Нещодавно, на Майдані вивісили величезний банер із гаслом "Freedom is our religion".

Перше моє враження було – «щось тут не так», але не було часу думати над цим, а вчора побачив на власні очі це одоробло, і нарешті зрозумів, що ж тут не так.

Це гасло – це брехня і суперечність, яка сама себе спростовує та заперечує.

Чому?

Тому що релігія не може бути свободою. Релігія – це антонім свободи. Релігія – це несвобода. Хто і кого хоче надурити такими маніпуляціями? Ми – самих себе, чи ми – Європу? І головне – навіщо?

Є таке поняття, як Закон ідентичності Аристотеля – який вже може бути відомий широкому загалу за книгою «Атлант розправив плечі» – А є А.

Наведу лише деякі його твердження:

«Все що існує, має конкретну природу. Кожен існуючий об'єкт, існує як щось конкретне, і він має ознаки, які є частиною того, чим він є.

Мати ідентичність, означає мати єдину ідентичність. Об'єкт не може мати дві ідентичності. (Собака не може бути котом. Свобода не може бути релігією. Релігія не може бути свободою)

Концепція ідентичності важлива тому, що робить очевидним той факт, що реальність має певну, визначену природу. Оскільки реальність має ідентичність, вона – пізнавана. Оскільки реальність є конкретною, вона позбавлена суперечностей.

Тепер ви певно спитаєте, так в чому ж суперечність?

Тут ми і переходимо до головного.

Все, що робили і роблять релігії – це накладають безліч обмежень на людське життя. Прописують, як люди мають вдягатися; вказують, як жити сексуальним життям, вказують, коли щось можна робити, а коли – не можна робити нічого. Заперечують свободу стосунків між людьми. Визначають, як і в який спосіб одна стать має домінувати над іншою. Визначають, як, коли і за що треба вбивати інших, які не розділяють переконань цієї релігії.

Скажіть, де тут свобода?

Свобода, це коли ніхто не має права наказувати мені як жити своє життя. Кого любити, а кого ненавидіти, що вдягати, з ким і як спати, що казати, як казати, кому казати. Свобода, це коли ніхто не вимагає від мене жертви в ім'я невідомого, свобода, це коли ніякі упередження не можуть мене обмежити.

Тому релігія – це несвобода.