Історики досі не мають точної інформації про те, чому в історії трапляється крах таких великий цивілізацій як Римська, Османська імперія і так далі. Про це можно тільки здогадуватися, висуваючи різноманітні версії. Однією з таких цивілізацій був Вавилон, який в одну мить був стертий з лиця землі. Чому?

Вавилон — це реальність!

Багато розмірковують про те, чи дійсно існувала така держава? На підтвердження цієї версії є кілька доказів: про нього йдеться в «Старому» і «Новому» Завітах,та у книзі пророка Даниїла.

З стародавньої мови «Вавилон» означає «врата бога», але насправді це було місто, державою і цілої імперією, яка проіснувала лише 67 років. Після свого падіння Вавилон переродився в Грецьку і Римську імперію.

Чому упав стародавній Вавилон?

Теорій з цього приводу існує дуже багато, навіть в Біблії їх повно. Наприклад, що Вавилон пішов проти Господа (але як саме, не говориться), або що він (мабуть, його населення) почав поклонятися хибним ідолам, звірам і совам. І в результаті з ним сталося те ж, що і з Содом і Гоморрою. Отже, згідно з однією з версєю, Вавилон зник через зіпсованість людей і поклоніння ідолам.

Історична зведення стверджує, що Вавилон став жертвою внутрішньополітичної боротьби. Тоді існували такі держави і території як Мідія, Лідія, Анатолія. Всі вони раптово впали в результаті зіткнень частини місцевої знаті царя Астіаг проти царя Кіра. Якийсь цар Кир завоював ці землі і почав похід на Вавілонію. Різні джерела говорять, що місто було взято без бою. Але що сталося з жителями Вавилона — невідомо.

Під керівництвом нового царя місто втратило колишнє значення. Через 30 років після цього Вавилон відвідав Геродот і говорив, що був вражений його красою і величчю. Але пізніше держава, в складі якої був Вавилон, увійшла в період кризи. Протиборство царів тільки посилювало ситуацію, а саме царство стало об'єктом репресій. З цим і пов'язують причину падіння Вавилона.

Сьогодні руїни стародавнього міста є об'єктом уваги паломників і туристів.