«В школах мають викладатись науки, повʼязані з дронами» — зараз можна почути звідусіль. А що ж це за такі науки, без яких дрони не літають? Ось деякі із них:
Фізика, з якої треба винести:
- сили, рівновага сил, закони Ньютона;
- рух поступальний і обертальний, прискорення;
- електро-магнетизм;
- оптика.
Теорія (автоматичного) управління — окрема тема про все, що повʼязане зі стабільним керуванням системами та механізмами:
- дрони
- автомобілі
- супутники
- ракети
- клімат-контроль
- і багато багато усього різного.
Математика, з якої треба засвоїти:
- похідні
- інтеграли
- диференціальні рівняння
- дії з матрицями та розвʼязок матричних рівнянь.
Англійська — бо, починаючи з винайдення парового двигуна і особливо останні 100 років, англійська стала мовою сучасних науки і технологій. Ні російська, ні тим більше українська, не можуть зрівнятися із англійською за кількості якісних і сучасних навчальних матеріалів.
Не знаю, як це впихнути в шкільну програму, враховуючи, що останні 20-30 років ці курси скорочуються в технічних університетах, бо студенти «не тягнуть». І, однозначно, це потребує вищого рівня підготовки від учителів. Учителями не мають ставати ті, хто не зміг вступити на усі інші спеціальності. І це питання не вирішити без підвищення зарплат педагогам.
На картинка фрагменти підручника "Feedback Control of Dynamic Systems, Global Edition", посилання на онлайн версію Feedback Control of Dynamic Systems
https://mrce.in/ebooks/Feedback%20Control%20of%20Dynamic%20Systems%208th%20Ed.pdf





