З точки зору журналістики, все зроблено вірно. Це не цитата. І в тексті є чітка фраза, що Марченко цього не казав.
Але...
Хтось у Мінфіні це сказав. Фраза «А якщо військові замовлять собі пеньюари?» — це ретрансляція реальних слів когось з чиновників Мінфіну. Може, навіть самого Марченка. Тобто, це на даний момент позиція міністерства.
Отже, з суто юридичної точки зору Марченко це не казав. З точки зору реальності — Мінфін має саме таку позицію.
 
 
Перечитав також допис самого міністра. Він каже,
- що не казав
- що волонтери мають бути офіційно зареєстровані (завуальовано)
- що передача товарів волонтерами не обкладається податками.
Перший пункт — вже зрозуміли.
Другий та третій пункти — треба обговорити.
Адже мова йде саме про оподаткування грошей, які волонтери збирають на картки.
З точки зору юридичної, все вірно. Реєстрація начебто не є складною, гроші збираються на окремий рахунок.
Але маємо проблему необізнаності населення. Від початку війни гроші збирали багато хто, і люди скидали гроші на картки іншим людям, яких знають. Було не до офіціозу.
https://suspilne.media/324968-buti-volonterom-ce-pravo-a.../
Тепер це перетворилося на проблему, бо податкова начебто діє за законом, але тим самим створює проблеми людям, які на цьому навіть не наживалися. Це той випадок, коли щось треба робити із цим законом, а не з волонтерами. Бо мільярди вже зібрані та вже витрачені. Напевно були і випадки шахрайства, але впевнений, що більшість випадків — це чесна допомога. Наприклад, я власноруч скидав гроші на ремонт автівок, закупівлю ліків тощо. Просто на картку. Я знав цих людей. Я розумів, що вони з цього не сплатять податки. І не мають платити.
Це вже не просто питання законності. Це політичне питання, як свого часу із «євробляхами». Надто великі обсяги проблеми, аби робити вигляд, що усі волонтери — це порушники закону, а закон це щось святе. Чиновники, які регулярно нехтують законом, мають розуміти цю межу.
Висновок: публічні ляпаси міністру фінансів — виправдані. Бо це саме його рішення: або ініціювати зміну закону, або робити вигляд, що він «слуга закону».
Саме час втрутитися депутатам, аби вирішити проблему.
 
UPDATE. Виявилося, чому волонтери не поспішають оформлюватися офіційно. Бо офіційна процедура не передбачає перелік потрібних ЗСУ товарів.