site.ua
член клубу

Всі минулі вихідні буквально були насичені кривавими злочинами. І останній - пов'язаний зі згвалтуванням та тортурами був підступно жорстоким. Підступно - бо був здійснений тими, хто мав би захищати нас від злочинців - поліцейськими.

По-перше, злочини, учинені поліцейськими, - завжди це жахливі і резонансні події. І проблема не лише в тому, що їх кількість зростає. Більша проблема - що особи, які здійснили злочини, так і не понесли відповідальності. А минулорічне убивство п'ятирічного Кирила Тлявова - мабуть, найяскравіший епізод.

Але не сам факт злочину, здійснений поліцейськими, а затягування слідства та "спускання на гальмах" подібних злочинів - це якраз та причина, за якою міністр має понести політичну відповідальність. Піти у у відставку. І це я не беру інші кейси Авакова - лише нерозслідування злочинів, вчинених поліцейськими.

По-друге, я розумію, що йде "війна" між Аваковим і Єрмаком. І я не виключаю, що надання публічного резонансу злочину зі згвалтуванням та застосуванням поліцейськими тортур у Кагарлику, - результат того, що Аваков - це той гравець з яким треба рахуватись діючій владі під час прийняття рішення.

І давити сьогодні на Авакова - це підігрувати проросійським політичним гравцям у владі.

Короче, такий собі цугцванг - безвихідне становище - прямо як інтереси України у Другій світовій війні.

І третє - хто не потрапляє у цугцванг, так це проросійські сили в Україні, які зацікавлені у формуванні негативного ставлення до українських правоохоронців. Бо крім чіткої прив'язки "поліцейські-Аваков", є і прив'язка "поліцейські-безпека-держава". І формування недовіри громадян до українських поліцейських - це формування недовіри як до Авакова, так і до держави Україна. Це буде відразу видно по тим, хто намагатиметься узагальнити прецедент з тортурами і пепенести його на всіх поліцейських.

Але справедливо буде зауважити, що проблема не лише в проросійських силах, які формують інформаційне нагнітання та маніпулювання з усіх інцидентів, що виникають в Україні. Проблема і в системі кругової поруки - чим більше сама поліція буде безапеляційно захищати злочинців, які мають посвідчення поліцейських, тим менше суспільство їм довірятиме і підтримуватиме. Проблема і в тому, що зверху цю кругову поруку лише закріпляють. Весь підрозділ поліції, де виявили злочинців-поліцейських, відправили на переатестацію. Як гадаєте, якщо такий випадок виявлять в іншому відділку - його будуть афішувати свої?

Чи є тут вихід для Зеленського - щоб уберегти державні інтереси та свій рейтинг? Є. Відставка обох - Єрмака і Авакова та доведення до логічного кінця всіх резонансних справ.

З області фантастики, звичайно. Але - негативне ставлення до Януковича після розгону студентів у 2013 році зростало й тому, що він ставив "своїх людей" вище справедливості. І якби він вчасно відправив би у відставку відповідальних за силовий розгін Майдану, то, можливо б, добув би до кінця свого терміну.

І краще це зробити самому, а не під тиском вулиці.

bogdan.petrenko
Богдан Петренко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації