Частка біткоіни в загальній капіталізації кріпторинка знову перевищує позначку в 50 відсотків, а значить на нього припадає більше половини від цілої індустрії монет. З урахуванням цього ймовірність так званого фліппенінгу або виходу Ефіріума на перше місце в рейтингу цифрових активів в 2023 році стала ще менше. Хоча як вважають експерти, подібна перспектива все ще зберігається — хоч і в долгосроку. Розповідаємо про ситуацію детальніше на https://cryptos.net.ua/ .

Цього року капіталізація BTC зросла в рази більше, ніж аналогічний показник для ETH. Зокрема, оцінка головної криптовалюти додала близько 400 мільярдів доларів, що еквівалентно загальній капіталізації платіжного гіганта Mastercard. У той же час загальна ринкова вартість Ефіріума зросла тільки на 100 мільярдів доларів, піднявшись до 245 мільярдів.

Втім, фліппенінг все ще загрожує головній криптовалюті в довгостроковій перспективі. Як вважають аналітики, велику роль в цьому процесі може зіграти протокол Ordinals – проект, який дозволяє «вписувати» в блокчейн біткоіни зображення, текст, відео і навіть цілі шматки програмного коду в найменші неподільні частини BTC під назвою сатоши.

Токени Ordinals на основі мережі біткоіни

Даний проект є аналогом NFT на інших блокчейнах. Причому в цьому випадку він більш децентралізований на тлі аналогів, оскільки вся інформація про файл в певному сатоши знаходиться безпосередньо в мережі біткоіни.

Сьогодні число NFT на основі протоколу Ordinals становить 42.9 мільйона одиниць. Напередодні число створюваних «токенов» різко зросла, у зв'язку з чим комісії за проведення транзакцій також пішли вгору.