Серед очікуваного шуму навколо майбутнього злиття Ethereum є одна річ, яка виділяється як перевага для навколишнього середовища: різке зменшення викидів вуглецю. З переходом на Proof-of-Stake, який припиняє роль майнерів в екосистемі блокчейну, це скоротить споживання енергії Ethereum на 99,9%. Оскільки все більше країн світу борються з екстремальними погодними явищами, пов'язаними зі зміною клімату, ця новина є приємною подією.

Більшість блокчейнів зараз працюють на основі системи Proof-of-Work або Proof-of-Stake, яка покладається на учасників або майнерів для створення, перевірки та захисту своїх записів про транзакції. Блокчейни Proof-of-Work, такі як Bitcoin та Ethereum, вимагають розгадувати головоломки та отримувати винагороду токенами, якщо їхнє рішення перевірили інші майнери. З іншого боку, Proof-of-Stake вимагає, щоб учасники поставили певну кількість токенів, перш ніж вони будуть обрані для замовлення блоків транзакцій у блокчейні та отримання винагороди за токени.

Як Proof-of-Stake допомагає навколишньому середовищу

Наразі існує величезна різниця у споживанні енергії, необхідному для блокчейнів Proof-of-Work і Proof-of-Stake. Біткойн має річне споживання енергії 130 ТВт-год, що еквівалентно споживанню України. Ethereum має значно меншу потужність – близько 26 ТВт-год, але це все одно відповідає річному споживанню енергії такою країною, як Еквадор, населення якої становить 17 мільйонів.

Навпаки, Tezos, яка є мережею Proof-of-Stake, використовує лише близько 60 МВт-год на рік. Це відрізняється від Bitcoin та Ethereum більш ніж на два мільйони, тобто на шість-сім порядків.

Якщо злиття виявиться успішним, це може стимулювати інші блокчейни подібним чином перейти на Proof-of-Stake. Окрім того, що це добре для нашої планети, це може відкрити крипторинок для нових сегментів інвесторів, яких раніше відлякували екологічні проблеми навколо цифрових активів.

Зростаючий інтерес до сталого інвестування

Недавнє опитування консультанта з цифрових інвестицій Betterment показало, що 90% тих, хто інвестував у криптовалюту, сказали, що важливо, щоб основні криптовалюти стали більш екологічно чистими. Опитування, у якому було опитано 1000 інвесторів із США, показало, що інвестори, які віддають перевагу активам ESG, схиляються до молодших вікових груп, причому респонденти покоління Z і тисячоліття становлять 54% проти 25% покоління X і 42% респондентів бебі-буму. Це не тільки поєднується з молодою демографією криптоінвесторів, але також свідчить про те, що ESG стане більш важливим критерієм для інвестицій у майбутньому.

Цифри щодо сталого інвестування також не викликають глузування: фонди сталого розвитку США залучили майже 70 мільярдів доларів минулого року, що на 35% більше, ніж у 2020 році.

Платформа криптокраудфандингу Earthfund бачить те, що вона називає «великим поворотом» у криптоіндустрії до більш ретельного вивчення токенів і проєктів, які відповідають рекомендаціям ESG, що викликано негативним розголосом навколо вуглецевого сліду біткойнів. Її співзасновник і радник Адам Боалт сказав Forbes : «Ми вважаємо, що завдяки новинам про те, що злиття Ethereum може зменшити споживання енергії на 99,5%, ми, ймовірно, побачимо нову хвилю криптоінвесторів, які бачать трохи більше, аніж просто заголовки про біткойни».

Більш екологічний спосіб оплати

Окрім підвищення ефективності платежів, криптовалюта також може зробити їх більш екологічно стійкими. Дослідження МВФ, яке порівнювало споживання енергії цифровими валютами та теперішніми платіжними системами, показало, що енергоспоживання криптовалют значно нижче, ніж кредитними картками. Це було зумовлено заміною підтвердження роботи іншими механізмами консенсусу та використанням дозволених систем.

Оскільки багато центральних банків розглядають можливість запуску власних цифрових валют у формі CBDC, такі проєкти базуватимуться на енергоефективних системах розподіленого реєстру, до яких можуть приєднуватися та перевіряти лише авторизовані установи, такі як комерційні банки, без підтвердження роботи. Це означає, що CBDC можуть потенційно зменшити енергоспоживання цифрових платежів і стати навіть більш енергоефективними, ніж кредитні картки, які зараз є найбільш широко використовуваними способами оплати.

Хоча злиття Ethereum ще не відбулося, не можна легко відкинути увагу, яку воно привернуло до екологічних побічних ефектів від цього кроку. Це дуже важливо для підвищення обізнаності та початку важливих розмов про те, як криптовалюта може краще підтримувати стійкість, оскільки все більше інвесторів починають зосереджуватися на ESG. З огляду на його потенційний вплив на майбутню стійкість криптовалют, те, як відбувається злиття та результати, які воно забезпечує, заслуговують на те, щоб уважніше спостерігати.