1. Робиш 500 скручувань на день і 6 кубиків на животі готові
Фіг там! Хоча скручування дійсно зміцнюють м'язи живота, їх виконання не дасть достатнього імпульсу для жироспалювання. Щоб позбутися жира на животі я раджу використовувати спеціальну тренувальну програму, що поєднує в собі силові, статичні та кардіо вправи, «пов'язані» у короткі міні-комплекси на кшталт три-сетів. З Заповітні кубики на животі з її допомогою можна побачити набагато швидше.
2. Їсти на ніч шкідливо
А як тоді бути людям, які працюють допізна і потім лише тренуються? Скажу так, якщо ви голодні, то краще поїсти незалежно від часу доби. Якщо Ви відчуваєте голод протягом тривалого періоду часу, то ваш організм переходить в режим економії і фактично перестає використовувати жирові запаси як джерело енергії. Замість цього він починає трощити білкові сполуки у вигляді нашиз м'язів. Аби почати боротьбу з зайовю вагою, буде набагато корисніше навести лад у своєму раціоні та позбутися харчового сміття.
3. Розтяжка перед тренуванням має вирішальне значення для запобігання травмам.
Ні це не так. Ви завжди матимете більше користі від розтяжки після завершення тренування. Є дослідження, які показують, що розтяжка перед виконанням вправ може дестабілізувати м'язи та зробити їх менш підготовленими для інтенсивного навантаження. Просто ретельно прогрійте м'язи на початку, а розтяжку зробіть після. Це дйсно прискорить відновлення м'язів після важкого тренування та зменшить біль у м'язах.
4. Гідромасаж запобігає болю в м'язах
З погляду запобігання больовим відчуттям холодна лазня вигідніша. Наші кровоносні судини розкриваються ширше і залишаються в такому стані протягом години після закінчення тренування, що дозволяє молочній кислоті влаштуватися в м'язах, що в свою чергу збільшує болючість. Холодні температури звужує судини, що запобігає надходженню м'язів молочної кислоти. Крім того, холодний душ стимулює небувале підвищення рівня гормону росту, одного з найважливіших для набору маси.
5. Щоб схуднути потрібно пити багато води
Так, дійсно, у процесі розщеплення жирів (ліполізе) саме вода активує водорозчинний фермент під назвою ліпаза, що активізує окислення молекули жиру. Але це зовсім не означає, що чим більше ми п'ємо, тим швидше худнемо. Оптимальний варіант – пити чисту воду по 1 склянці за півгодини перед їдою. Так можна знизити апетит та прискорити швидкість обмінних процесів. Що пити під час тренування, тут кожне має вирішувати самотужки, але пити під час активного фізичного навантаження треба обов'язково.
6. Біг контрпродуктивний при наборі маси
Якщо ви хочете збільшити м'язову масу, то біг- це не супротивник, а помічник, біг сприяє нарощуванню м'язової маси в нижній частині тіла, як допоміжне вправу. Але правда, якщо це марафон, а спринт. У такому разі забіг на невелику відстань (15-20 м), з наступним різким гальмуванням веде до підвищення рівня Його Величності Тестостерону. Що позитивно позначається на зростанні м'язів.
7. Плавання ідеально підходить для зниження ваги
Плавання – вид фізичногї активності, в якому працює більшість м'язів. Проте вода підтримує наше тіло, що не дозволяє досягти потрібного для жиросжигания пульсу. Є інші, більш ефективні види фізичної активності, що сприяють схуднення. Наприклад, кросс-фіт, кік-боксинг та силовий тренінг.
8. Присідання шкідливі для колін
Шкідливі. Це правда. Але правда і те, що шкідливі присідання до паралелі. Глибокі присідання у рази безпечніша вправа для ніг. Подивіться на важкоатлетів, вони присідають по 300-400 кг і роблять це глибоко, сідаючи до самої підлоги. Так, по-перше, можна підключити до роботи сідниці і збільшити цим величину робочої ваги, а по-друге, навантаження на самі коліна при такій техніці виконання знижується, оскільки зникає «мертва точка» напівприсіду. Але якщо все ж боїтеся присідати зі штаною у класичній манері, раджу виконувати фронтальні присідання зі штангою на грудях.
Станіслав Михайловський, персональний тренер, мій канал в телеграм