Цього тижня науково-популярних подій зовсім обмаль. Мабуть, всі відпочивають після Книжкового арсеналу. Тим не менш, глянути є на що.

4 червня, 18.30, Київ

Дорж Бату презентує «Франческу. Повелительку траєкторій» у Києві

У минулому Дорж Бату працював ведучим новин на українських загальнонаціональних телеканалах і готував репортажі з гарячих точок. Згодом – на британському "Sky News" та «Голосі Америки». А сьогодні він — оператор корекції траєкторій Центру керування польотами Національного управління з аеронавтики та досліджень космічного простору США. Неймовірних життєвих історій, звісно, назбиралось чимало. Проте у своїй новій книжці «Франческа. Повелителька траєкторій» Дорж зосередився на останньому з перелічених досвідів. Герої його книжки – цілком реальні працівники НАСА – відповідають за траєкторії і орієнтацію сателітів, а також за підведення космічних кораблів на підхідні орбіти до міжнародних космічних станцій.

Де: Книгарня «Є», Lysenka, 3, Kyiv, Ukraine, 01034

Вартість: вільно

5 червня, Київ

Виставка-презентація промислової продукції київських виробників

Щорічна виставка-презентація промислової продукції та науково-технічних досягнень «Зроблено в Києві». На 3500 м2 площі експозиційної площі свою продукцію, торгові марки та бренди, а також новітні технологічні розробки представлять понад 300 столичних підприємств і науково-дослідницьких організацій. Науково-практична програма виставки передбачає презентації наукових установ НАН України та наукових парків провідних столичних вищих навчальних закладів. Зокрема, 55 академічних наукових установ і організацій представлять понад 300 своїх розробок за десятьма напрямами:
– машинобудування (високотехнологічне устаткування та обладнання);
– інформаційні технології;
– енергетика, енергоефективність та енергоощадність;
– фармацевтика, медапаратура, реабілітація;
– неметалева продукція (хімія, полімери);
– будівельні матеріали;
– транспорт та транспортна інфраструктура;
– продукти харчування, напої;
– поліграфія, вироби з деревини;
– екологія, захист навколишнього середовища.

Де: м. Київ, Броварський проспект, 15, поруч зі станцією метро «Лівобережна»

Вартість: та наче вільно, бо організатор — КМДА

6 червня, Київ

Археологія: Міфи та Реальність

Чергова дискусія в рамках Масштабного проекту знань «Інтелектуальні дискусії». Професійні археологи Наталя Хамайко та Євген Синиця потеревенять про:

- Що таке археологія?
- Історія = Археологія?
- Міфи про археологію.
- Українська та іноземна археологія.

Де: книгарня «Буква», вул. Богдана Хмельницького, 3б, Київ

Вартість: вільно

6 червня, Львів

Семінар «Особливості дослідження травматичного досвіду родини»

Основа проведення заходу – історія життєвого досвіду людини у часи Другої світової війни, холодної війни та розпаду СРСР. Відкриті джерела для дослідження родинної історії 20 ст. Ризики, виклики та результати. Значення знання про родинну історію сьогодні в умовах декомунізації, євроінтеграції та війни на Сході України.

Де: Територія Терору, Chornovola Avenue, 45, Lviv, Ukraine

Вартість: вільно

9 червня, Київ

Освітні теревені на пірсі біля Дніпра

«Ми віримо, що освіта — це суперсила, яку має кожен з нас. Саме вона допомагає нам перетворювати наші мрії на реальність, а декому навіть змінювати світ. Разом з вами будемо говорити про те, як кожен з нас може стати частинкою освітніх змін. Бо ніхто не хоче, щоб на світі існували нудні уроки. Правда ж?! Ми будемо ділитися з вами тим, що тішить нас найбільше – історіями авторів проектів, які впродовж двох років запускають свої освітні ідеї на нашій краудфандинговій платформі GoF (GoFundEd) та творять ці зміни. А також нашими планами на майбутнє.»

Де: GoFundEd, Набережно-Хрещатицька, 10-а, Kyiv, Ukraine, 04071

Вартість: вільно

10 червня, Львів

15х4 Ася Казанцева / Спорт і мозок

Як спорт впливає на мозок? Якщо вам здається, що спортсмени трохи тупуваті, а справжній інтелектуал має бути сутулим та кволим, настав час скорегувати ці уявлення, адже дослідження їх не підтверджують. Навпаки, тисячі експериментальних робіт на людях та тваринах підтверджують, що фізична активність сприяє хорошій пам'яті, розвиненому самоконтролю та більш високій швидкості обробки інформації. Але чому так відбувається? Справа не лише в банальному покращенню кровообігу мозку. Сьогодні описують ряд молекулярних механізмів, завдяки яким спорт, наприклад, посилює нейропластичність — здатність мозку до перебудови своїх синаптичних зв'язків, що є критично важливою для навчання. Як це працює, який спорт для цього найбільш ефективний і скільки потрібно займатися, щоб ці ефекти були помітні? Короткий огляд недавніх досліджень — в лекції Асі Казанцевої. Лекція — російською мовою.

Де: Палац Мистецтв (вул. Коперника 17, конференц-зал, 2-й поверх)

Вартість: вільно

Насолоджуйтесь.

Переможемо.

P.S. Якщо тут немає Вашої науково-популярної події — можливо, я її не бачив. Можете надіслати мені її сюди і я її додам (звісно, якщо вона про науку, а її анонс — українською чи англійською).