Фінансовий директор Huobi Лілі Чжан оцінила, чи можна криптовалюти розглядати як альтернативне середовище в сучасних ринкових умовах.
Нещодавній спад ринку привернув увагу криптоінвесторів не лише до прибутковості цифрових активів впродовж багатьох років, а й до того, як вони працюють у порівнянні з іншими класами активів. Іншими словами, яке співвідношення криптовалюти з іншими ключовими компонентами типового інвестиційного портфеля, такими як акції, облігації та золото.
Давно побутує думка, що криптовалюта служить для диверсифікації ризиків і захисту від нестабільності в інших класах активів. Це частково пояснює, чому багато інвесторів підхопили ідею криптовалюти та купили такі популярні токени, як біткоїн, оскільки ціна на нього різко зросла в останні роки.
Однак чи цей принцип диверсифікації залишається актуальним, виходячи з волатильності ринку, яку ми спостерігаємо з початку пандемії?
МВФ: висхідна кореляція між криптовалютою та акціями
Кореляція/correlation або залежність/dependence — це взаємозв'язок між двома випадковими змінними або двовимірними даними.
У своєму звіті за січень 2022 року під назвою «Криптозв'язки: вторинні ефекти між криптовалютами та ринками акцій» МВФ підкреслив зростаючу кореляцію між криптовалютним і фондовим ринками в США та ринках, що розвиваються. Було зазначено, що такі популярні криптоактиви, як біткойн та ефір, мало залежали від основних фондових індексів до пандемії, але ціни на криптовалюту та акції США зросли після того, як центральні банки пом'якшили монетарну політику на початку 2020 року.
Використовуючи щоденні дані про нестабільність цін і прибутковість, МВФ виявив, що вплив волатильності цін на біткойн на індекси S&P 500 і MSCI ринків, що розвиваються, зріс приблизно на 12-16 процентних пунктів з початку пандемії COVID-19, тоді як вплив його прибутковості є меншим. приблизно на 8-10 процентних пунктів. Перелив від Tether до світових фондових індексів також збільшився приблизно на 4-6 процентних пунктів.
В абсолютному вираженні аналіз МВФ показує, що вплив біткойна на глобальні ринки акцій є значним – на нього припадає приблизно 14-18% варіації коливань цін на акціонерний капітал і 8-10% варіації прибутковості акцій.
Morningstar: Криптокореляція відносно низька, але слідкуйте за волатильністю
Morningstar, Inc. – американська фінансова фірма зі штаб-квартирою в Чикаго, штат Іллінойс, заснована Джо Мансуето в 1984 році. Вона надає низку інвестиційних досліджень і послуг з управління інвестиціями.
У довгостроковій перспективі Morningstar пропонує альтернативний погляд у своєму нещодавньому звіті про диверсифікацію за 2022 рік . Було виявлено, що, хоча кореляція криптовалюти з традиційними активами має тенденцію до різкого зростання під час ринкових криз, вона залишається «відносно низькою» з більшістю інших основних класів активів. Дані Morningstar показують, що за трирічний період до кінця 2021 року біткойн мав коефіцієнт кореляції 0,32 з акціями, 0,14 з облігаціями та лише 0,08 із золотом.
Однак Morningstar застерігає, що кореляція криптовалюти з фондовим ринком повільно зростає в останні роки, обмежуючись не лише біткойнами, але й ефіром та іншими основними криптовалютами. Очікується, що ця тенденція продовжуватиметься, оскільки все більше інституційних інвесторів та окремих людей охоплять криптовалютний ринок.
Morningstar також попереджає про волатильність криптовалюти, що, на її думку, ускладнює використання в диверсифікованому портфелі: «Вартість диверсифікації є однією з потенційних причин додавати криптовалюту в портфель, але інвестори також повинні враховувати інші фактори, такі як їхня здатність утримувати криптовалюту. періодичні низхідні потоки, які були надзвичайно швидкими та сильними».
Поза кореляцією активів: на чому варто зосередитися інвесторам
Які ключові висновки можна зробити, враховуючи вищенаведене?
По-перше, зміна тенденцій, на яку звернули увагу МВФ і Morningstar, відображає шалені темпи розвитку крипторинку протягом багатьох років. Оскільки криптовалюта розвивається як клас активів із зростаючим впровадженням у всьому світі, можна уявити, що її співвідношення з іншими класами активів змінюватиметься з часом і в ринкових циклах, як ми уже могли це спостерігати.
Хоча зазвичай інвестори, які бажають створити диверсифікований портфель, не помиляються, зосереджуючись на співвідношенні своїх активів, вони не повинні випускати з уваги ширшу картину. Зокрема, це стосується їх інвестиційних цілей і горизонту, який визначатиме рівень ризику, який вони можуть перенести, і, відповідно, суміш активів їхніх портфелів.
Відповідно, вони повинні досліджувати ключові події на крипто-ринку, а не сліпо слідувати останнім тенденціям. Це допоможе їм приймати більш обґрунтовані та зважені рішення, сумісні з їх толерантністю до ризику та цілями – так само важливо, якщо не більше, – як мати добре диверсифікований інвестиційний портфель із низькою кореляцією між активами.