Завдання Росії, крім прямої військової агресії, сьогодні:
1. Сформувати зневіру населення у власну перемогу. Просто нагадаю, доки у нас більше половини населення будуть вірити в перемогу ніяких ультиматумів від Російської Федерації ми не прийматимемо. Доки рівень віри в перемогу — 90%. Але щоб її збити росіяни будуть працювати і закидати нам різноманітні фейки: то «таємні домовленості», то «краще поганий мир, ніж хороша війна». Короче, віримо в себе.
2. Сприяти створенню гуманітарної кризи і негативного ставлення до наших переселенців та біженців. На жаль, у перші дні війни пройшло повз питання системної евакуації населення з міст, які потенційно будуть перебувати під ударами російських військ. Це створило певну суматоху. Більше того, заклики залишатись у своєму місті до кінця призвели до необхідності здійснювати авральну евакуацію в небезпечних умовах й при знищених комунікаціях.
Але Росія поглиблює цю проблему а) гальмуючи реалізацію гуманітарних коридорів; б) посилаючи меседжі про необхідність лишатись у своєму місті до останнього моменту; в) формуючи негативне ставлення до біженців як з боку місцевого населення зх. України, так і Європи. Більшість з тих відео, що сьогодні запускаються в мережу — це російські вкиди (наприклад, про Польщу чи про Молдову).
3. Запускаючи меседжі щодо того, що ми не потрібні світові та заходу. А низка країни нібито відмовляється нас підтримувати. Насправді 15 країн нам надають військову допомогу. А ті, хто не надають військову, надають гуманітарну допомогу, що також важливо. Тому, коли закидають меседж про те, що нам не хочуть допомагати подумуйте двічі перед тим. як його поширювати. Навіть, якщо джерелом інформації є західні ЗМІ.
4. На цьому фоні звичайно є повідомлення для російського інформаційного поля: про бойові наркотики, про лабораторії, про те, що Україна мала почати війну 8 березня, про те, що ми розстрілюємо тих, хто виходять гуманітарними коридорами і що Україна зриває ці коридори. Ну і військова класика — це «освабажденіє Волновахи» і «ЛНР установіла контроль над всей теріторією Луганской області» — новини, які я читаю на російських пабліках щодня уже протягом 10 днів. Або про те, що «Зеленський втік з країни». Не знаю як це заходить тій стороні. Але приємно те, що в українського глядача такі повідомлення викликають рвоту. А може ці новини показник того, що бойові наркотики потрапили до рук російських пропагандистів.
В цілому, наші ЗСУ, НГУ, Нацполіція, ДСНС, ТрО, волонтери та влада роблять все можливе, щоб кацапня зі скавчанням звалила запорєбрік. А громадськість має підтримувати їх фінансово, морально і найголовніше — вірою.
Тече річка ІрпІнь, в ній москальська кров
Били москалів ми, й будемо бити знов!