Міністр закордонних справ кілька днів тому оголосив про повернення H&M до України, а тепер розмірковує щодо виборів. Сподіваюся, що Дмитро Кулеба займається також менш важливими справами. Наприклад:
 
1. Що робити з санкціями, які не працюють?
 
За останній рік рф адаптувалася до санкцій та знову отримує великі кошти на ведення війни. Зокрема, через розгалужену мережу прокладок та країн-посередників продає нафту та нафтопродукти. Система не є централізованою, замість неї виникла мережа з тисяч начебто «іноземних» компаній, які ганяють мільярди. В тому числі, ці мільярди йдуть на закупівлю техніки та комплектуючих у США та Європі, з яких потім виготовляються російські ракети та дрони. Завадити цій системі можуть фінансовий монііторинг з боку США та Європи, а також нова хвиля санкцій. Зокрема, бажано, щоб світ блокував постачання російських нафтопродуктів під виглядом «індійських». Наразі ж давно не чути про санкції, а голова МЗС займається виборами.
 
2. Як задіяти українське лоббі у США та Європі?
 
Маніфестації та демонстрації вже не працюють, люди втомилися. Мають працювати мережі людей, які щиро переймаються долею України. Зокрема, діаспора у США та мережі інтелектуалів у США, Британії та Європі. Де вони? Я не бачив жодного. Для себе думаю, що МЗС тупо цим не займається, чи розумно цим не займається. Оберіть самі.
 
3. Що там із підтримкою України з боку ЮАР, країн Південної Америки та Африки?
 
Якось вважається, що Україна програла змагання за розум та серця мешканців країн, що розвиваються. Це враження виникло ще на початку повномасштабної війни, коли половина країн ООН проголосувала проти накладення санкцій на росію. Вважається навіть, що у цих країнах усі наші вороги, від Бразилії до ЮАР, і що ними керують підступний Сі та мерзенне пуйло. Але ж це не так. У Бразилії, Аргентині, ЮАР та інших країнах люди просто не знають, що таке Україна та чому ми воюємо проти росії. Робота МЗС — перетворити людей, що помилково вважають росію правою, на прибічників України.
 
Звісно, це другорядні речі, у порівнянні з виборами та особливо у порівнянні з H&M. Проте хотілося б, аби пан Кулеба знов продемонстрував ту шалену ефективність, яку він демонстрував на початку війни. Я бачив, він здатний.