Цього тижня на Вас чекає конкурс від НАСА та школа з науки про дані від Київського академічного університету, лекція Нобелівського лауреата, лекції про тварин та комах, про Місяць та палеоліт Криму, виставка лабораторного обладнання, розповідь про радіоастрономічний інститут, демонстрації зі світів хижих рослин, палеонтології, динозаврів тощо.

15-19 жовтня

Школа з науки про дані

Команда Київського академічного університету проведе Школу з науки про дані (KAU Data Science School) на Кафедрі математики КАУ при Інституті математики НАН України. Курси Школи розраховані на студентів та молодих спеціалістів, однак будуть цікаві усім бажаючим, які хочуть дізнатися, що являють собою Data Science та Machine Learning і ознайомитися із основним задачами та особливостями роботи у цих галузях, отримати загальну картину із методів, що використовуються у цих науках, і практичні навички їх застосування. Під час курсів у слухачів також буде можливість подивитися, як саме методи Data Science використовуються у інших науках та які особливості використання цих методів існують. Заняття будуть цікаві усім охочим, що вже мають базові знання в галузі ІТ, обробки даних та базові навички у галузі програмування.

Де: Інститут математики НАН України, вул. Терещенківська, 3, Київ

Вартість: студентам КАУ — вільно, всім іншим — 200 грн

16 жовтня

Лекція майбутнього: Нобелівський лауреат Sir Paul Nurse (UK)

Нобелівська лекція на тему «Контроль клітинного циклу»

Національний центр «Мала академія наук України» та Громадська організація "EuroJAS" в рамках постійного проекту «Лекції майбутнього» організовує черговий візит Нобелівського лауреата з медицини та фізіології 2001 року з Великобританії Сер Пол Нерс.

Де: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська 60, ауд. Максимовича).

Вартість: вільно

16 та 18 жовтня

Осінній лекторій Павлівського скверу

Цикл лекцій, демонстрацій, розмов про світ навколо нас, про рослини, тварин, міжвидове спілкування, роль природної складової міста для життя людей. Для дорослих та дітей.

16.10 о 19.00 «Дикі тварини в неволі» — лекція від завідувача відділом наукової роботи Київського зоологічного парку Марини Шквирі,

о 20.00 навчить правильному спілкуванню з собаками провідний спеціаліст з корекції поведінки домашніх тварин «Школи взаєморозуміння з тваринами Pets&People» Оксана Галан.
18.10 о 19.00 Таємничий світ комах привідкриє Олексій Коваленко, науковий працівник Національного природничого музею.

Де: вул. Винниченка, 16, Публічна бібліотека ім. Лесі Українки, Київ

Вартість: вільно

17-19 жовтня

LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. БіотехнологіїLABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології

PHARMATechExpo

Загалом, це величезна виставка крутяцього наукого-аналітичного обладнання, купи пробірок, інструментів, пінцетів тощо. В рамках цієї виставки НАН України продемонструє десятки своїх розробок.

Де: «КиївЕкспоПлаза», м. Київ, вул. Салютна, 2-б (павільйон №1).

Вартість: вільно, тільки треба запрошення на сайтах позамовляти

18 жовтня, Харків

Чорний ящик харківської радіофізики

Ми пропонуємо зазирнути за лаштунки ІРЕ ім. О. Я. Усикова НАН України і дізнатися, який внесок зробили вітчизняні вчені у дослідження міліметрових та субміліметрових (терагерцевих) електромагнітних хвиль. Як можна проводити неруйнівний контроль, зазирати в середину чорного ящика і досліджувати плазму? Про все це вам розповість Сергій Мізрахі, кандидат фіз-мат наук, співробітник інституту.

Де:клуб Шостий кут, вул. Гіршмана 9/27, Харків

Вартість: вільно

18 жовтня

Твоя найперша палеонтологічна колекція (для дошкільнят)

Цей захід — перший крок для юних дослідників викопних решток. Світ палеонтології — неймовірно захопливий, загадковий та гостросюжетний радо розставляє свої обійми. Ми дізнаємось як утворюються скам'янілості та змоделюємо цей процес самі. Для цього не потрібно чекати мільйони років, адже ми впораємось за 15 хвилин! Потримаємо в руках справжні викопні рештки та дізнаємось найцікавіші подробиці із життя трилобітів, амонітів, белемнітів, морських їжаків та динозаврів, звісно. На завершення, кожен дослідник вирушить у мандри природничим музеєм, щоб під час квесту зібрати свою першу палеонтологічну колекцію.

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv,

Вартість: 105 грн

19 жовтня

«Неформат» — вечір поезії з науковцями

Данило Кубай, Марина Муляр, Вікторія Єрусалимська, Юлія Ємець, Ігор Лапінський, Микола Байдюк, Оксана Чайка. Їх не об'єднує жодна естетична програма, кав'ярня чи наливайка. З різних причин всі вони не вписалися в сучасний літературний тренд, чим не надто переймаються. Саме тому цей мистецький захід має цілком логічну назву «Неформат».

Де: Інститут фізіології НАН України, вул. Богомольця, 4, Київ

Вартість: вільно

19 жовтня

MeetUp "How to become a Data Scientist?"

MeetUp "How to become a Data Scientist: Essential competencies, skills and what employers are looking for?" проходить в рамках КАУ Data Science School.

Під час цієї зустрічі ми обговоримо та спробуємо знайти відповіді на питання:

- Що означає бути спеціалістом у галузі Data Science;
- Необхідні компетенції для успішного Data Scientist: що треба знати і вміти практично;
- Як правильно прочитати об'яву на роботу і як підготуватись до інтерв'ю;
- Ресурси для вивчення і практики з Data Science, etc.

Де: Інститут математики НАН України, вул. Терещенківська, 3, Київ

Вартість: студентам КАУ — вільно, всім іншим — 200 грн

19-21 жовтня, Київ, Дніпро, Вінниця, Одеса, Львів

NASA Space Apps Challenge Kyiv 2018

З захопленням спостерігаєш за запусками SpaceX? Дізнаєшся останні новини з МКС швидше за журналістів? А профілі NASA та SpaceX у тебе у фаворитах? Або ти просто любиш космос та мрієш потрапити хоча б на Місяць? Тоді не впусти шанс приєднатися до тих, хто робить космос ближчим до кожного. Хакатон проводиться з ініціативи та за інформаційної підтримки відкритої програми NASA Incubator innovation program по всьому світу. Долучитись до хакатону може кожне місто. З 2015 року Space Apps Challenge проводиться і в Україні, який організовують ентузіасти за підтримки партнерів. В 2016 році український проект Mars Hopper, переміг в номінації People`s Choice, випередивши понад 100 проектів з усього світу. На хакатоні учасники вирішують реальні проблеми, які стоять перед науковцями та інженерами з NASA. Щороку космічна агенція ставить нові завдання, які можна знайти тут: https://2018.spaceappschallenge.org/challenges/

Отут віднайдіть цю саму подію для таких міст: Дніпро, Вінниця, Одеса, Львів

Де: ангар Національного авіаційного університету ( проспект Космонавта Комарова, 1К11, Київ)

Вартість: вільно за умов реєстрації

20 жовтня

Пізній палеоліт Криму – час ранніх сапієнсів

Лекція старшого наукового співробітника Відділу археології кам'яної доби ІА НАНУ канд. іст. наук Олександра Яневича. 200 тисяч років тому у Східній Африці з'явилась людина розумна – Homo sapiens. 70 тисяч років тому ми почали освоювати Європу. Один із найцікавіших епізодів нашого історичного шляху стосується Криму. На стоянці Буран-Кая 3 були знайдені не лише археологічні свідоцтва, але й одні з найдавніших археологічних решток Homo sapiens. Археологічні розкопки стоянки дозволили уявити не тільки побут, але й сакральну діяльність мешканців стоянки – ритуальний канібалізм.

Де: Археологічний музей ІА НАНУ (Природничий музей, цокольний поверх, вул. Богдана Хмельницького, 15, М Театральна)

Вартість: вільно

21 жовтня, Львів

Лекція про політ на Місяць + перегляд фільму «Перша людина»

У «Кінопалаці» – цікава презентація фільму «Перша людина», біографічної драми про Ніла Армстронга, програму «Аполлон» та перший політ людини на Місяць. Фільм зняв режисер «Ла-Ла-Ленду» Демієан Шазелл. У головній ролі: Раян Гослінг. Перед фільмом виступить Олег Фаренюк та розповість багато цікавих фактів про політ на Місяць, Ніла Армстронга, "NASA", скафандри, космос – тобто про все те, що фігурує у фільмі.

Де: Kinopalace Lviv, Театральна, 22, Lviv, Ukraine, 79008

Вартість: поки не маю інформації

21 жовтня

Біохімія шкідливих звичок: чому ми отруюємо себе?

Вибачте, але ми не будемо агітувати Вас за здоровий спосіб життя. Ні за яких умов ми не розкажемо, як скинути вагу, залишити в минулому алкоголь та паління. Наша розповідь про те як гени та речовини в нашому організмі змушують нас шкодити собі. Наші оповідки стосуватимуться надмірного споживання їжі, фізіології голоду, «гормонів ожиріння та схуднення», генетичної схильності до набору ваги. Розглянемо молекулярні механізми тютюнової залежності, про вакцину від цієї недуги та ДНК-терапію. Не залишимо поза увагою найзагадковіший наркотик — алкоголь. З'ясуємо, чому від нього стає добре та дуже погано, біохімію перетворень етанолу в нашому організмі, проаналізуємо психологічні розлади, які викликає ця широкодоступна речовина, та процес формування алкоголізму. Ну, й звісно поговоримо про наркотики, причини вироблення до них залежності — як завжди з графіками, посиланнями на наукові роботи, веселими картинками та ненудним сторілайном.

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv,

Вартість: 20 грн+квиток до музею

21 жовтня

Демонстрація «Хижі рослини»

Якщо з якихось причин Ви сумуєте в осінньому мегаполісі — то ми маємо, що запропонувати. Поєднайте цікаве та веселе на демонстрації про найзагадковіші рослини нашої планети. Вони живуть за своїми правилами у моторошному світі видової боротьби, а їхня холодна краса – смертельна. Хижі рослини з хитромудрими ловчими пастками здавна дивували науковців та захоплювали уяву любителів рослинного царства. Ми дослідимо будову їхніх пристосувань для полювання на здобич, ознайомимось з відомими та ще нерозкритими загадками улюблених рослин Ч. Дарвіна. Опануємо ази вирощування росичок з насіння й кожен учасник забере з собою свою власну хижу міні-плантацію. А на завершення зіграємо у затишний «Комахоїдний квест» у стінах відділу ботаніки природничого музею.

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv,

Вартість: 150 грн

21 жовтня

Втрачений світ динозаврів

Як добре, що у нас є машина часу, що віднесе нас у час, коли на нашій планеті була інша температура та концентрація кисню, ще жодна людина не лишила відбиток своєї ступні на поверхні землі, а світом правили істоти з роговими лусочками на тілі (ну, й пір'ям, звісно). Ми з'ясуємо, хто ж такі динозаври й чому не всіх вимерлих рептилій варто так називати. Поговоримо про найвідоміших представників цих легендарних істот мегарапторів, аллозаврів, тиранозаврів та їхніх колег – як вони проводили свій час, що споживали в їжу та яким чином боролися за виживання. Подискутуємо над тим чому динозаври зникли та яких нащадків лишили по собі. Під час демонстрації поконтактуємо зі справжніми скам'янілостями та репліками (точними копіями експонатів), а на завершення зіграємо у пізнавальний квест у стінах природничого музею.

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv,

Вартість: 150 грн

Насолоджуйтесь.

Переможемо.

P.S. Якщо тут немає Вашої науково-популярної події — можливо, я її не бачив. Можете надіслати мені її сюди і я її додам (звісно, якщо вона про науку, а її анонс — українською чи англійською).