Найближчими днями Вас спробує вразити Театр науки з виставою з використанням цікавих фарб та ультрафіолету, Науково-природничий музей НАН України з лекціями та демонстраціями про хижі рослини, імітацію в природі та палеонтологію, Вам розкажуть про маніпуляції та коаліційні ігри з царини Теорії ігор.

Плюс, на Вас чекає TeslaCamp.

29 серпня, 11.30

Хижі рослини for kids

Таємничий світ хижих рослин розкриває свої обійми для найменших учасників! Ми пропонуємо цікавезну розповідь про найзагадковіші рослини нашої планети. Вони живуть за своїми правилами у моторошному світі видової боротьби, а їхня холодна краса – смертельна. Хижі рослини з хитромудрими ловчими пастками здавна дивували науковців та захоплювали уяву любителів рослинного царства. Ми дослідимо будову їхніх пристосувань для полювання на здобич, ознайомимось з відомими та ще нерозкритими загадками улюблених рослин Ч. Дарвіна. Опануємо ази вирощування росичок з насіння й кожен учасник забере з собою свою власну хижу міні-плантацію. А на завершення зіграємо у затишний «Комахоїдний квест» у стінах відділу ботаніки природничого музею. Прості пошукові загадки для юних детективів!

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601

Вартість: 105/70/45 грн

29 серпня, 18.00

Інформаційні маніпуляції. Мене обманюють?

Пекельна боротьба за увагу. Інформаційні повідомлення, кніпки маніпуляцій, розкачування тем, фейки, перевірка інформації, критичне мислення, захист від інформаційного шуму і брехні.

- Медіа та соціальні мережі — це альтернативна реальність?
- Довіра чи недовіра до інформаційних ресурсів? Українські та міжнародні медіа: однакова ситуація чи різні стани достовірності?
- Які методи застосовуються, щоб отримати увагу аудиторії, увагу людини?
- Маніпуляції в медіа та соціальних мережах. Які типові маніпуляції застосовуються?
- Челенж як спосіб маніпуляції.
- Які теми розкачують в Україні та світі?
- Як перекручують статистику та маніпулюють цифрами?
- Як люди влаштовують безплатний піар під впливом маніпуляцій?
- Чи дійсно критичне мислення може допомогти не потрапити на гачок маніпуляцій та брехні?
- Інформованість про реальність=Фейсбук=Медіа=Авторитетний експерт?
- Лайк + комент= правда?
- Ранок — це міжнародні медіа чи фейсбук?
- Скільки в Україні щоденно людина поглинає інформації, на яку не варто було і звертати уваги?
- Як вмикати свою увагу на те, що варте уваги?
- Як відрізняти цінні новини від інформаційних маніпуляцій?

Де: Буква, Б. Хмельницького, 3б, Київ

Вартість: вільно

30 серпня, 19.00

Справедливий розподіл прибутку. Моделі теорії ігор

Теорія ігор – наука про те, як ми ухвалюємо рішення і, в силу цього, є надзвичайно прикладною. На цьому шляху в неї багато несподіваних застосувань. Справедливий розподіл прибутку (і, взагалі кажучи, будь-чого) – це область, про яку ми поговоримо. Такі задачі відносяться до кооперативних ігор. Це означає, що гравцям потрібно домовитись, щоб отримати виграш. Наприклад, дві фірми домовляються випускати спільний продукт і їм потрібно домовитись, як ділити прибуток. Виходить, що кожен гравець прагне досягнути спільної угоди, але разом з тим отримати більший виграш. Досить суперечливо? Так буває і в житті. Загалом, якщо вклад учасників неоднаковий, немає простого способу вирішити цю проблему. Ми розглянемо найбільш відомі рішення, які дають однозначний та збалансований розв'язок і побачимо, як вони працюють на реальних прикладах. Спробуємо розв'язати ігри для трьох (і більше) учасників. Дізнаємось, як Талмуд рекомендує ділити спадщину і яким чином теорія ігор дозволила це зрозуміти.

Де:FREUD HOUSE club, вул. Костянтинівська, 21, Kyiv, Ukraine, 04071

Вартість: 200 грн (за промокодом profit - знижка)

31 серпня, 16.00

Театралізована лекція «Ультрафіолетові дива»

Тетралізована науково-популярна лекція «Ультрафіолетові дива» — це новий формат популяризації науки, в якому поєднані і традиційна доповідь науковця, і світлове шоу з використанням наукових знань. Цього разу ми не тільки розкажемо про природу ультрафіолетового випроміннювання, про науковців, що займались цим питанням, про флуоресценцію і використання її в наукових дослідженнях, а ще й покажемо низку сценічних ефектів, які вражають уяву.

Де: Волоська вулиця, 12/4, Київ, 04070, Україна

Вартість: та наче вільно

01 вересня, 12.00

Мімікрія: гра в імітацію

4 мільярди років містерій та див, боротьби стихій, зародження світлої магії живої матерії – і все це не в далекій галактиці, а просто тут, на нашій рідній, до найменших закутків планеті.

Природа як величний ілюзіоніст дбає про престиж свого виступу та неохоче розкриває свої секрети. Проте, ви маєте шанс зазирнути за лаштунки найцікавішої із вистав та опанувати основи її містифікацій, а в деяких із них навіть прийняти участь. Прикинувшись маленьким Давидом, бути могутнім Голіафом? Запросто! Бути прудкою комахою, але в хвилини небезпеки перетворитися на гілочки чи листочки дерева?Залюбки! А з квітки тендітної орхідеї перетворитися на осу? Для природи немає нічого неможливого! Ми пройдемо щаблями хіт-параду найвдаліших ілюзій природи, подивимось на них здалеку та зблизька, візьмемо участь у кількох таємних експериментах. Побуваємо у ролі квест-детективів, що будуть розслідувати справу, в якому зловмисники скористалися навичками мімікрії. Закріпити свої знання ми зможемо у фінальній битві Гри в імітацію – розваги, переможцями якої стають уважні, розумні та кмітливі.

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601

Вартість: 150 грн

01 вересня, 14.30

Твоя перша палеонтологічна колекція

Цей захід — перший крок для юних дослідників викопних решток. Світ палеонтології — неймовірно захопливий, загадковий та гостросюжетний радо розставляє свої обійми. Ми дізнаємось як утворюються скам'янілості та змоделюємо цей процес самі. Для цього не потрібно чекати мільйони років, адже ми впораємось за 15 хвилин! Потримаємо в руках справжні викопні рештки та дізнаємось найцікавіші подробиці із життя трилобітів, амонітів, белемнітів, морських їжаків та динозаврів, звісно. На завершення, кожен дослідник вирушить у мандри природничим музеєм, щоб під час квесту зібрати свою першу палеонтологічну колекцію.

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601

Вартість: 150 грн

01-02 вересня

TeslaCamp

TeslaCamp — це дводенний табір енергетичних інновацій, який об'єднує всіх, кому цікаві теми відновлювальної енергетики та сталого розвитку. Цього року табір відбудеться у південній частині Гідропарку, Київ. Щороку для обговорення нових трендів і технологій в енергетиці на TeslaCamp приїжджають сотні учасників. Кожен має можливість не лише послухати, а й особисто поспілкуватися з джедаями у сфері енергетики, познайомитися з активістами та підприємцями, які рухають «зелені» енергетичні проекти в Україні та світі, у невимушеній атмосфері.

Теми, що будуть представлені цього року:
децентралізація в енергетиці та способи підтримки відновлюваних джерел енергії;
мікромережі;
кібербезпека;
фінансування для кліматичних інновацій;
«зелений» експорт.

Де: Гідропарк, Київ

Вартість: від 1000 гривень

Насолоджуйтесь.

Переможемо.

P.S. Якщо тут немає Вашої науково-популярної події — можливо, я її не бачив. Можете надіслати мені її сюди і я її додам (звісно, якщо вона про науку, а її анонс — українською чи англійською).