Рік 2014. Парламентські вибори. Радник голови МВС Антон Геращенко на прес-конференції запевняє заарештовувати і судити до 4 років позбавлення волі всіх, хто намагатиметься підкуповувати виборців. Причому не лише депутатів, а й тих, хто роздає пайки. Тоді ж міністр Аваков обіцяв тісно співпрацювати з ГМ «Опора» і розслідувати кожен факт підкупу голосів.

Менти сплять, бо Народний фронт не йде на вибори

Це було лише рік тому. Після «революції гідності». Вже не менше місяця на 205-му окрузі кандидат від Коломойського, годує гречкою, як худобу, виборців у Чернигові. Інший кандидат з президентського блоку Березенко влаштував атракціон небачуваної щедрості та роздає гроші в електорату. Пане Геращенко і Аваков, то скільки людей вже затримано і притягнуто до кримінальної відповідальності?

А ні скільки. І знаєте чому? Бо рік тому, на парламентських виборах, міністр Арсен Аваков, який йшов на вибори складі Народного Фронту, був безпосередньо зацікавлений у тому, щоб конкуренти не скуповували його виборців. А тепер йому пофіг. Бо «Народний фронт» не бере участі у виборах на 205-округу. Так, Арсен Борисович, можна під кінець передвиборчих перегонів відправити «суперспецгрупу для розслідування» в Чернигів. І так, ця «суперспецгрупа» може сказати – є рішення суду не чипати гречку, ми не можемо чипати, ми лишемо будемо спостерігати". Але ж ми не ідіоти, Арсен Борисович, правда же?

Зверніть увагу наскільки відкрито і нахабно діють кандидати. Вони не приховують свого зверхнього ставлення до своїх же виборців. Вони "прийшли нагодувати нужденних". Саме в Чернигові, саме перед виборами згадали. Вони влаштовують словесні суперечки на вулиці, бої тітушек, вони поводяться як князькі на своїй землі. І в цьому винні не лише менти, в цьому винні ми всі.

Гімно і пляма для всього блоку

Я проти того, щоб по кожному конфлікту волати про втручання президента. Таким чином ми не створимо правову державу, ми зробимо державу, де все вирішуватиме президент. Це шлях до диктаторства. Але, в даному випадку, кандидат Березенко виступає від блоку президента. І це великий сором для президента і його команди закривати на таке очі.

Це великий сором, як для голови партії, так і для голови фракції, не реагувати на поведінку свого співпартійця. Мені просто цікаво, яким чином, наприклад, після цих ганебних виборів, той же Юрій Луценко буде тиснути руку Березенко в Раді, якщо той переможе? Чи розуміють в БПП, що одне гімно може заплямувати весь блок і вдарити по рейтингу? Хоча авжеж там і без Березенко вже зібрались сумнівні персоналії.

746d356a96-.jpg

Найрозумнішим вчинком в цьому випадку було б відкликання Березенко з виборів і підтримка іншого, незаплямованого кандидата. Наприклад, того ж Демальянсу. Так, 1 голос БПП в Раді б втратив, але б підтримку людей отримав би набагато більшу.

Вина лежить і на активістах і журналістах. Коли Чечетов брехав, йому оголошували бойкот, то якого біса ми кличемо до всіх студій гречкосія корбана, щоб почути "як він людей рятує"? Все, на що заслуговує цей персонаж, це на жорсткий тролінг і стьоб з боку журналістів. А з боку активістів – отримувати собі на голову гречку. Де б ви не бачили корбана – сипте йому під ноги і на голову – гречку. Подякуйте йому за "допомогу". В цьому ж нема ніякого криміналу. Хіба дякувати "благодійнику" — це злочин? Ось як на цьому відео зробив британський комік, обсипавши фальшивими доларами підозрюваного у корупції голову ФІФА Йозефа Блатера

Мирна боротьба

Міліція, прокуратура, чиновники і президент втручаються лише тоді, коли ми починаємо активно протистояти системі і порушенням. Тоді вони прибігають, стають поруч і роблять вигляд, що теж борються. Бо вибору вже в них нема.

Коли під час майдану в столиці і в регіонах підпалювали машини, то народ сам об'єднувався і виходив на патрулі захищати своє майно і своє місто. Я вірю, що в Чернигові є багато молодих, енергійних волонтерів і активістів. І я вірю, що саме вони можуть змусити цих мавп-гречкосіїв забратись геть зі своєю гречкою і не порушувати закони. Ні, ні в якому разі не закликаю влаштовувати драки.

Мирний спротив. Потрібно блокувати ті місця, де роздають гречку. Встановити там великі стенди з фотографіями загиблих на майдані. Крутити відео поряд на великому екрані сцен розстрілів невинних на Інститутському, сцен обстрілів на Донбасі. Говорити, роз'яснювати, пояснювати з кожним, хто приходить по гречку. Ходити за кандидатом з цими фотографіями, не давати йому можливості агітувати таким підлим засобом.

2726d3ec25-.jpg

А в день виборів прийти на виборчі дільниці. Кожному активному і небайдужому. Публікувати і постити всі порушення. З кожним порушенням кандидата від БПП тегати, як президента, так і голову його фракції. З кожним порушенням кандидата Корбана, тегати всіх "гасконців", включно з коломойським. Якщо вони не хочуть нічого робити, то хай втрачають рейтинги. і хай задовбаються від вшаих листів. А опубліковані факти порушень згодом можуть стати доказовою базою для скасування виборів по округу.

На політиків у мене ніякої надії нема. Цими виборами вони, вибачте, просрали всі свої обіцянки і запевнення в чесних виборах. Яким чином вони тепер проводитимуть місцеві вибори? Яким чином розказуватимуть про чесність і демократичність українських виборів іноземним послам та спостерігачам?

Фото з сайту Четвертая власть