А якщо ви чуєте від когось багато балачок про справедливість — перед вами практикуючий або латентний соціаліст або лівак.

Це я про новий твір-роздум Вакарчука.

«Запитайте людей на вулиці, що вони думають про справедливість у нашій державі, і вони розсміються вам просто в обличчя»

«В Україні не існує дверей, у які може постукати проста людина, щоб звернутися за справедливістю»

Так і хочеться додати про знедолених трударів, робітників і селян під гнітом капіталізму в пошуках класової і соціяльної справедливості.

Вже писали ще раніше, що справедливість — поняття суб'єктивне, а отже — маніпулятивне. Справедливість для кожного своя.

Мені цікаво, скількох людей на вулиці спитав особисто пан Святослав, і чи запитав він у них перед тим, що вони розуміють під справедливістю?

Чи фронтмен музичного гурту думає що всі розділяють його особисте відчуття справедливості?

Запитайте мене, чи можна порівнювати ставлення двох людей до справедливості або серйозно ставитися до їхньої оцінки стану справедливості в країні, не з'ясувавши і не встановивши спільне базове уявлення про явище справедливості, і я розміюсь вам в обличчя.

Буду дуже радий почитати опубліковане дослідження пана Святослава і його вибірку опитаних громадян. І кожне визначення справедливості кожного опитаного. Тому що ще гірше, що можна припустити, так це те, що посилання «спитай людей на вулиці» було вжито для красного слівця only.

Хтось вважає справедливим пільги та субсидії, і якщо їх немає — то це — несправедливо.

Хтось вважає справедливою безкоштовну медицину.

Але нам невідомо навіть, що вважає справедливим сам Вакарчук, а отже все що він робить — це емоційна маніпуляція загальним прагненням до справедливості, різної для кожного.

Це я вважаю ганебним для будь-кого, політика, співака чи просто публічної людини. Залиште це Юлії Тимошенко на пару з Ляшком, пане Святославе. Хіба що ви зібралися в похід в їхнє електоральне поле.

Можна була б ще багато чого сказати про написане в цій статті. Але направду, твір — ні про що. Дякую, капітане Очевидність, що нагадали нам про необхідність судової реформи. Ми не знали.