Чому агресор прикидається жертвою?

Причини:

1. Виправдання агресії.

Прикидаючись жертвою, російська пропаганда намагається виправдати свою неспровоковану агресію проти України, нав'язуючи хибний наратив про нібито захист російськомовного населення, протидію «нацизму» тощо. Це дозволяє представити неправомірні дії як «вимушений захист».

 

2. Маніпуляція громадською думкою. 

Видаючи себе за жертву, Кремль грає на емоціях і намагається викликати співчуття та підтримку як всередині країни, так і на міжнародній арені. Це класична тактика зображення агресора як начебто оборонця.

 

3. Уникнення відповідальності.

Позиціонуючи себе жертвою, а не агресором, Росія прагне уникнути звинувачень і відповідальності за розв'язання війни, руйнування, жертви серед мирного населення.

 

4. Відволікання уваги.

Такий наратив допомагає відвернути увагу від реальних причин агресії та власних імперських амбіцій, перекладаючи провину на інших.

 

5. Історичні наративи.

Апеляція до трагічного минулого, коли Росія зазнавала нападів ззовні, вписується в наратив про Росію як жертву зовнішніх сил..

 

Бонус.

Для користування всередині РФ. 

Багато мирних (нєт войнє) росіян,  аполітичних, а також тих, хто підтримує політику рашистів по відношенню до України користуються цим прийомом. Це їх, усіх росіян і об'єднує. 

Психологічний захист. 

В деяких випадках агресор сам може переконати себе, що він є жертвою, як механізм психологічного захисту від почуття провини або самозвинувачення.

 

Загалом, видаючи себе за жертву, російська пропаганда намагається виправдати свої незаконні дії, маніпулювати думкою, уникнути відповідальності та нав'язати хибну реальність згідно зі своїми інтересами.