Цього тижня на Вас чекає Майкл Щур з розповідями про числа, а Dakh Daughters — про ДНК; величезний Арсенал ідей в Мистецькому арсеналі; неймовірна конференція Single-cell RNA BIO та спілкування з представниками прес-центру CERN (там, де Великий адронний колайдер); зустріч з американськими лікарями та лекторій про штучний інтелект в медицині; лекції про нейроестетику та Теорію ігор і маніпуляції на виборах; демонстрації для дітей в природничому музеї, а також бомбезні Наукові пікніки в Миколаєві.

26 вересня

Цифрові інновації для наукових досліджень

Міжнародний науково-практичний семінар, присвячений таким питанням
• Розбудова цифрової інфраструктури взаємної цитованості наукових публікацій
• Сервіси Crossref для видавництв та інших організацій
• Наукометричні та бібліометричні інструменти оцінки наукових досліджень

Де: Науково-технічна бiблiотека ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (м. Київ, пр. Перемоги, 37).

Вартість: вільно за реєстрацією

26-30 вересня

Арсенал ідей — 2018

Це креативний простір, у якому поєднуються творчість дітей та дорослих, наукові інновації та сміливі мистецькі проекти, сучасні освітні програми та експериментаторство. Тема цьогорічного фестивалю «Якби я був чимось / кимось / десь» має на меті продемонструвати різноманітність можливих досвідів – від тілесних до професійних. Простір фестивалю включатиме три основні тематичні групи: «Простір», «Тіло» і «Діяльність».

«Простір» стосується нашого життя у місті та поза ним, орієнтації в просторі та його трансформації: дізнатись про міську історію та археологію, рослинність та архітектуру, секрети створення мап та розробки маршрутів. За допомогою віртуальної реальності можна буде поринути у внутрішній простір музею та вийти з міста у таємничий ліс. А також створити модель ідеального міста. «Тіло» охоплює одночасно тілесні відчуття і уяву, світ живої природи і нових технологій. Під час фестивалю можна буде уявити себе в іншому тілі – тварини, рослини, фантастичної істоти. Дізнатися більше про те, як ці тіла влаштовані, та поекспериментувати з можливостями власного тіла. «Діяльність» сфокусована, але не обмежується культурною діяльністю – тут можна буде приміряти на себе ролі митця, куратора, культурного менеджера, музейника та інші професії, що наразі динамічно розвиваються.

Вартість: 50 грн та купа знижок і пільг

Де: Мистецький арсенал, вул. Лаврська, 10-12, м. Київ

26 вересня

Нейроестетика: як мозок бачить красу

Чи задумувались ви над тим, чому великі витвори мистецтва визнаються прекрасними більшістю людей впродовж багатьох віків? І всі ці люди представники різних культур та світоглядів. Чому нам однаково подобаються орнаменти, піраміди Гізи, споруди Гауді, середньовічні замки Європи та Китаю, скульптури Мікеланджело і Родена, полотна Леонардо да Вінчі та Ван Гога, музика Моцарта та Queen….? Чому ми із завмиранням насолоджуємось неймовірними природними ландшафтами, неповторністю квітів, строкатістю метеликів? Лекція «Нейроестетика: як наш мозок бачить красу» буде присвячена молодій галузі науки на стику психофізіології та естетики, яка досліджує механізми виникнення в мозку відчуття прекрасного при сприйнятті творів мистецтва — нейроестетиці.

Де: ПеремогаSpace, Shevchenko Blv 62, Kyiv

Вартість: 350 грн

27 вересня

Доповідь OUR VORONOI UNIVERSE

Був такий дуже крутий математик — Георгій Вороний. Всесвіт Вороного — про застосування діаграм Вороного для моделювання формування галактик. Кажуть, що доповідь і слайди будуть дуже класні. Додатково буде про застосування діаграм Вороного в мистецтві.

Де: аудиторія 431, Пирогова 9, НПУ ім. Драгоманова, Київ

Вартість: вільно

27 вересня

AI and Big Data in Healthcare

Захід про використання штучного інтелекту в медицині. Спікери: Олександр Краковецький — CEO DevRain Solutions, CTO ДонорUA, Microsoft Regional Director, Microsoft AI Most Valuable Professional, к.т.н. в сфері інформаційних технологій; • Артем Бачинський, MAWI Solutions – спеціаліст з машинного навчання та аналізу біомедичних даних. Магiстр університету Тарту (Естонія). У MAWI Solutions, відповідає за застосуванням передових рiшень машинного навчання для виявлення серцевих захворювань i оцінки емоційного стану людини використовуючи сигнал ЕКГ.

Де: ExitGames.ua, вул. Вадима Гетьмана, 1А, Kyiv

Вартість: 300 грн

28-30 вересня

Конференція Single-cell RNA BIO

Просто бомбезна конференція по геноміці, РНК, біомедицині, клітинам і т.і. Мова — англійська без перекладу. Чому крутецька — просто гляньте перелік спікерів.

Single-cell RNA sequencing is a breakthrough technology enabling transcriptomic and even multi-omics research at the single-cell resolution. It has great potential for understanding cellular heterogeneity, dynamics, and gene regulation, opening new horizons for biomedical applications. The complementary technology is developing human organoids, the next-level model system for translational medicine. Organoids grown of human cells in vitro are used to understand biology of self-organization as well as mechanisms of diseases, and provide new systems for drug discovery and testing. Single-cell RNABIO meeting & workshop is the first event in Kyiv aimed to bring these technologies and way of thinking to Ukraine by inviting perfect speakers who develop technologies, use them to make discoveries, and transfer front-edge knowledge from bench to clinics.

Confirmed speakers are: Alex Shcheglovitov, The University of Utah, USA, William Stephenson, New York Genome Center, USA, Single-cell multi-omics using open #microfluidic instrumentation
- Mireya Plass, Berlin Institute for Medical Systems Biology | Max-Delbrück-Centrum für Molekulare Medizin, Germany, Luciano Martelotto, The University of Melbourne, Australia, Hans Binder, University of Leipzig, Germany, Felipe Vilella, Igenomix Foundation, INCLIVA Health Research Institute, Spain.

Плюс купа воркшопів. Сайт тут.

Де: UNIT.City, Kyiv, str. Dorohozhytska, 3

Вартість: вільно за реєстрацією. (взагалі дедлайн на реєстрацію був 15 серпня, але ж...)

28 вересня

Підземка. Зустріч із представницями CERN

Зустріч буде присвячена роботі ЦЕРНу та Великого Адронного Колайдера. До нас приєднаються Летиція Даймонд та Юка Такаґаші, представниці прес-центру ЦЕРНу, яких ви зможете запитати про все, що вас хвилює у сфері фізики елементарних частинок. Поговоримо про те, чому слоганом ЦЕРНу є "accelerating science", над чим ВАК працює наразі, та як модифікації Коллайдеру вплинуть на розширення переліку відомих фізиці частинок.

Мова заходу — англійська

Де: Довженко книги.кава.кіно (First bookshop), Bulvarno-Kudryavska, 43A, Kyiv, Ukraine, 04053

Вартість: наче вільно

28 вересня

Теорія Ігор. Системи голосування, вибори і маніпуляції.

Процедури голосування, як спосіб знайти рішення, узгоджене з інтересами соціуму, виникли дуже давно. На сьогодні існує велика кількість дуже різних систем визначення необхідного результату у спорті, телевізійних-шоу, різноманітних конкурсах і, звичайно, політиці. Різні системи голосування мають різні властивості, але не існує єдиного ідеального механізму. Теорія ігор розглядає цю ситуацію з точки зору стратегій, які можуть використати учасники голосування для досягнення найкращого результату. Оскільки кожен гравець ухвалює рішення незалежно та самостійно (принаймі в ідеалі), то зміна елементів гри можуть вплинути на поведінку виборців. Наприклад, поява у списку кандидата-спойлера, який відбирає голоси у лідера може суттєво змінити результат. Лектор — Олексій Ігнатенко.

На лекції ми дізнаємось:
- Які системи голосування існують та як вони визначають рішення у ситуації суперечливих інтересів?
- Чи завжди правило більшості дає підходяще рішення? Парадокси систем голосування.
- Які існують механізми маніпуляції процедурами голосування і як їм можна протидіяти?

Де: Київський будинок вчених, вул. Володимирська 45-а, Kyiv, Ukraine, 01034

Вартість: на умовах простору (абонемент 50 грн., що надає право відвідання усіх лекцій у Київському будинку вчених до кінця травня 2019 року, якщо інше не передбачено умовами конкретного заходу)

29 вересня, Миколаїв

Наукові пікніки у Миколаєві

Це велика науково-популярна подія, де на вулицю Соборну вийдуть науковці зі своїми мікроскопами/реактивами/приладами і почнуть безкоштовно усім демонструвати науку.

Де: вулиця Соборна

Вартість: абсолютно вільно

29 вересня

Elephant Open Talk — відомі українці про науку

Чи зможе Майкл Щур пояснити своїми словами – що таке прості числа? Чи правильно розуміють значення ланцюжку ДНК дівчата з Dakh Daughters? Чи знає Vlad Fisun що таке вічне життя? Чи зуміє ALLOISE провести екскурсію відкритим космосом, а INAIA розповісти про Місяць та все, що із ним пов'язано? В нас є змога знайти відповіді і побачити на власні очі, як відомі українці розповідають про те, чого ти від них аж ніяк не очікуєш! А на довершення – космічний музичний виступ струнного квартету під керівництвом Золтан Алмаші.

Де: Січових Стрільців вулиця, 37, Київ

Вартість: вільно

29 вересня

Демонстрація «Фрукти проти овочів»

Фрукти та овочі. Навряд чи у Всесвіті існують більш заплутані речі. Тисячі років ми класифікуємо їх як заманеться, вчимо своїх дітей, що огірок — це овоч, кавун — найбільша в світі ягода, а мигдаль — це горіх. Стверджуємо, що все це неправда та запрошуємо Вас інтерактивно дослідити проблему. Ми дізнаємось, чому помідор — це фрукт, але чого його не кидають до фруктового салату. Розкриємо таємницю про те, який плід найбільший на нашій планеті, чому груша — це теж яблуко та чому полуниця не ягода (і малина теж). Навчимося правильно класифікувати фрукти та овочі й ефективно переманювати оточуючих на свій бік ботанічної сили. Проаналізуємо роль фруктів та овочів у людській історії та життєдіяльності рослин. Проведемо над ними серію хімічних та кулінарних дослідів та весело-пізнавально проведемо час!

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601

Вартість: 150 грн

30 вересня

Щоденник планети Земля

За жодних умов не читайте цей щоденник! Адже це може призвести до пізнавального та веселого проводження часу. Ми дізнаємось як виникла наша планета, як на ній зародилось життя, якими були перші організми, що вони робили та який слід лишили в історії Землі. Ви побуваєте в пустельному світі архейської ери, будете в епіцентрі кембрійського вибуху, поспостерігаєте за різноманіттям форм живого у первісному світі! Проаналізуємо причини вимирань та сучасні загрози для найблакитнішої планети у сонячній системі. Добре вивчивши теорію, ми перейдемо до практики. квест-екскурсії, що проведе Вас довгим шляхом – понад 4 мільярди років. Під час неї Ви виконаєте пакет завдань та отримаєте заслужений подарунок з далекого минулого.

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601

Вартість: 150 грн

Насолоджуйтесь.

Переможемо.

P.S. Якщо тут немає Вашої науково-популярної події — можливо, я її не бачив. Можете надіслати мені її сюди і я її додам (звісно, якщо вона про науку, а її анонс — українською чи англійською).