Цього тижня на Вас чекає неймовірний ФізМатДень, лекція про Теорію ігор у бізнесі, перша в історії Національного науково-природничого музею демонстрація про гриби, розповідь про кургани, дискусія про освоєння Місяця та багато іншого.

16 листопада

«Число побачення» компактного зв'язного метричного простору«Число побачення» компактного зв'язного метричного простору

Освітній семінар, організований Інститутом математики НАН України спільно з Київським академічним університетом, Київським математичним товариством, Українським математичним товариством та Малою академією наук. На цьому семінарі заплановано освітню доповідь учня 11 класу 208 ліцею м. Києва Петра Ільяша.

Він самостійно отримав доведення досить несподіваного і нетривіального факту встановленого в 1964 році методами теорії ігор O. Гроссом про існування так званого «числа побачення» (rendezvous number), яке визначене для всіх зв'язних компактних метричних просторів.

Де: Інститут математики НАН України, вул. Терещенківська, 3, ауд. 305

Вартість: вільно

16 листопада

What the "Grant" means and how to deal with it?

Загальний семінар КАУ на тему «Що означає „Грант“ і як за нього боротися?»

Про тонкощі і нюанси успішного отримання грантів розповість викладач кафедри молекулярної фізіології та біофізики КАУ Нана Войтенко, експерт в сфері біомедичних досліджень з багатим досвідом керівництва грантами із зарубіжних джерел в Україні.

Де: Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця (вул. Богомольця, 4, ауд. 212)

Вартість: вільно

16 листопада

Лекція «Теорія ігор у бізнесі»

В рамках Дніпровського економічного форуму лекція відомого вченого Олексія Ігнатенка.

Теорія ігор — це область математики, яка досліджує ухвалення рішень за умов взаємозв'язаності, коли дії одних гравців впливають на виграші інших. Ці взаємодії відбуваються навколо нас кожен день і ми, свідомо чи несвідомо, беремо в них участь. Прагнення досягти кращого результату в теорії ігор називається раціональністю. Кожний раціональний гравець має враховувати правила гри, інтереси і можливості інших учасників – тобто мислити стратегічно. Теорія ігор дає інструмент для аналізу таких ситуацій, що дозволяє краще зрозуміти причини конфліктів, навчитись ухвалювати рішення за умов невизначеності, налагоджувати взаємовигідну кооперацію та багато іншого.

Де: Дніпропетровська обласна державна адміністрація, 3 поверх, 322 кабінет, м. Дніпро, пр. Поля,1

Вартість: вільно за реєстрацією

17 листопада

ФізМатДень / PhysMathDay

Ви матимете можливість пограти в різноманітні математичні та логічні ігри, зокрема, українського виробника FEELINDIGO, а також взяти участь у математичному квесті. На стенді творчої лабораторії «5 НАУК» ви зможете випробувати себе у веселих «ломиголовках», математичних змаганнях та спробувати пояснити парадоксальні результати фізичних експериментів. Також є змога послухати цікаві лекції «Математика та музика», «Діаграми Вороного в науці та мистецтві», «Як стати фізиком-експериментатором», «Метод потенціалів у комбінаториці», «Темна матерія у Всесвіті».

Де: Інститут математики НАН України, вул. Терещенківська, 3

Вартість: вільно

17 листопада

Кургани скіфських царів

Поміж сотень і тисяч курганів у понтійському степу є кілька, що належать царям Європейської Скіфії. Вони датуються V-IV ст. до н.е. мають певні тенденції в розташуванні в тому числі по відношенню до центра Скіфії і сухопутних шляхів, які, є підстави думати, від цього центру відходять. Встановлення факту наявності важливого перехрестя біля кургану Огуз дотичним чином посилює сприйняття царя Атея як загальноскіфського династа, оскільки згадане перехрестя пов'язує головний торгівельний шлях Скіфії з низкою на ньому курганів-гігантів та вірогідним центром держави біля Микитського броду на Дніпрі не лише з Боспором, але й виводить до Північно-Західного Криму. В лекції також ітиметься про попередника Муравського шляху.

Де: вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine

Вартість: вільно

17 листопада

Гриби: справжні володарі нашої планети

Нарешті запускаємо наш цикл грибних демонстрацій! Й цього разу розпочнемо наші дослідження з малопомітних істот, які володіють неймовірними пристосуваннями до використання ресурсів чужих організмів. Ми з'ясуємо як трутовики пожирають дерево, перетворюючи його на без серцевинний стовбур чи ватоподібну масу. Ми зануримось у мікросвіт збудників борошнистих рос у різноманітних рослин. Ви дізнаєтесь, чому ріжки злаків накоїли багато лиха в історії людства. Ми зрозуміємо причини утворення справжніх відьомських мітел. Ви послухаєте історії про те, який гриб-паразит використовувався як біологічна зброя, а який винищувач рослин змусив англійців відмовитися від кави та полюбити чай. Ми розкажемо Вам про гриб, що викликав великий голод в Ірландії, а також про грибів, що паразитують на інших грибах та навіть рибах. 17 листопада ми дізнаємось імена справжніх володарів цієї планети. Це не таємничий уряд прибульців, ні! Вкриті хітиновими оболонками істоти, але не комахи, тисячоліттями змінюють історію нашої планети! Нарешті настав час зняти занавіс таємниці! Гриби-вбивці, гриби-крадії, гриби-годувальники, гриби-лікарі, гриби-некроманти – калейдоскоп історії та біологічних знань створений спеціально для Вас. Не пропустіть, ця довгобудова нарешті втілиться в життя!

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601

Вартість: 150 грн

17 листопада

Твоя перша палеонтологічна колекція

Цей захід — перший крок для юних дослідників викопних решток. Світ палеонтології — неймовірно захопливий, загадковий та гостросюжетний радо розставляє свої обійми. Ми дізнаємось як утворюються скам'янілості та змоделюємо цей процес самі. Для цього не потрібно чекати мільйони років, адже ми впораємось за 15 хвилин! Потримаємо в руках справжні викопні рештки та дізнаємось найцікавіші подробиці із життя трилобітів, амонітів, белемнітів, морських їжаків та динозаврів, звісно. На завершення, кожен дослідник вирушить у мандри природничим музеєм, щоб під час квесту зібрати свою першу палеонтологічну колекцію.

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601

Вартість: 150 грн

17 листопада

Data Science Hackathon

Запрошуємо дата саєнтистів випробувати свої сили і взяти участь у цікавому хакатоні! В межах заходу, учасники матимуть нагоду не тільки застосувати свої знання та навички, а й отримати нові. Незважаючи на розвиток сучасного машинного навчання, у деяких задачах людина все ж таки випереджає комп'ютер. Для багатьох бізнес-задач потрібно вміти визначати близькість слів за значенням. Чи зможете ви змусити комп'ютер відрізнити синоніми від не синонімів?

Де: Deloitte Ukraine

Вартість: та наче вільно, за реєстрацією

17 листопада, Дніпро

Тренінг «Як пробитися в Scopus: від ідеї до публікації»

#KSE та Програма академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні запрошують викладачів вищих навчальних закладів на тренінг «Як пробитися в Scopus: від ідеї до публікації», який відбудеться 17 листопада у Дніпрі.

• Що таке сучасне дослідження у сфері соціальних наук?
• Як знайти ідею і сформулювати тему для дослідження?
• Де взяти потрібні дані?
• Де шукати літературу? Що шукати в літературі? Як написати якісний огляд літератури?
• Робота зі спеціальним бібліографічним програмним забезпеченням
• Які потрібно зробити кроки, щоб опублікувати своє дослідження у західному журналі?
• Що таке Double Blind Peer Review?
• Способи фінансування дослідницької діяльності: які програми пропонує Fulbright Ukraine для проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США

Де: Coworking "365", Харьківська 8А, Дніпро

Вартість: вільно/300 грн

18 листопада

Лекція: «Місяць: освоєння»

Під час лекції на вас чекають цікаві розповіді про Місяць, про його роль у науковій фантастиці, ви дізнаєтесь про історію перших досліджень цього супутника Землі та цікаві факти про перші фотографії його зворотнього боку, побачите музейну колекцію справжнісінького місячного грунту, зрозумієте що таке «Траса Кондратюка» і хто ж планує будувати Місячну базу. Цікаво? То ми чекаємо зустрічі з Вами на нашій «космічній» лекції!

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601

Вартість: 20 грн

Насолоджуйтесь.

Переможемо.

P.S. Якщо тут немає Вашої науково-популярної події — можливо, я її не бачив. Можете надіслати мені її сюди і я її додам (звісно, якщо вона про науку, а її анонс — українською чи англійською).