Це буде надзвичайний тиждень: Ви зможете відвідати найбільшу науково-популярну конференцію цього року INSCINCE, кілька разів послухати про Марс, Гіперлуп, НАСА, відвідати технічний фестиваль в Дніпрі, дізнатися про зміни клімату, павуків, хижі рослини та багато-багато іншого.

11 вересня

Чому Марс? Зустріч з Робертом Зубріним

Чому людство прагне колонізувати саме Марс?
Чи це взагалі можливо?
Що потрібно знати, щоб працювати над колонізацією Марсу?
Чи покоління нинішніх студентів вже матиме можливість переїхати на Марс?

Вперше в Україні, популяризатор космосу і пропагандист польоту на Марс, автор проекту Mars Direct, засновник і президент Марсіанського товариства Роберт Зубрін. Саме Робер Зубрін надихнув Ілона Маска на створення SpаceX і польотів на Марс. Захід відбудеться у форматі розмови зі студентами про колонізацію Марсу.

Де: Навчальний ангар Національного авіаційного університету, пр. Космонавта Комарова, 1, Київ

Вартість: вільно за реєстрацією

12 вересня

Natural Language Processing. Огляд

Доповідь присвячена методам роботи з природною мовою (NLP) та використанням машинного навчання в цій області. Ми познайомимося з класичними методами аналізу тексту, такими як морфологічний аналіз, синтаксичний аналіз і його спрощеним різновидом — парсінгом, а також семантичним аналізом. Вивчимо апарат онтологій, лексичних функцій та семантичних мереж. Зробимо огляд методів, заснованих на нейронних мережах і глибокому навчанні. Перш за все, це векторні представлення слів (ембеддінгі) такі як word2vec. Так само є векторні представлення для фраз і фрагментів тексту, і навіть для даних біоінформатики. У заключні ми розповімо про застосування рекурентних мереж, моделей типу seq2seq та їх використання в перекладі та діалогових системах (чатботах). Доповідач: к. ф.-м. н. старший науковий співробітник Інституту Проблем Математичних систем НАНУ Новіцький Дмитро.

Де: Київський будинок вчених, вул. Володимирська 45-а, Kyiv, Ukraine, 01034

Вартість: на умовах простору (абонемент 50 грн., що надає право відвідання усіх лекцій у Київському будинку вчених до кінця травня 2019 року, якщо інше не передбачено умовами конкретного заходу).

12 вересня

«Глобальні зміни клімату – виклик земній цивілізації»«Глобальні зміни клімату – виклик земній цивілізації»

На сучасному етапі розвитку земної цивілізації дедалі яскравіше проявляються окремі проблеми глобального, регіонального й національного характеру. З одного боку, конкуренція народів і держав супроводжує весь процес розвитку цивілізації на Землі. З іншого боку, потреба в єднанні спільнот, народів і держав за умов наявного соціального й економічного різноманіття є необхідною умовою збереження нашої планети та пошуку майбутнього людства. Під час зібрань «Елітарної світлиці» планується обговорити ці, на перший погляд, непримиренні виклики часу і спробувати знайти можливі відповіді на поставлені запитання. Гості: відомі вчені – фахівці з фізики Сонця й атмосфери Землі, кліматології та екології. До участі в зустрічі запрошуються науковці установ НАН України, вітчизняних університетів, а також усі зацікавлені особи.

Де: Мала зала Великого конференц-залу НАН України (м. Київ, вул. Володимирська, 55)

Вартість: вільно

12 вересня

Дискусія Про Марс і Життя. Роберт Зубрін

12 вересня до нас завітає людина, що надихнула Ілона Маска на створення SpaceX – Роберт Зубрін! А ще він аерокосмічний інженер, письменник, популяризатор космосу, пропагандист польоту на Марс, автор проекту Mars Direct та засновник і президент MARS SOCIETY.

Де: Бібліотека КПІ / KPI Library, проспект Перемоги, 37, Kyiv, Ukraine, 03056

Вартість: вільно

13-14 вересня

Науково-популярна конференція INSCIENCE

INSCIENCE Conference – глобальна науково-популярна конференція та експозиція в рамках проекту INSCIENCE. Спікери: Макл Хесс (НАСА), Роберт Зубрін (Mars Society), Колін Райс (Virgin Hyperloop One), Якуб Бохинський (Науковий центр Коперник), Юрій Гогоці (Дрексельський університет, США), Юлія Безвершенко (НАН України), Ейтан Катц (NEO.VC), Нана Войтенко (НАН України), Оксана Півень (НАН України), Світлана Краковська (Міжурядова група експертів з питань змін клімату, ДСНС, НАН України) та інші.

Чому я раджу відвідати цю конференцію — я написав тут.

Додаткова інформація http://inscience.io/

Де: 13 вересня в ArtHall D12 (вул. Десятинна, 12), 14 вересня в UNIT.City (вул. Дорогожицька, 3)

Вартість: 50 грн на виставку, 900 гривень на конференцію. Вченим, студентам, школярам та ветеранам АТО знижка 50%

13 вересня, Харків

ВУММ і візантійська принцесса

Приходьте і дізнавайтеся, який зв'язок між науково-популярними лекціями Вільного університету і художньою повістю Наталії Коган «Мемуари Візантійської принцеси». А також чому радіофізик пані Ната зацікавилася темою Візантії. Ну і поговоримо з авторкою повісті про місце Візантії в сучасній культурі і українській свідомості. Наскільки ми розуміємо, що є нащадками візантійської культури? Як автор розкриває цю тему у своєму творі?

Де: м. Харків, вул Гіршмана 9/27, клуб «Шостий кут»

Вартість: вільно

14 вересня

Доповідь «Марксизм-ленінізм і єгиптологія: погляд з Києва»

В рамках відкритого засідання Науково-методичного семінару з історії археології та мистецтвознавства України відбудеться доповідь «Марксизм-ленінізм і єгиптологія: погляд з Києва» виголосить учена-єгиптолог, старший науковий співробітник Інституту сходознавства імені Агатангела Кримського, кандидат історичних наук Олена Романова. У своєму виступі Олена Романова розгляне, як розроблювалося вчення про рабовласницькі суспільства Стародавнього Єгипту та Стародавнього Сходу, що стало складником п'ятичленної формаційної теорії і як ця теорія впроваджувалася в академічну історичну науку, сферу освіти й музейництва, передовсім на теренах УСРР/УРСР. У доповіді йтиметься також про наслідки цього процесу для розвитку академічної єгиптології в Радянському Союзі та для формування уявлень радянського суспільства про Стародавній Єгипет.

Де: виставковий зал азійської експозиції, Музей Ханенків. The Khanenko Museum, 15-17, Tereschenkivska St., Kyiv, Ukraine, 01004

Вартість: вільно

15 вересня, Харків

Лекція Володимира Гусєва «Книжковий Харків 1960 – 1970-х років»

15 вересня о 14.00 ЛітПро запрошує на розмову з харківським бібліофілом Володимиром Гусєвим про харківських книголюбів, збирачів та колекціонерів рідкісних видань, про офіційну книготорговельну мережу та букіністичні магазини Харкова другої половини ХХ століття, про книжкову «балку», книжкових дилерів, аукціони та клуби книголюбів, про приватні бібліотеки та відомих бібліофілів — І.Я. Каганова, І.Д. Собокаря, В.М. Жаботинського, О. М. Подкопая.

Де: ЛітПро, Багалія, 6, Kharkov, Ukraine, 61002

Вартість: вільно

15 вересня, Харків

Ніч історії Харкова 8

Восьма «Ніч історії Харкова» проходитиме у Харківській обласній філармонії з 15 на 16 вересня 2018 року.
— «Black Metal у Харкові», Костянтин Бондаренко;
— «Слобожанщина до Слобожанщини», Тетяна Крупа;
— «Вулиці старого Харкова», Андрій Парамонов.
— «Ukraïner. Експедиція Україною, Слобожанщина», Софія Анжелюк;
— «Польські олeні, Обама та колeктивна пам'ять українців», Олександр Зінченко;
— «Харківський топонімікон Квітки-Основ'яненка», Василь Терещенко;
— «Слобідська Україна в другій половині XVIII століття», Антон Бондарєв;
— «Бешкетники та порушники нових часів. ДТП початку ХХ століття», Філіп Дикань;
— «Домова церква Святого Антонія при Харківському університеті», Марина Григор'єва;
— «Міфологеми історії Харкова та Слобідської України», Антон Бондарєв;
— «(Не)дозволено цензурою. З історії відносин цензури та харківської журналістики», Філіп Дикань;
— «Історія лікування студентів (на прикладі Харківського університету)», Марина Григор'єва.
Бонус — екскурсія «Харків на світанку», Андрій Парамонов.

Де: Харківська філармонія, Харків, вулиця Римарська, 21, Kharkov, Ukraine, 61003

Вартість: 120 грн

15-16 вересня, Дніпро

Interpipe TechFest та лекція Олексія Ігнатенка «Ігри розуму: Теорія ігор» (16 вересня)

Сам фестиваль присвячено інженерії, робототехніці, гаджетам, науково-популярній літературі тощо.

Про що лекція: яку стратегію потрібно обрати, щоб отримати максимальний виграш в лотереї? Чому виборці надають перевагу «гречці» і які парадокси існують в системах голосування? Як еволюційні стратегії тваринного світу можна описати математичними моделями? На ці питання може відповісти теорія ігор. Вона досліджує, як люди приймають рішення в складних ситуаціях, як і залежно від чого змінюється виграш гравців. Теорія ігор використовується в економіці, біології, соціальних і комп'ютерних науках. Серед її дослідників – більше 10 нобелівських лауреатів з економіки.

Додаткова інформація http://techfest.interpipe.biz/

Де: Парк розваг Лавина, вул. Космічна, 20, Дніпро

Вартість: 250/150/130/100/80 грн

15 вересня

Демонстрація «Павуки: книга рекордів»

Населення нашої планети — більше ніж 7,5 мільярдів людей. Здається, це велика кількість. Але павуків — значно більше. Де б Ви не читали анонс нашої демонстрації — за кілька метрів від Вас знаходиться павук. Оскільки у нього скоріш за все 8 очей, то цілком ймовірно, що він дивиться на Вас. Й ми не нагнітаємо атмосферу, а вважаємо, що цих неймовірних істот слід дослідити у цікавій компанії та в затишній локації природничого музею. Ми дізнаємось, які павуки найбільші, а які найменші, як вони плетуть павутину та чому не потрапляють у власне мереживо пасток. Що й скільки їдять павуки, чи загрожують вони людині? Чому у цих істот не буває 16 очей, хто з них найшвидший, найвигадливіший мисливець? Ці та інші питання будуть розкриті.

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, Богдана Хмельницького 15, Kyiv, Ukraine, 01030

Вартість: 150 грн

15 вересня

Демонстрація «Хижі рослини»

Якщо з якихось причин Ви сумуєте в осінньому мегаполісі — то ми маємо, що запропонувати. Поєднайте цікаве та веселе на демонстрації про найзагадковіші рослини нашої планети. Вони живуть за своїми правилами у моторошному світі видової боротьби, а їхня холодна краса – смертельна. Хижі рослини з хитромудрими ловчими пастками здавна дивували науковців та захоплювали уяву любителів рослинного царства. Ми дослідимо будову їхніх пристосувань для полювання на здобич, ознайомимось з відомими та ще нерозкритими загадками улюблених рослин Ч. Дарвіна. Опануємо ази вирощування росичок з насіння й кожен учасник забере з собою свою власну хижу міні-плантацію. А на завершення зіграємо у затишний «Комахоїдний квест» у стінах відділу ботаніки природничого музею.

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, Богдана Хмельницького 15, Kyiv, Ukraine, 01030

Вартість: 150 грн

16 вересня

Хижі рослини for kids

Таємничий світ хижих рослин розкриває свої обійми для найменших учасників! Ми пропонуємо цікавезну розповідь про найзагадковіші рослини нашої планети. Вони живуть за своїми правилами у моторошному світі видової боротьби, а їхня холодна краса – смертельна. Хижі рослини з хитромудрими ловчими пастками здавна дивували науковців та захоплювали уяву любителів рослинного царства. Ми дослідимо будову їхніх пристосувань для полювання на здобич, ознайомимось з відомими та ще нерозкритими загадками улюблених рослин Ч. Дарвіна. Опануємо ази вирощування росичок з насіння й кожен учасник забере з собою свою власну хижу міні-плантацію. А на завершення зіграємо у затишний «Комахоїдний квест» у стінах відділу ботаніки природничого музею. Прості пошукові загадки для юних детективів!

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, Богдана Хмельницького 15, Kyiv, Ukraine, 01030

Вартість: 105/70 грн

Насолоджуйтесь.

Переможемо.

P.S. Якщо тут немає Вашої науково-популярної події — можливо, я її не бачив. Можете надіслати мені її сюди і я її додам (звісно, якщо вона про науку, а її анонс — українською чи англійською).