Чи варто сподіватись на біткоїн під час інфляції для збереження власних активів? Коментар фінансового директора компанії Huobi Global Лілі Чжан

Інфляція підіймає свою потворну голову в усьому світі, оскільки економіки виходять з обмежень Covid-19, а споживчі витрати зростають на тлі позитивних настроїв, відкладеного попиту та обмежень з боку пропозиції. У той час як споживачі борються зі зростанням вартості життя, центральні банки розгорнули заходи щодо посилення грошово-кредитної політики для боротьби з інфляцією.

З іншого боку, багато людей вважають за краще купувати та тримати різноманітні портфелі активів, сподіваючись, що їхній дохід перевищить інфляцію в довгостроковій перспективі. У деяких країнах із найвищим рівнем впровадження криптовалюти невипадково зі зростанням популярності цифрових активів також спостерігається один із найвищих у світі рівнів інфляції.

Як провідний цифровий токен, біткойн розглядається як захисна гра під час інфляції, оскільки його пропозиція обмежена дизайном. Його винахідник Сатоші Накамото обмежив кількість біткойнів до 21 мільйону, щоб зберегти дефіцит токенів і не втратити їхню цінність.

Але як Біткойн показав себе як засіб захисту від інфляції?

Під час останнього спаду на ринку криптовалют ми бачили, що токен втратив близько 70% своєї вартості порівняно з листопадовим максимумом у період різкого зростання інфляції, що спонукало центральні банки швидко підвищувати процентні ставки. В останні роки є також свідчення зростання кореляції біткойна з акціями.

Чи означає це, що біткойн — чи цифрові активи — не так уже й добре для захисту від інфляції, як це видається?

Чому поняття інфляційного хеджування помилкове

Для більш проникливої та об'єктивної перспективи корисно подивитись назад та переоцінити саме поняття хеджування інфляції. The Motley Fool стверджує, що традиційне визначення хеджування є помилковим, оскільки існує безліч факторів, які можуть вплинути на ціну активу в короткостроковій перспективі. У ньому згадуються такі події, як війна в Україні та підвищення відсоткових ставок у США, які можуть вплинути на настрої інвесторів та призвести до серйозної волатильності цін – результати, що ніяк не пов'язані із фундаментальними показниками активу.

Навіть золото, яке інвестори тривалий час використовували як найкращий засіб хеджування інфляції, за останні кілька десятиліть мало непостійний послужний список. Якби ви купили золото на початку 1980-х років, ви втратили б у середньому 10% на рік порівняно з середньорічним рівнем інфляції близько 6,5%. Цього року ціни на золото зросли лише на 2,5%, що набагато нижче за річний рівень інфляції в липні, що становив 8,5%.

Застосувати триваліший тимчасовий горизонт

Біткойн був запущений у 2009 році, тому всього за 13 років його послужний список у період історично низьких процентних ставок означає, що потрібно більше часу для демонстрації здатності хеджувати інфляцію. Однак, підсумкова п'ятирічна прибутковість Біткойна досягла 1100% у той час, коли ІСЦ зріс лише на 18,5%, що дозволяє припустити, що токен служив ефективним засобом хеджування інфляції протягом цього періоду.

Біткойн не може бути активом-притулком

Користувачі криптографії, які розглядають біткойн як засіб заощадження під час ринкових потрясінь або за невизначеності, можуть подумати двічі. Дослідження Південнокорейського університету Йонгсей, в якому порівнювалося, як біткойн і золото реагували на шоки фінансової невизначеності (такі як обвал фондового ринку) та політична невизначеність (заходи, введені урядами), виявило докази того, що протягом багатьох років біткойн зміцнюється на тлі інфляції. Проте дослідження також показало, що ціни на біткойн значно падають у відповідь на фінансові потрясіння, що робить його менш придатним як актив-сховище.

Справді, оскільки перспективи ринку все ще невизначені, ми не можемо виключати більшої волатильності біткойнів (та інших токенів) у майбутньому. Це означає, що незалежно від того, який цифровий актив ви купуєте або торгуєте, ви завжди повинні проводити дослідження, а не слідувати останнім тенденціям навмання. Пам'ятайте про значну волатильність цін на криптовалюти та уникайте надміру агресивних торгових стратегій, таких як використання надто великого кредитного плеча.

Як ми бачили, немає активу, який міг би постійно перевершити інфляцію, але ви, безумовно, можете застрахуватися від надмірних ризиків при купівлі або торгівлі криптовалютами, дотримуючись наведених вище рекомендацій. Це дозволить вам розробляти розумніші стратегії та приймати більш обґрунтовані рішення, дотримуючись курсу на участь у майбутньому фінансів.

Відмова від відповідальності

Це повідомлення було підготовлене виключно з інформаційною або освітньою метою і може бути змінено. На це повідомлення не слід покладатися як на основу для прийняття будь-якого інвестиційного рішення або тлумачити його як рекомендацію брати участь у будь-якій угоді або як рекомендацію будь-якої інвестиційної стратегії. Це повідомлення не є особистою рекомендацією і не бере до уваги, чи підходить якась транзакція для конкретної людини. Інформація, що міститься в цьому повідомленні, ґрунтується на джерелах, які вважаються надійними, але не гарантується їх точність та повнота. Huobi Global не несе відповідальності за будь-яку інформацію, отриману чи отриману зі сторонніх джерел, чи статистичних служб.

 

Інформацію взято з офіційної сторінки Huobi Global