25 січня 1755 року, в день святої Тетяни, московитська цариця Єлизавета підписала наказ «Про заснування Московського університету». В наслідок цього на Московії з'явилося нове свято — День студентів, а їхньою покровителькою стала вищезгадана свята Таня, бурхливе життя якої заслуговує, щонайменше, окремої статті Карного кодексу, причому, напевно, не однієї.
Свята Тетяна народилася у 3 столітті у багатій римській родині та, як більшість представників «золотої молоді», не відрізнялася особливо чемною поведінкою. Так, перебуваючи на екскурсії у храмі Аполлона, майбутня свята з метою дискредитації конкуруючої релігії, а також внаслідок характерного для «золотої молоді» важкого характеру влаштувала руйнування храму Аполлона, який становив неабияку культурну цінність, бо був спадщиною давньої цивілізації. Одночасно з руйнацією храму у «кращих» традиціях більшовиків, ця тендітна дівчинка, така собі антична Брунгільда, на ґрунті релігійної ворожнечі вбила багато вірян та туристів, що перебували у храмі на той момент. За свідченням митрополита Ярославського та Ростовського Димитрія, ворог роду людського, що, на свою біду, також перебував у храмі на екскурсії у момент прибуття Тетяни, був настільки шокований побаченим майстер-класом, що, хлюпаючи носом, весь у сльозах та соплях, з голосним криком втікав з міста подій. Тетянка переконливо показала негіднику, хто тут насправді диявол. І ця втеча була, треба визнати, раціональним вчинком, бо на кого подумав би слідчий у першу чергу — на цілком пристойного вигляду дівчинку з невинним обличчям чи на того відомого рецидивіста? Чорт зрозумів, що до нього разом з цією справою римська поліція пришиє не один висяк і, природно, не аби як був стурбований перспективою просидіти у в'язниці до Страшного суду.
Але поліція розібралася що до чого та схопила Тетяну на гарячому. У тюрмі Таня, як професійна революціонерка, почала будувати мережу своїх прибічників та змогла втягнути в організацію навіть представників правоохоронних органів. Пізніше, коли групу революціонерів від релігії було викрито, змовників стратили за співробітництво з цією талановитою терористкою. Самій Тетяні було запропоновано покаятися у зробленому та, зважаючи на її організаційні здібності, стати професійною провокаторкою, але вона, треба віддати належне, хоробро відмовилася. Ще й продемонструвала повну зневагу до суду.
Підсумок цієї античної кримінальної драми прогнозований — за сумою створених Тетяною вчинків вона була звинувачена у кількох кримінальних статтях, а саме: «Руйнування об'єктів культурної спадщини», «Розпалювання релігійної ворожнечі», «Умисне масове вбивство», «Створення терористичної групи», та на десерт «Зневага до суду». Останній злочин було визнано особливо тяжким, тому ця залізна леді та її батько (мабуть, за педагогічні таланти та просто на знак вдячності за таку гарну дівчинку) були засуджені на страту. Вирок суду було виконано 12 січня 226 року.
Ось я і думаю: можливо, між агресивністю покровительки студентів Залісся та загальною агресивністю його мешканців, є зв'язок?