Читаю життєпис Брагара у Вікіпедії: «Займався вивченням лівих рухів у новітній історії, зокрема у Франції та Алжирі, хоча арабською не володіє». Потужний науковий доробок, щоправда, присвячений тільки Алжиру. Мене вразило глибоке спостереження, у статті, написаною мовою, яку зелений нардеп так не любить: " Річковий транспорт не був розвинутим взагалі, оскільки в Алжирі не було придатних для судноплавства річок". Довбайте цю скелю, посполиті, там багато цитат з "Вокруг света" цікавого. Сподіваюсь, він просто списував з катсапської "википедии", а не їздив у відрядження за наші з вами гроші, аби пересвідчитись особисто.

Вічна тема — чим вони, бляха, займаються в цих університетах-академіях? Мені не важко збагнути, чим займаються українські хіміки (це мій фах і робота), фізики, геологи і інші знавці природи, хоч до рівня вітчизняних досліджень відношусь з великим скепсисом. Але ж деякі українські природознавці інколи можуть показати матеріальні результати своєї праці. У гуманітарних науках — щиро підтримую спрямування частини моїх податків на дослідження історії України, хоча Толочкам не дав би копійки.

Але, курча його матір, у країні, яка воює з російською агресією, косити від армії у зв'язку з дослідженням якоїсь х... химери?

Та я вам розповім історію лівих рухів у Алжирі за хвилину — мені вистачить залишків шкільного курсу історії совецьких часів та згадок про Алжир у ЗМІ часів постсовка: російським комунякам постійно потрібна нестабільність у цивілізованому світі, тому вони давали гроші будь-кому, хто цей світ розхитував. Давали і алжирським бандюкам радикалам, які грошима та зброєю (з того ж СєСєСєРа) підім'яли під себе рух за незалежність, захопили владу у суцільно аграрній країні. і почали будувати диктатуру робітничого класу, тобто, соціалізм. Майже побудували — масова бідність, еміграція до капіталістичної Франції, дефіцит піску /сарказм/, але тут у совка скінчились гроші, і алжирські ліві згадали, що вони, насправді, араби, відповідно, мусульмани, і їм насправді треба будувати шаріат. Тут історія лівих рухів в Алжирі закінчується.

Для загального розвитку трохи постісторії: мусульмани з нафтою грошима, як виявилось, бувають різними, правильними та неправильними, у залежності хто при владі, тому в Алжирі час від часу правильні вбивають неправильних. Але справжню мусульманську країну таки побудували: масова бідність, еміграція до католицької Франції. але піску вистачає/сарказм/. У порівнянні з сусідньою Лівією більш-менш спокійно.

А от на історичному факультеті нашого славного КНУ ім. Т.Г.Шевченка, виявляється, це вивчають, досліджують, і не соромляться публікувати результати. Який рівень досліджень — такий і рівень інтелекту. Навпаки рівняння теж працює. Нема річок — нема річкового судноплавства, нема грошей — продай собаку. Нема собаки — дивись кіно катсапською. Мене турбує лише — чому за наші, гроші (так, я барига). Невеликі, звичайно — пара штук баксів на рік стипендії, щось там науковому керівнику до зарплатні. Що за це купиш? Що більш потрібно Україні просто зараз? Оце, чи щось з оцього?

Якщо ліві рухи досліджують в академіях СБУ та МВС, та ще й під кутом "НАСЛІДКИ діяльності лівих рухів у новітній історії — то я тільки підтримую.

Альо, Баканов! Агов, Аваков! Ви російську підривну діяльність під прапорами соціальної справедливості досліджуєте?!

...

Вибачте за риторичне питання.