В Правобережному управлінні відбулось скорочення податкового боргу на суму понад 972 млн. грн.
За січень-червень 2020 року за результатами застосування заходів стягнення податкового боргу відбулось скорочення податкового боргу на 972,8 млн. грн., надходження до державного бюджету склали 323,3 млн.грн. Також надійшло 10,7 млн. грн. недоїмки з єдиного внеску. Про це повідомила начальниця Правобережного управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області Євгенія Самсоненко. Загальна сума податкового боргу станом на 1 липня 2020 року до бюджетів усіх рівнів по Правобережному управлінню становить 1,5 млрд. грн., в тому числі до державного – 940 млн. грн., до місцевого – 605,9 млн. грн.
З метою погашення заборгованості з податків і зборів працівники Правобережного управління вживають до суб'єктів господарювання всі передбачені законодавством заходи.
Спрощенці Правобережного управління сплатили до місцевого бюджету понад 241 млн. грн. єдиного податку
В Правобережному управлінні ГУ ДПС у Дніпропетровській області наголошують, що єдиний податок є одним із вагомих джерел наповнення місцевого бюджету.
У січні-червні 2020 року платниками, які обрали спрощену систему оподаткування сплачено 241,3 млн. грн. єдиного податку, що на 25,1 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2019 року.
З них фізичними особами-підприємцями сплачено понад 197,6 млн. грн. єдиного податку, юридичні особи сплатили 43,6 млн. грн. Кошти, сплачені платниками єдиного податку направляються на розвиток та благоустрій місцевих громад, фінансування програм соціально-економічного розвитку територіальних одиниць.
З початку року Центрами обслуговування платників Правобережного управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області надано понад 11 тисяч адміністративних послуг
В Правобережному управлінні ГУ ДПС у Дніпропетровській області працюють 3 Центри обслуговування платників (ЦОП) для платників Новокодацького, Центрального та Чечелівського районів м.Дніпра, де платники податків можуть отримати широкий спектр послуг: інформаційних, консультативних та адміністративних. Загалом працівниками ЦОП протягом січня – червня 2020 року опрацьовано 11678 звернень у сфері надання адміністративних та інших послуг, з яких надано понад 11334 адміністративних послуг.
З переліком адміністративних послуг, що надаються територіальними органами ДПС Дніпропетровщини та Інформаційними картками адмінпослуг можна ознайомитись на офіційному субсайті «Територіальні органи ДПС у Дніпропетровській області» у розділі «Адміністративні послуги» (http://dp.tax.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/) та у Центрах обслуговування платників:- Новокодацька державна податкова інспекція, вул. Театральна, 1-А, м. Дніпро, телефон: (056)377-46-14; — Центральна державна податкова інспекція, вул. Театральна, 1-А, м. Дніпро, телефон: (056)374-70-92; — Чечелівська державна податкова інспекція, вул. Театральна, 1-А, м. Дніпро, телефон: (056)377-46-18.
Час прийому відвідувачів у ЦОП на період дії карантину (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг): понеділок — четвер з 10 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв., п'ятниця — з 10 год. 00 хв. до 15 год. 45 хв., обідня перерва з 12 год. 00 хв. до 12 год. 45 хв., субота та неділя — вихідні дні.
Податок на доходи фізичних осіб у 2020-му: зміни в оподаткуванні
В Правобережному управлінні ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформують, що 23.05.2020 р. набрав чинності Закон України від 16.01.2020 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466), крім окремих норм, які набирають чинності з 01.07.2020 року та з 01.01.2021 року.
Законом № 466 передбачено низку змін до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ), які стосуються податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), зокрема:
Не оподатковуються ПДФО (ст. 164 — ст.165 ПКУ):
- відшкодування моральної шкоди в розмірі, визначеному рішенням суду, але не вище чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
- суми пенсій, розмір яких перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму;
- сума страхових (регламентних) виплат, страхових відшкодувань, що здійснюються Моторним (транспортним) страховим бюро України (сума не може перевищувати розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), що визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати).
До продажу інвестиційного активу прирівнюються (п. 170.2.2 ст. 170 ПКУ):
Операції з повернення платнику податку коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним (або особою, у якої інвестиційний актив був придбаний прямо чи опосередковано) до статутного капіталу емітента корпоративних прав, у разі виходу такого платника податку з числа засновників (учасників) такого емітента, зменшення статутного капіталу такого емітента чи ліквідації такого емітента.
У разі продажу або придбання платником податку інвестиційних активів до/у нерезидентів – пов'язаних осіб або нерезидентів, зареєстрованих у державах (на територіях), що включені до переліку держав (територій), затвердженого Кабміном, доходи та витрати за такими операціями визначаються:
- у розмірі не нижче звичайної ціни – у разі продажу платником податку інвестиційного активу;
- у розмірі не вище звичайної ціни – у разі придбання платником податку інвестиційного активу.
Це положення не застосовується, якщо покупцем інвестиційного активу є прямо або опосередковано контрольована іноземна компанія, у якої продавець інвестиційного активу є контролюючою особою та яка залишається власником зазначеного інвестиційного активу станом на кінець звітного періоду, у якому відбулося відчуження інвестиційного активу.
Визначено порядок оподаткування прибутку та доходів контрольованих іноземних компаній (п. 170.13 ст.170 ПКУ)
Платник податку – резидент, що визнається контролюючою особою щодо контрольованої іноземної компанії, зобов'язаний визначити частину прибутку контрольованої іноземної компанії та включити її до загального оподатковуваного доходу, що відображається в річній податковій декларації та оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18%).
Зміни в оподаткуванні продажу нерухомості:
- оподаткування за ставкою 18% доходу, отриманого платником податку від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об'єктів нерухомості. Перший об'єкт на рік залишається за нульовою ставкою, другий – за ставкою 5% (п.172.2 ст.172 ПКУ) ;
- звільняється від сплати 5% ПДФО під час продажу об'єкта незавершеного будівництва за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки (п.172.1 ст.172 ПКУ) .
Відповідальність за неподання (несвоєчасне подання) форми №1ДФ.
За неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкового розрахунку за формою №1ДФ застосовується штраф в розмірі 1020 грн. (було 510 грн.), за повторне порушення протягом року – 2040 грн. (було 1020 грн.).
Яким чином заповнюються реквізити «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжного доручення на сплату податків
Начальник відділу податкового моніторингу Правобережного управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області Оксана Волкова повідомила, що при сплаті, зокрема, податків, зборів до бюджету платник податків заповнює поле «Призначення платежу» розрахункового документа з урахуванням вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок).
Пунктом 1 Порядку передбачено, що поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином: поле № 1 – друкується службовий код (знак) "*" (ознака платежу);
поле № 2 – друкується розділовий знак ";" та код виду сплати (формат ссс — тризначне число); поле № 3 – друкується розділовий знак ";" та один з нижченаведених реквізитів: 1) код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8); 2) реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (для ФО, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта); 3) реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (завжди має 9 цифр); поле № 4 – друкується розділовий знак ";" та роз'яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі.
У разі сплати платежу до бюджету в іноземній валюті обов'язково вказується код класифікації доходів бюджету.
У разі здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – ПДВ), повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету за висновками територіальних органів ДПС, поля № 5 та № 6 заповнюються таким чином: поле № 5 – друкується розділовий знак ";" та дата висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування ПДВ або повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету (формат – ДД.ММ.РРРР). Платником податків поле № 5 не заповнюється; поле № 6 – друкується розділовий знак ";" та номер висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування ПДВ або повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету. Платником податків поле № 6 не заповнюється; поле № 7 – друкується розділовий знак ";".
При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками (п. 2 Порядку).
Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ (п. 6 Порядку).
У разі наявності у платника податків, зокрема, податкового боргу розрахунковий документ на переказ коштів приймається до виконання незалежно від напряму сплати, зазначеного у полі «Призначення платежу» розрахункового документа. При цьому зарахування коштів відбувається у порядку черговості, встановленому Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями, а такому виду сплати органами ДПС присвоюється код виду сплати 140 (п. 8 Порядку).
Перелік кодів видів сплати (які вказуються в полі «Призначення платежу») розрахункового документа наведено в додатку до Порядку (п. 10 Порядку.)
Відповідно до п. 13 додатка 9 «Указівки щодо заповнення реквізитів розрахункових документів та їх реєстрів» до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 зі змінами та доповненнями, у реквізиті «Отримувач» під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім'я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.
Змінився термін подання звітності для підприємців у разі припинення підприємницької діяльності.
Законом України від 16.01.2020 №466 – ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до п. 177.11 ст. 177 (діє з 23.05.2020 року), а саме: фізичні особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця за її рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, у строки, встановлені Податковим кодексом України для місячного податкового періоду.
Отже, подавати таку податкову декларацію про майновий стан і доходи необхідно протягом 20 календарних днів після закінчення місяця, у якому відбулося таке припинення.