Це буде неймовірний тиждень, оскільки одночасно з виступами крутих спікерів на TEDxKyiv, в т.ч. науковців, триватимуть інженерні фестивалі Kyiv Mini Maker Faire та ТехноАртКПІ, а секція про бізнес та інновації на Олімпійському стадіоні конкуруватиме за слухачів з купою просвітницьх лекцій з екологій, сталого розвитку та винаходів. Видавництво Наш формат шмалитиме презентацією книги «Коротка історія майже всього на світі», а Довколаботаніка влаштує квести у втаємниченому Ботанічному саду та розповість про Біосферу-3.

6 вересня, Харків

Святкова ігротека

Команда ВУММ запрошує вас на п'ятий сезон Вільного університету Майдан моніторинг!
НАші лекції розпочнуться з 13 вересня, а починаємо ми вже традиційно. Наш друг, керівник Математический кружок «Лямбда», незрівненна Ася Шумяцька, яка багато років вчить харківських діточок математичному мисленню і розкриває для них таємниці науки Математики, проводить спеціальнго для ВУММ ігротеку з різноманітними інтелектуальними іграми.
Приходьте, знайомтеся, спілкуйтеся і залишайтеся з ВУММ, щоб дізнаваися про події української науки з перших рук. Ми робимо хардову науку близькою і доступною!

Де: м. Харків, вул. Гіршмана 9/27, клуб «Шостий кут»

Вартість: вільно

6 вересня

Наукпоп-лекція «Ненудна наука: просто про початок всього»

Звідки взялись на цій планеті люди? Чи є життя поза межами нашої планети? Чому вода (не)солона? І чому не залишилось до сьогодні жодного динозавра? Таких запитань — мільйон і навіть трошки більше, і щодня з'являються нові. Неважливо, чи починаєте ви свій ранок з новин про (британських) вчених і останні дослідження, чи вам відбили охоту до науки нудними уроками фізики/хімії/біології у школі,
Білл Брайсон у своїй книжці «Коротка історія майже всього на світі» знайде щось цікаве для кожного — від відповідей на запитання, як ми тут з'явились і досі не розпались на атоми, до байок про вчених, які бувають мстивими, неприємними і любили приносити додому свіжі трупи носорогів.
Допомагатимуть Брайсону вчені та популяризатори науки, які виступлять спікерами на презентації його книжки 6 вересня: Ольга Маслова — кандидатка біологічних наук, популяризаторка науки, співзасновниця наукпоп проекту Nobilitet; Дмитро Якубовський — постдокторант Інституту Нільса Бора (Данія), кандидат фізико-математичних наук; Модерує Кирило Бескоровайний — головний редактор науково-популярного журналу Куншт

Де: Книгарня «Є», Lysenka, 3, Kyiv, Ukraine, 01030

Вартість: вільно

7 вересня

Секція «Бізнес та інновації» III Форуму Креативних Індустрій

NDI Foundation виступає партнером III Форуму Креативних Індустрій в тематичному блоці «Бізнес та інновації». Форум цьогоріч відкриває Дні Креативності в Україні — серію заходів Представництва Cannes Lions та партнерів в Україні.

100 спікерів — 100 сценаріїв розвитку.

Наталі Ракоч «Запуск власних ексклюзивних марок. Кейси: косметика та серійні марки (Франція, Італія)»;
Андрій Онопрієнко «Математика креативних та інноваційних проектів. Кейси: створення глобальної стратегії розвитку»;
Макс Герасичєв «Краудфандинг та електронна торгівля для інноваційних продуктів. Кейси: kickstarter та amazon — майданчики для розвитку світових брендів»;
Стефан Гуров «Спортивний менеджмент — прибутковість інвестицій у спорт. Неперевершені результати маркетинг кампаній з залученням селебрітіз. Кейси: Dubai Duty Free, Nike, Ulysses Nardin;
Ксав'є Гарно „Шоу-бізнес на міжнародних ринках. Кейси світових зірок: Марріконе, Легран, Сегал, Жарр, Шаолін Манкс“.
Панельна дискусія: Технології міняють індустрії.
Модератор: Ольга Крупська (Президент NDI Foundation, Представник Міжнародної федерації асоціацій інноваторів).
Ольга Дейнега, Smart City Міста майбутнього;
Вікторія Власенко — Тренди поєднання науки та ІТ, нові технології і професії майбутнього;
Станіслав Юрасов — Аналіз розвитку нових технологій в Україні;
Ярослава Антіпіна — Вплив діджиталізації на різні індустрії;
Олексій Жмеринецький — Футурологічні прогнози.
Панельна дискусія: Бізнес в креативних індустріях. Як заробляти у креативних сферах.
Наталі Ракоч, Андрій Онопрієнко, Макс Герасичєв, Стефан Гюро, Ксав'є Гарно.

Де: НСК Олімпійський, Велика Васильківська, 55, Київ

Вартість: від 900 грн.

7-9 вересня

Серія екологічних заходів

Енергія Змін PowerShift UA 2018

Green School Lectorium

„Енергія змін“ — це українська гілка міжнародного некомерційного кліматичного форуму Power Shift. Цього року він відбудеться в Україні із закликом „Визначай майбутнє!“. Ми ставимо перед собою задачу зібрати разом представників різних груп суспільства — від кліматичних активістів і прихильників дружнього до природи способу життя, до представників влади, НУО та МСБ, стартаперів і студентів-винахідників — груп, які можуть і хочуть впливати на галузі енергетики, раціонального виробництва і споживання, поводження з відходами, щоб розвивати проекти та ініціативи, що допоможуть переходу до сталої економіки.

Де: ВДНГ, Київ

Вартість: від 300 грн

7 вересня

Дій за клімат

Чому льодовики, що тануть, і зростання рівню води в океані здаються такими далекими тут, в Україні? Відсутність вимираючих білих ведмедів в Карпатах ще не говорить, що змін клімату в нас немає. Аномальна погода – можна пригадати неймовірну спекотність цього літа і в той самий час грандіозні зливи. Зміщення сезонів – легко згадуються весняні замети. Все це свідчить про те, що проблема близько, вже тут і зараз. 7-8 вересня сотні тисяч людей, діятимуть за клімат і візьмуть участь у мобілізації #RiseforClimate #ДійЗаКлімат, яка розпочнеться з місцевих акцій у містах на п'ятьох континентах! Очікується понад 500 заходів, 17 з них відбудуться в Україні!

Де: Київська Мерія, вулиця Хрещатик, 36, Kyiv, Ukraine, 01044

Вартість: вільно

8 вересня

Kyiv Mini Maker Faire 2018

5-та ювілейна подія Kyiv Mini Maker Faire, український прояв глобального мейкерського руху.
Набільше зібрання винахідників та мейкерів, крафтерів, стартаперів та тих людей, які змінюють світ.

Кожен може стати частиною цього руху, знайти напрямок для начання, хобі чи нової справи життя. Рекомендуюємо бути усією родиною. Цього року на Maker Faire в Києві буде як мінімум на третину більше учасників та інтерактивних зон. З нового Music Zone та Art Zone, нові імена серед мейкерів, нові проекти, велика панель дитячих винаходів. Ми станемо зеленішими та інклюзивнішими, і покажемо, як це зможе зробити кожен. Вперше: Sustainable Fashion Pad — про свідому моду та виробництво одягу. Готується серйозна Tech Maker Zone за підтримки партнерів. З обов'язкового: DIY, 3D технології на новому рівні, робототехніка, інжинірінг у різноманітних його проявах, представники ремеслених напрямків, фанати моделювання, космосу, авіоніки, біології, хіміїї, фермерства, сміливі стартапи, послідовні науковці і десь два десятки проектів які взагалі знаходяться на перетині стількох напрямків, що їх і описати важко.

Де: ВДНГ, Київ

Вартість: 75/150 грн

8 вересня

Інженерний фестиваль ТехноАртКПІ

„Сучасні інженери – це найщиріші мрійники, тому що втілюють у життя ідеї, що раніше здавалися фантастикою. Талановиті та креативні, які не спиняються на шляху до своїх цілей. Ми зібрали наші найцікавіші розробки, щоб показати тобі, що інженерія – це сучасно та цікаво! Гоночний болід, зібраний нашими студентами, роботи та дрони, 3D-принтери, секретна магія від хіміків та багато іншого.КПІ – дружня спільнота, де поєдналися технічні та гуманітарні професії, де кожна особистість має можливість бути собою, бо це круто!“

Де: КПІ ім. Ігоря Сікорського, проспект Перемоги, 37, Kyiv, Ukraine, 03056

Вартість: вільно

Гадаєш, що крутити гайки – це буденно? Приходь, подивись на звичні речі по-іншому!

8-9 вересня

TEDxKyiv 2018: Спадок Майбутнього

TEDx — це нереально крута конференція, де класні спікери розповідають якісь унікальні ідеї чи діляться досвідом. Тут трапляються митці, бізнесмени, політики, меценати, громадські активісти. Але цей TEDx заслуговує на увагу, бо на сцену вийде справжня вчена та ... якби це назвати... агітатор за життя з критичним мисленням, науковим методом, мозком в голові та нормальною медициною в країні:

Наталка Атамась- вчений-орнітолог, зоолог, популяризатор науки. Наталя закінчила біофак в Київському Національноум університеті ім.Т.Г. Шевченка, співробітниця Інституту Зоології НАН України, співорганізаторка науково-популярного проекту „Дні науки“. Вивчає гніздову біологію водно-болотних колоніальних птахів, витоки їх колоніальності. Вміє грати на скрипці та виховує сина.

Андрій MED GOblin – лікар-анестезіолог, кандидат медичних наук, автор наукових праць та декількох патентів. Працює у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії з 2005 року. Атестований інструктором Європейської Ради Реанімації в Кракові, інструктор курсу Trauma Life Support для військових лікарів (2015). Пропагує критичне мислення та пише художню літературу.

А ще Деніс Бігус (журналіст, BIHUS.info), Oles Petriv (інженер по розробці систем машинного навчання), Олександра Матвійчук (голова організації „Центр громадянських свобод“ та координатор громадської ініціативи „Євромайдан SOS“), Ілля Філіпов (СЕО студії онлайн-освіти EdEra), Гостро-соціальне лялькове кабаре ЦеШо, проект Влада Троїцького (TseSho aka Teatr-Pralnia), Вітаутас Бучюнас (співзасновник і керуючий партнер компанії U-Integral), Олександр Трегуб (дизайнер), Андраш Арато (інженер-електрик, науковець, колишній віце-президентом Угорської Спілки Світла), Віка Лопухіна (каліграф, графічний дизайнер, ілюстратор), Катерина Єгорушкіна (письменниця, сценаристка мультфільмів, казкотерапевт), Олеся Яскевич (громадська діячка у сфері інклюзії) Олександр Положинський (Тартак), Богдан Олександрук (засновник мережі шкіл ThinkGlobal), Anatoly Tapolsky (відомий ді-джей і учасник АТО), Геннадій Мохненко (пастор, батько 32 прийомних та 3 біологічних дітей), Леонід Остальцев (український військовик і підприємець, молодший сержант Збройних сил України, псевдо „ОДУВАНЧІК“, учасник російсько-української війни. Засновник піцерії Pizza Veterano), Марія Берлінська ("Центр підтримки аеророзвідки»), Яна Зінкевич («Госпітальєри"), Atmasfera — Indie Yoga Music Band – український музичний гурт, особливістю якого є сакральна мова більшості пісень — це санскрит та (музичний гурт), Куба Снопек (польський архітектор та дослідник урбаністики), Євгенія Аратовська (еко-активістка, керівниця екологічного проекту Україна БЕЗ сміття), Олександр Бубенчиков (чемпіон світу з фридайвінгу), Женя Янович (актор, комік, сценарист).

Де: Акко Інтернешнл, Проспект Перемоги 40б, Парк Пушкіна, Київ

Вартість: від 1500 грн

8-9 вересня

"Наш формат" на Літературному Кураж Базарі

Наш формат — це крутецьке українське видавництво, що випустило купу науково-популярних книжок. Тому я просто раджу.

Де: Кураж Базар, 1, Glushkova av., Kyiv, Ukraine, 03187

Вартість: 100 грн за вхід на Кураж-базар

9 вересня

Біосфера-3

Наприкінці вересня 1991 року 8 вчених-сміливців взяли участь у масштабному експерименті, що мав назву "Біосфера-2". Експеримент повинен був сприяти вивченню зв'язків у природній біосфері та перевірити можливість тривалого існування людей у замкненій системі, наприклад при далеких космічних польотах. Постачати кисень повинні були рослини. Вода, як розраховували, буде забезпечуватися природним кругообігом і процесами біологічного самоочищення. Їжа — з місцевих рослин і тварин. Проте, два роки існування вчених-біонавтів призвели до справжньої екологічної катастрофи "Біосфери-2", що супроводжувалось зниженням концентрації кисню до критичного рівня, зникненням третини видів та масовою експансією тарганів. Біонавти все ж таки змогли прожити намічені два роки, але в цілому експеримент виявився невдалим. Втім, він зайвий раз довів, наскільки тонкі й вразливі механізми біосфери, що забезпечують наше життя. Саме тому не пропустіть унікальну можливість стати учасником "Біосфери-3" — квестової гри, яка навчить вас вирішувати наукові проблеми, розв'язувати логічні загадки, перевірить вашу кмітливість та спостережливість, а також швидкість та витривалість. Успішному виконанню місії сприятиме підказки, які ретельно заховані поміж фантастичних ландшафтів ботанічного саду. Учасники працюватимуть в маленьких групах кожна з яких матиме головне завдання та ряд побічних. І лише успішне їх виконання врятує "Біосферу-3" від екологічної катастрофи. На завершення ми з Вами створимо невелику екосистему всередині лампи розжарювання – невелику біосферку, шматочок дикої природи на Вашому робочому столі.

Де: адресу локації отримаєте в смс-повідомленні після реєстрації. Але це Київ

Вартість: 100 грн

9 вересня

Secret Garden: Таємними стежками ботанічного саду

Цей ботанічний сад – прекрасний завжди! Ви в ньому були тисячі разів – і завжди було класно. Магнолії, тюльпани, бузок, троянди змінювалися як в калейдоскопі. А Довколаботаніка кличе Вас у мандри на самісінькому початку осені. Й нам є чим з Вами поділитися! Наш шлях проляже від знайомих доріг до таємних стежинок, від тривіальних видів до найрідкісніших рослин. Спекотна Середня Азія, запашний український Степ, буковий ліс, сосновий бір – все це крізь призму нашого довколаботанічного світогляду. Рослини в історії, культурі, у побуті, рослини, яких ми торкнемося та скуштуємо на смак. У нашому магічному наплічнику купа сюрпризів й лише учасник екскурсії пізнає їх всі!

Де: Національний ботанічний сад імені М. Гришка (Тимірязівська, 1, Київ)

Вартість: 100 грн

Насолоджуйтесь.

Переможемо.

P.S. Якщо тут немає Вашої науково-популярної події — можливо, я її не бачив. Можете надіслати мені її сюди і я її додам (звісно, якщо вона про науку, а її анонс — українською чи англійською).