Співзасновник Вікіпедії Джиммі Вейлз (Jimmy Wales) похвалився в X (раніше Twitter), що ніколи не втрачав гроші через втрату банківського пароля, тоді як багато користувачів втратили свої біткоїни через те, що забули паролі від своїх гаманців.

Для того, щоб висміяти співтовариство прихильників біткоїна, Вейлз саркастично заявив, що забув пароль до свого банківського рахунку і втратив усю свою готівку, але потім додав:

    Насправді, цього не сталося, тому що банки працюють, а біткоїн — ні.

Криптовалютна спільнота розкритикувала співзасновника Вікіпедії за неспровоковану атаку на біткоїни і нагадала Вельсу, що, хоча банки можуть працювати, вони не для всіх, і багато людей у світі не мають доступу до банківських послуг.

Алекс Гладштейн (Alex Gladstein), директор зі стратегії групи Human Rights Foundation, відповів Уельсу, що банки стерпно працюють винятково в країнах із верховенством закону і сильними валютами. При цьому, тільки близько мільярда людей з восьмимільярдного населення світу мають доступ до банківських послуг.

Лін Олден (Lyn Alden), засновниця Lyn Alden Investment Strategy, констатувала, що навіть ті, у кого є банківські рахунки, не завжди захищені, навівши приклад ліванського лікаря, який втратив 95% своїх заощаджень через гіперінфляцію.

Деякі прихильники біткоїна, зокрема, Самсон Моу (Samson Mow), перейшли в наступ і нагадали співзасновнику Вікіпедії про скрутне становище його фірми, виживання якої цілком залежить від пожертвувань. Моу сказав, що якби Вікіпедія просто «купила біткоїни кілька років тому, як я пропонував, то вам не довелося б щороку випрошувати пожертвування».

Денні Скотт (Danny Scott), генеральний директор криптовалютної біржі Coin Corner висловив думку, що Вейлз порівнює дві різні речі. Він зазначив, що сценарій більше схожий на те, як якби користувач забув свій пароль на біржі, а потім скинув його. Скотт додав: «Хорошим прикладом було б самостійне зберігання фізичної готівки: якщо ви втрачаєте її, то вона зникає, так само як і біткоїни».

Джиммі Вейлс

Джиммі Вейлз — це американський і британський інтернет-підприємець, ідеолог і засновник Вікіпедії, голова Фонду Вікімедіа. Він також є директором компанії Fandom (раніше Wikia) і радником з питань публічної політики та відкритості при уряді Великої Британії.

Вейлс народився 7 серпня 1966 року в Гантсвіллі, Алабама, США. Він здобув ступені бакалавра та магістра з фінансів з Обернського університету та Університету Алабами відповідно. Після закінчення навчання він працював у галузі фінансів, але не встиг завершити докторський ступінь через звільнення з компанії Chicago Options Associates.

У 1996 році Вейлс і два партнери заснували Bomis — веб-портал, переважно відомий своїм вмістом для дорослих. Bomis надавала початкові кошти для безкоштовної енциклопедії Nupedia (2000-2003). 15 січня 2001 року Вейлс із Ларрі Санджером та іншими запустили Вікіпедію — безкоштовну енциклопедію з відкритим контентом, що швидко завоювала популярність і зростання. Вейлз став її піарником і представником.