення. Завдяки величезній глобальній базі користувачів і використанню технології блокчейн, GameFi може не тільки об'єднати, але й розширити метавсесвіт, сприяючи взаємодії.

Незалежно від сценарію чи екосистеми, Huobi завжди визначав успішний проект як такий, що може безперервно створювати програми з чудовим користувацьким досвідом та економічною моделлю, беручи за основу довгостроковий життєвий цикл. З цієї точки зору для GameFi, безсумнівно «гра почалась», оскільки вона повертається на правильний шлях, намагаючись змінити свою долю.

 

Відмова від відповідальності

Це повідомлення було підготовлено виключно з інформаційною або освітньою метою і може бути зміненою. На це повідомлення не можна покладатися як на основу для прийняття будь-якого інвестиційного рішення або тлумачити його як рекомендацію щодо участі в будь-якій операції та/чи інвестиційної стратегії. Це повідомлення не є особистою рекомендацією і не передбачає будь-якої транзакції конкретній особі. Інформація, що міститься в цьому повідомленні, ґрунтується на джерелах, які вважаються надійними, але не гарантують, що вони точні та повні. Huobi Global не несе відповідальності за будь-яку інформацію, отриману зі сторонніх джерел або статистичних служб.