28 вересня 2021 російські ЗМІ повідомили, що воєнний суд закінчив процес та визнав винним колишнього командира 55-го окремого вертолітного полку військово-повітряних сил РФ (в/ч 35666, місце дислокації – Коренівськ, Краснодарський край) полковника Євгена Суходольського у справі про катастрофу російського вертольота Мі-28Н «Нічний мисливець», який разом з членами екіпажу розбився 11 грудня 2019 року.

Судом було визначено, що саме рішення командира полку на передислокацію вертольоту у складних метеорологічних умовах стало причиною катастрофи. Рішенням суду йому винесено вирок: обмеження волі строком на 5 років.

Нагадаємо, що в грудні 2019 міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm звертала увагу на цю катастрофу та публікувала статтю: «Відплата: російські пілоти, які брали участь в агресії проти України, розбилися на Мі-28H».

 

55 вертолітний полк брав участь в агресії проти України

Волонтери InformNapalm встановили,  що бойові вертольоти 55-го окремого вертолітного полку військово-повітряних сил РФ у 2018 році брали участь в агресії проти України, коли в нейтральних водах атакували українські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу».

В грудні 2018 року на сайті InformNapalm були опубліковані особисті дані офіцерів 55-го вертолітного полку, який брав участь у нападі на українські катери. Першим у цьому списку зазначався саме командир полку, полковник Євген Суходольський.

Також у списку були вказані дані 2 офіцерів, заступник командира 55-го вертолітного полку з льотної підготовки Олексія Склянкіна і командира ескадрильї Мі-28H Руслана Кушніренка, які через рік після цієї публікації загинули у вказаній авіакатастрофі.

 

Детальніше з іншими посиланнями на додаткові матеріали дивіться на сайті InformNapalm.