Знов почав планувати, куди б його сходити, щоб прокачати мізки і трохи назбиралося цікавезних подій.
Цього разу тут і про регенеративну медицину, і про хижі рослини, про лускокрилих (комахи такі), теорію ігор в кіно та біохімію шкідливих звичок.
Не проґавте.
18 липня, 11.00
Форум в галузі регенеративної медицини
У Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії відбудеться одноденний Форум «Здоров'я нації. Роль стовбурових клітин в процесі регенерації».
Головним лектором виступить спеціальний гість — топовий біоінженер в області регенеративної медицини, професор Ентоні Атала (США). Атала — директор Інституту регенеративної медицини Уейк Форест (Північна Кароліна, США), практикуючий хірург і дослідник. Журнал Scientific American назвав його «лікарем року» (Medical Treatments Leader of the Year) за досягнення в області регенерації клітин, тканин і органів. У 2008 році журнал Esquire включив його в число 75 найвпливовіших людей XXI століття.
Де: Центр дитячої кардіології і кардіохірургії, вул. Чорновола 28/1, Kyiv, Ukraine, 01135
Вартість: та наче вільно, але за реєстрацією
18 липня, 11.00
Таємничий світ хижих рослин розкриває свої обійми для найменших учасників! Ми пропонуємо цікавезну розповідь про найзагадковіші рослини нашої планети. Вони живуть за своїми правилами у моторошному світі видової боротьби, а їхня холодна краса – смертельна. Хижі рослини з хитромудрими ловчими пастками здавна дивували науковців та захоплювали уяву любителів рослинного царства. Ми дослідимо будову їхніх пристосувань для полювання на здобич, ознайомимось з відомими та ще нерозкритими загадками улюблених рослин Ч. Дарвіна. Опануємо ази вирощування росичок з насіння й кожен учасник забере з собою свою власну хижу міні-плантацію. А на завершення зіграємо у затишний «Комахоїдний квест» у стінах відділу ботаніки природничого музею. Прості пошукові загадки для юних детективів!
Де: Національний науково-природничий музей НАН України, Богдана Хмельницького 15, Kyiv, Ukraine, 01030
Вартість: 105 грн вартість демонстрації (оплачуєте на місці проведення заходу на 4 поверсі), дітям до 6 повних років вхід до музею безкоштовний, інакше слід додатково сплатити дитячий квиток — 45 грн; для дорослих — 70 грн вхідний квиток до музею (слід придбати у касі музею).
До вартості демонстрації входить набір насіння та все необхідне для посадки росички капської.
18 липня, 16.30
Лекція «Лускокрилі степових ділянок Слобожанщини»
Що ви знаєте про степ та його найтендітніших мешканців? Лускокрилі
– хто вони? Які види лускокрилих зустрічаються у північно-східних
частинах України? Що загрожує і як зберегти раритетні види цих
неймовірних створінь? Світовий досвід збереження степів. Про польові дослідження, спостереження та власний досвід
фотографування дикої природи розповість Віктор Пархоменко — член
Українського теріологічного товариства (м. Суми).
Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601
Вартість: 20 гривень
19 липня, 19.00
Формула ідеального злодія: застосування теорії ігор у кіно
Теорія ігор досліджує процеси ухвалення рішень з наукової точки зору. Її застосування в економіці, біології, соціальних науках широко відомі. Виявляється, за допомогою теорії ігор також створюються правдоподібні сценарії поведінки, які лягають в основу сюжетів фільмів. Персонаж харизматичного злодія створити непросто. І важлива не тільки гра актора: це повний набір дій, діалогів, рішень персонажа. Ідеальний злодій повинен стратегічно мислити, маніпулювати іншими, створювати безнадійні ситуації, з яких дивом виплутуються головні герої. Чому Джокеру вдаються всі його схеми? Як йому вдалося пограбувати банк і змусити всіх грабіжників повбивати один одного, при цьому дії кожного були цілком раціональні? Яка стратегія переговорів дала йому змогу переконати мафію віддати йому всю владу? В яку стратегічну пастку Моріарті загнав Шерлока Холмса і чому все таки програв? На прикладі деяких відомих кінокартин ми розберемо класичні моделі теорії ігр. Лекція допоможе вам розпізнати типові ігри в професійному і побутовому житті і знаходити математично виграшні рішення складних ситуацій. Ви одержите дійсно якісний інтелектуальний харч:) Лекція буде цікава широкому загалу людей, які зважено приймають рішення або прагнуть навчитися це робити. Являє особливий інтерес для кіноманів, людей, які пов'язані з виробництвом контенту, маркетологам, керівників різних рівнів. Проводить: Олексій Ігнатенко — кандидат фіз.-мат. наук, доцент кафедри ММСА ІПСА КПІ
Де: FREUD HOUSE club, вул. Костянтинівська, 21, Kyiv, Ukraine, 04071
Вартість: 200 грн. За кодовим словом joker - знижка.
22 липня, 16.30
Біохімія шкідливих звичок: чому ми отруюємо себе?
Вибачте, але ми не будемо агітувати Вас за здоровий спосіб життя. Ні за яких умов ми не розкажемо, як скинути вагу, залишити в минулому алкоголь та паління. Наша розповідь про те як гени та речовини в нашому організмі змушують нас шкодити собі. Наші оповідки стосуватимуться надмірного споживання їжі, фізіології голоду, «гормонів ожиріння та схуднення», генетичної схильності до набору ваги. Розглянемо молекулярні механізми тютюнової залежності, про вакцину від цієї недуги та ДНК-терапію. Не залишимо поза увагою найзагадковіший наркотик — алкоголь. З'ясуємо, чому від нього стає добре та дуже погано, біохімію перетворень етанолу в нашому організмі, проаналізуємо психологічні розлади, які викликає ця широкодоступна речовина, та процес формування алкоголізму. Ну, й звісно поговоримо про наркотики, причини вироблення до них залежності — як завжди з графіками, посиланнями на наукові роботи, веселими картинками та ненудним сторілайном.
Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601
Вартість: квиток до музею+20 гривень за лекцію
Насолоджуйтесь.
Переможемо.
P.S. Якщо тут немає Вашої науково-популярної події — можливо, я її не бачив. Можете надіслати мені її сюди і я її додам (звісно, якщо вона про науку, а її анонс — українською чи англійською).