Мерзенний президент московитів своєю історичною місією бачить необхідність змінити геополітичну дійсність — відновити СРСР та переглянути результати Другої світової війни. Своїми діями він руйнує світоустрій, який тривав практично 70 років. І яскравим тому прикладом є процеси, які останні роки посилились у Японії. Та щоб їх осягнути, треба трошки зануритись в історію.
Черчилль доволі кумедно описує у власних мемуарах вступ Японії у Другу світову війну. За його спогадами, Гітлерівська Німеччина дуже активно домагалася вступу Країни Вранішнього Сонця у війну. Тільки у Рейху вимагали, аби Японія розпочала війну проти Великобританії, чим відтягнула значні воєно-морські сили королівства в Індійський океан. Яким вже був подив усіх, коли 7 грудня 1941 року імператорський флот здійснив вкрай підступну атаку на Перл-Харбор. Черчилль і мріяти не міг, аби ситуація для нього склалася настільки успішно, адже вважав, що це просто неможливо. Що не скажеш про Країну Вранішнього Сонця.
У ході Другої світової війни американці настільки «доступно пояснили» Японії, що воювати заради власних імперіалістичних амбіцій погано, що після війни конституція країни була кардинально змінена. Армія у ході цього процесу була ліквідована, а на її місце створені сили самооборони з дуже мізерним (як щодо розміру бюджету) фінансуванням та повноваженнями. І ці зміни були вкрай кардинальні, адже і Німеччина, і Італія зберегли армію, як таку.
І от, майже через 70 років, у звʼязку з війною московитів проти України, Японія переосмислює свою пацифістську позицію. Оборонний бюджет країни з третьою економікою у світі збільшений до 2% ВВП, а країною шириться дискурс про необхідність внесення змін до конституції та необхідності відновлення повноцінної армії. Вже 13 січня Премʼєр-міністр Кісіда Фуміо та Джо Байден погодили довгострокові плани про суттєве поглиблення військової координації, у звʼязку зі стратегічними загрозами — московитами та Китаєм.
Загроза ця доволі суттєва. Адже путін останній рік заохочує Китай напасти на Тайвань. Та й у КНР є агресивне крило, що мріє про поглинання Тайбею. А в цьому випадку США, відповідно до своїх зобовʼязань, змушені будуть захистити союзника. Тільки є один нюанс — найближчі американські бази до Китаю розташовані на території Японії, що автоматично перетворює їх на сторону конфлікту. Що робить пацифістську політику останньої потенційно згубною для неї.
Доволі швидкий курс на озброєння Японії, як і внутрішній широкий дискурс про зміну конституції країни, обумовлений тим, що вони досить непогано вивчили історію Другої світової війни. І чудово розуміють, що демократії, які хочуть зберегти сучасний демократичний світ та його цінності, мають озброюватись.
П.С. Разом з Be with Ukraine / Будь з Україною ми продовжуємо збирати на 20 рацій Motorola 4800 для підрозділів 95-тої бригади. Вже зібрано 190050 грн. Та треба ще 489950 грн. І нам дуже треба ваша допомога.
Монобанка для збору за посиланням:
Офіційний рахунок нашої благодійної організації:
ПриватБанк, UAH, IBAN — UA293052990000026009015031466
Решту реквізитів можна знайти на нашому сайті:
Спільними кроками до перемоги!