Ось так сидиш весь день на роботі, а потім відкриваєш німецькі ЗМІ і там починається якийсь треш про мирні перемовини, практично вже мир настав, якийсь план на 15 пунктів ось-ось підпишуть, біржа радісно лізе вгору, бо війна ж ось-ось закінчиться. Буремні українці повоювали і вгамувались.
 
Йду в наші ЗМІ. Знову бачу Єрмака-Подоляка. Знову читаю якісь розмови про компроміси («чіво бл***»), якісь відмови від НАТО, якісь позаблокові статуси і т.п.
 
Мабуть до купи народу і до частини влади не дійшло, що зараз йде війна — питання про позаблоковість навіть не стоїть, бо ворог стоїть під Києвом. Будь-яка позаблокова угода буде розглядатись росіянами, як перемога і формально це і буде перемога росіян. Власне тоді вони свого добились.
 
Позаблоковий статус можливий, якщо в тебе є ракети, щоб дострілити до Москви. Жодна обіцянка з Вашингтону чи Лондон про гарантії нічого не важить, бо завтра у них зміниться влада і все. Замість Байдена-Джонсона буде якийсь Обама, і жодні гарантії вже не діють. В свою чергу в росіян до влади завжди прийде як не Путін так Єльцин. Я просто нагадаю, що Придністров'я віджимали за каденції Єльцина. На Грузію нападали за
Єльцина-Мєдвєдєва. Тузлу намагались віджати в перші ж роки правління Путіна. Ще будуть питання?
 
В 90-ті у нас половина політикуму радісно бігало з мантрою «лішь би нє било войни». І купа електорату велись на це, а ще на дешевий газ. Так я просто нагадаю, що зараз Україну бомблять ракетами Х-55 — ці ракети в 99-му році Україна віддала росіянам за газ. Тепер ці ракети летять в українські міста.
 
Тому Подоляк-Єрмак і всі розмови про мирні перемовини посеред облоги Києва, Харкова та Маріуполя йдуть лісом. Так само як лісом йде будь-який новостворений гетьман в футболках кольору хакі, якщо він раптом почне йти на компроміси з росіянами.
 
Підписати щось тупе ми зможемо, але потім треба буде воювати з росіянами кожні 10 років. В 90-ті Україна вже наробила купу помилок. Не треба більше бігати по цих геополітичних граблях!