Міністр внутрішніх справ Arsen Avakov заявив, що не буде писати заяву про відставку після смерті 5-річного хлопчика в Київській області від пострілу п'яних працівників поліції — http://bit.ly/2I09FnH.

Це означає, що доля міністра тепер в руках Верховної Ради, а його заступників та Керівництва Національної поліції в руках Кабінету Міністрів України.

5 років тому Арсен Аваков заступив на посаду Міністра внутрішніх справ України і 5 років тому народився хлопчик Кирило Тлявов, життя якого забрали працівники органу, який сам міністр неодноразово називав успішно реформованим — http://bit.ly/313gT1s.

З цим випадком чи без нього, Арсен Аваков та його команда, а також керівництво Національної поліції давно мають залишити свої посади.

Смерть людини від рук поліцейського — це один з багатьох наслідків, які супроводжують діяльність Національної поліції: сприяння поліцейських у вчиненні замахів на життя, обслуговування місцевих «еліт» та криміналітету, забезпечення рейдерських захоплень, вимагання, тотальна корупція та продаж кримінальних проваджень, сприяння у створенні «приватних» армій та самоусунення від захисту прав і свобод громадян — цей список можна продовжувати і продовжувати.

А причина цьому — це відсутність реальної реформи поліцейської системи, тотальна безвідповідальність та безкарність працівників поліції у системі, вибудованій чинним керівництвом МВС та Національної поліції. Відсутність, яка прикривається ширмою зі штучних статистичних показників, які створюються за рахунок обмеження прав громадян та ігнорування заяв громадян про злочини.

Однак це не означає, що міністр та його підлеглі можуть спокійно йти у відставку без наслідків для себе та для поліції загалом.
Попереду для нової команди Президента і для нового керівництва цього відомства ще багато роботи:
- внутрішній аудит діяльності МВС, Нацполіції та її територіальних управлінь за останні п'ять років;
- переатестація співробітників МВС та Нацполіції за новим Порядком, розробленим з урахуванням до судової практики, яка склалася в процесі минулої «реформи»;
- переформатування структури Національної поліції та посилення ролі громадського контролю в її діяльності.

Інакше ми отримаємо таку ж прогнилу систему лише з новим очільником і знову віддамо перевагу формі, а не змісту.