Не думав, що в 2019 році, після всіх російських фейків останніх років, всіх розіп'ятих мальчікав і ізнасілованних бабушек епілептичок буду писати цей пост.

Десь 70% тих кого я читаю в фейсбуці не перевіряють інформацію. Ну тобто нічим не відрізняються від росіян, які повірили в розіп'ятого хлопчика. Підкреслюю — нічим не відрізняються!

Люди продовжують постити відверто ліві фейкови сайти типу Еліс.
Люди продовжують вірити чуткам і чужим постам без джерел.
Люди, врешті решт, фільтрують інформацію спираючись на власні політичні уподобання.

Спрощенно. Ті, хто голосував за ПП — автоматично некритично відносяться до інформації щодо власне ПП і автоматично негативно (без перевірок) відносяться до будь-якої інформації щодо Зе. Звідси нескінченні скріни з незрозумілих фейкових груп, які видаються за офіційні з накрученими лайками, каментами і репостами.
Якщо ви голосували за Зе, то ви легко вірите в історію про вбитого брата, про яку розказали на 1+1 і серйозно проводите паралелі між Рейганом і Зеленським.

А це все не має жодного відношення до адекватності і спроб об'єктивно оцінити події, людей, дії.

Всі ці процеси давно дослідили психологи і вивели цілу низку когнитивних упереджень.

Ти (так, саме ти) неодноразово купувався на фейки і маніпуляції, робив хибні висновки і через це став упередженим.

Нам, чесно кажучи, давно вже час перестати сміятись з фейків, які породжує агресор у себе в запарєбрікє, а слідкувати за собою. Бо наші політики, безвідносно кольору їхніх білбордів, перейняли найгірші приклади пропаганди в північного сусіда. І ми на те купуємось.

Сміючись над ток-шоу Соловйова на Роіся1 і роззявивши рота дивлячись ток-шоу на Прямому чи 1+1. Соловйов давно вже не смішний.

Сподіваюсь на ваш розум.