Що ж, цього тижня на Вас чекає лекція американського астрофізика Лоуренса Краусса про гравітаційні хвилі, розповіді про мозок та динозаврів, вікінгів та зародження життя, амонітів та безсмертя, Місяць і Землю, а також Ви зможете відвідати дві конференції та інноваційний форум.
20 листопада
Avia Meetup: David O"Brien, Chief Commercial Officer of Ryanair
We continue to meet with top managers of the most important avia companies for Ukraine. Minister of Infrastructure, Volodymyr Omelyan, said: "Ryanair"s entry to Ukraine is the most important event for the national airspace over the past 20 years. For Ukrainians, Ryanair"s arrival brings about the opportunity to travel cheaply and safely. For the country, it means development of the aviation industry and the network of regional airports. For business, it points to a free and competitive market, with rules of fair play. For visitors, you can fly to Ukraine at the lowest fares and discover it openness, beauty and business opportunities" Few weeks ago Ryanair has started 10 new Kiev routes to Barcelona, Bratislava, Gdansk, Krakow, London Stansted, Poznan, Stockholm, Vilnius, Warsaw and Wroclaw and 5 new Lviv routes to Dusseldorf, Krakow, London Stansted, Memmingen and Warsaw.
Де: Національний авіаційний університет, Космонавта Комарова 1, Київ
Вартість: вільно за реєстрацією тут
21 листопада
Конференція Kyiv Non-Coding Meeting 2018
Відвідавши цю унікальну подію на межі біотехнологій майбутнього та персоналізованої медицини, Ви дізнаєтесь про роль некодувальних елементів геному у сучасних фундаментальних та прикладних дослідженнях, а також отримаєте можливість взяти участь у панельній дискусії з даного питання. Виступи з MicroRNAs, кардіоміцитів, електропорації, ПЛР тощо, майстер-класи з редагування геному з використанням CRISPR-Cas9
Де: Premier Hotel Lybid, Peremohy square, 1, Kyiv, Ukraine, 01135
Реєстрацію завершено як на лекції, так і на майстер-класи. Але раптом.
21 листопада
Вікінги: кораблебудування, жінки та культура
Зустріч про давню скандинавську культуру.
Лекції від професорів Університету Осло: "Кораблі вікінгів на килимі з Байо: Ідеал лонгбода" від Jan Bill, професора відділу археології, який раніше працював директором Музею кораблів вікінгів. "Жінки в містах вікінгів" від проф. Unn Pedersen, відомої популяризаторки історії.
Програмою передбачено зустрів з представниками Royal Norwegian Embassy in Kyiv та цікавості з культр України й Норвегії. Зустріч відбудеться англійською мовою.
Де: вулиця Володимирська, 60, Київ
Вартість: вільно
21 листопада
Нейроміфи: правда та вигадки про мозок
Чому ми присвячуємо наступну подію нейроміфам – викривленим трактуванням знань з нейробіології? Серед нашої аудиторії більшість тих, хто навчається чи навчає. Ми помітили, коли розповідаємо про нейрофізіологію засвоєння інформації, у багатьох наших слухачів виникає когнітивний дисонанс. Адже, відвідувачі чують від нас речі, які не вкладаються у їхній світогляд, сформований доступними та легкими для застосування поясненнями функціонування мозку... легкимии, але дуже помилковими. І справді зручно, коли всіх учнів/студентів можна поділити на 2 групи: з правопівкульним мисленням та лівопівкульним. Тепер чітко стає "зрозумілим", кому і які знання потрібно викладати, а кому – ні. :(
Або ж застосувати у навчальній практиці принцип поділу аудиторії на візуалів, аудіалів, кінестетиків; Чи оперувати поняттям про типи інтелекту; Чи очікувати від музики Моцарта посилення розумових здібностей. Сумною втіхою від того всього є факт, що не лише наші освітяни легко підхоплюють спекулятивні ідеї. 70-98 % освітян усього світу певні у правоті цих сумнівних тез. Що ж, закатуємо рукава і нумо розбиратись де правда, а де міф!
Де: ПеремогаSpace, Shevchenko Blv 62, Kyiv, Ukraine
Вартість: 350 грн
21-23 листопада
Міжнародний форум інновацій Innovation Market
Innovation Market — міжнародний форум винахідників, виробників та вендорів провідних інноваційних технологій, експертів в сфері інновацій, авторів startup проектів, представників бізнесу, представників інвестиційно – фінансових установ, консультантів у сфері захисту інтелектуальної власності. На виставковій зоні Іnnovation Market будуть продемонстровані інноваційні ідеї, проекти, винаходи та розробки в сферах: Освіта та наука, Hi Tech; Екологія, енергетика, фінанси; Креативна індустрія, дизайн, Авіація та космос, транспорт; тощо.
Де: Броварський проспект 15, МВЦ, Київ
Вартість: 100 грн
22 листопада, Харків
Один з популярних міфів, який заважає сприйняттю теорії еволюції, це міф про те, що наука нічого не знає про зародження життя. Чи так це? Приходьте на нашу лекцію, і дізнавайтеся, як наукові відкриття ХХІ століття докорінно змінили уявлення про виникнення життя на Землі, перевівши цю проблему з площини сумнівних гіпотез до царини експериментально доведених фактів. Лектор Леонтьєв Дмитро Вікторович, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри ботаніки Харківського національного університету імені Г.С. Сковороди, вчитель вищої категорії, автор біля 300 наукових публікацій, стипендіат численних наукових конкурсів США, Німеччини, Нідерландів та інших країн.
Де: к. "Шостий кут", вул. Гіршмана 9/27, м. Харків
Вартість: вільно
23 листопада
Повідомлення із Всесвіту (про відкриття гравітаційних хвиль)
(Лекція фізика Лоуренса Краусса)
Запрошуємо на оглядову науково-популярну лекцію відомого фізика-теоретика Лоренца Краусса (США), з якої ви дізнаєтесь про нові приголомшуючі результати з відкриття та дослідження гравітаційних хвиль та зможете після її завершення задати питання із сучасної космології. Лекція відбудеться у залі Вченої ради КПІ ім. Ігоря Сікорського (Київ, пр. Перемоги 37, корпус №1) 23 листопада о 14-00.
Лекція відбудеться англійською мовою.
Де: НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського, проспект Перемоги, 37, м.Київ, Kyiv, Ukraine, 03056
Вартість: вільно, реєстрація на лекцію тут.
24 листопада
Як добре, що у нас є машина часу, що віднесе нас у час, коли на нашій планеті була інша температура та концентрація кисню, ще жодна людина не лишила відбиток своєї ступні на поверхні землі, а світом правили істоти з роговими лусочками на тілі (ну, й пір'ям, звісно). Ми з'ясуємо, хто ж такі динозаври й чому не всіх вимерлих рептилій варто так називати. Поговоримо про найвідоміших представників цих легендарних істот мегарапторів, аллозаврів, тиранозаврів та їхніх колег – як вони проводили свій час, що споживали в їжу та яким чином боролися за виживання. Подискутуємо над тим чому динозаври зникли та яких нащадків лишили по собі. Під час демонстрації поконтактуємо зі справжніми скам'янілостями та репліками (точними копіями експонатів), а на завершення зіграємо у пізнавальний квест у стінах природничого музею.
Де: Національний науково-природничий музей НАН Українивул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv
Вартість: 150 грн
24 листопада
Твоя друга палеонтологічна колекція: у пошуках амонітів
Знову розпаковуємо дослідницьке спорядження та прямуємо у далеке минуле нашої планети! Прямуємо в гості до стародавніх губок та коралів, по дорозі зазирнемо до харизматичної белемнітелли, дослідимо зуб зниклої гігантської акули-мако. Не оминемо нагоди познайомитися з прадавнім крокодилом, що мешкав на території України, скатом та навіть плезіозавром! Дізнаємось секрети ортоцеросів та давніх крабів, навіть попорпаємося у вмісті шлунка молюска з крейдяного періоду, якби це жахливо не звучало. І, звісно, познайомимось з цетотерієм – давнім вусатим китом! Але кого ми дослідимо детально, то це амонітів. Оглянемо їхні зразки під час демонстрації, познайомимось з деякими з них під час короткої екскурсії та навіть організуємо їхні детективні пошуки під час квесту! Три в одному палеонтологічному флаконі – інтерактивна демонстрація, екскурсія та квест, а також дві ексклюзивні та загадкові речі для Вашої колекції!
Де: Національний науково-природничий музей НАН Українивул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv
Вартість: 150 грн
24-25 листопада
Дводенний інтенсив з математики. Експериментальний формат. 18+
спробуємо розібратись як дивитись на життєві ситуації і оточуючий світ очима математики і "для чого мене вчили ті степені/синуси/похідні?"
Максимально простими словами і з великою кількістю практики.
Де: Андрія Малишка вулиця, 5, Київ
Вартість: від 100 до 700 грн
24 листопада
Розвиток технологій, побудованих на даних, відбувається неймовірно швидко. Компаніям, що не застосовують аналіз даних, важко конкурувати. Facebook, Google, Amazon — ІТ-гіганти, які створили персоналізовані пропозиції клієнтам саме завдяки інформації. 24 листопада на конференції Data Science UA ми зберемо разом понад 500 розробників, інноваторів та бізнесменів, щоб розглянути навчання складних алгоритмів, таких як великі нейронні мережі, розпізнавання мови та зображень, предикативні моделі та багато іншого.
Де: Київ, вул. Липківського, 1А, РК "Ультрамарин", 3-й поверх
Вартість: від 2750 грн.
25 листопада
Вічне життя: наука vs філософія
Чи можливе вічне життя? І що про це думають філософія та наука? Культурний Проект та журнал Куншт запрошують на дискусію, яка представить дві різні, а можливо, і суперечливі точки зору на питання смерті. Це розмова про релігію та міфологію, про теорії безсмертя в філософських доктринах і погляди біологів. Чи існує вічна душа та як клітини живого організму можуть ділитися безкінечно? Поговоримо про питання майбутнього медичного безсмертя та реєнкарнації з сучасним філософом Тарасом Лютим та професором-генетиком Віктором Досенко. З точки зору філософії – про теорії метемпсихозу, апокатастасу та паленгасії. Де філософи шукають аргументи на користь вічного життя? Навіщо алхімікам еліксир безсмертя? Та як розуміти вічність з боку теології та сучасної філософії? З точки зору науки – про імморталізацію клітин та біологічні факти на користь безсмертя. Які наслідки чекають нас, якщо медицина втілить мрію про вічне життя?
Де: Osvitnia Stantsiya 31v1/освітня Станція 31в1, Пушкінська 31В1, Kyiv
Вартість: 350 грн
25 листопада, Львів
Науково-популярна лекція "Земля і Місяць"
Земля в центрі Всесвіту чи ні?
В неділю, 25 листопада, Земля точно буде в центрі нашої уваги і ми пройдемо через усі етапи космогонічних явлень про неї. Спробуємо розібратись у причинах та наслідках зміни ролей Землі протягом існування цивілізацій. Також дізнаємось яким чином Земля нас оберігає від зовнішніх загроз, і зрозуміємо яке місце займає Місяць у всій цій історії. Розкаже і пояснить нам все це, аспірант кафедри астрофізики ЛНУ ім. І. Франка, лектор 15x4 Мирослав Кашеба
Де: Перша Львівська Медіатека, вул. Мулярська, 2А, Lviv, Ukraine, 29000
Вартість: вільно
Насолоджуйтесь.
Переможемо.
P.S. Якщо тут немає Вашої науково-популярної події — можливо, я її не бачив. Можете надіслати мені її сюди і я її додам (звісно, якщо вона про науку, а її анонс — українською чи англійською).